Köpegim mamasini benden koruyor

Başlatan Kadir Eroğlu · 5 Cevap

Kadir Eroğlu

2 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Köpeğim mamasını benden koruyor! Merhabalar, Size danışmak istediğim ve beni çok üzen bir konu var.Köpeğim setter cocker cinsi erkek ve 1.5 yaşında. Son bir aya kadar mamasını çok düzgün bir şekilde mama kabından bazende elimden yiyordu ama artık mamayı ben yere koyar koymaz hırlıyor ve mamayı yemek yerine korumaya alıyor. Bari tek tek elimle yedireyim dedim ama elimdeki mamaya bile hırlıyor,çok yaklaşırsam ısırma moduna geçiyor. Ev arkadaşlarım sevemiyor bile bu aralar gelene gidene saldırıyor bi kere vurmuslugum yoktur hayır, bekle vs komutları biliyor ancak bu moda geçince hayır diye bağırıyorum hırlamasın uslu dursun diye bu sefer bana daha yüksek sesle hirliyor. Bir anda düşman kesiliyor ruh hastası oldu iyice psikoljik bi problemi var anlam veremiyorum napacagimi şaşırdım 3 aylıktan beri beraberiz .O yemek yerken hırlasada hiç takmıyor gibi yapıyorum yanıma gelip beni resmen düelloya çağırıyor.Önce kendini sevdirip yanıma uzanıp sonra hırlayarak mamasının yanına koşuyor.Bu davranışının sebebi ne olabilir? Acil mantıklı bi çözüm lazım 

Kadir Eroğlu Katıldı: 2 yıl önce

Yok mu konu hakkında bilgi sahibi bi arkadaşımız

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Önce kısırlaştırın daha sonra günlerini saatlere bağlı olacak şekilde düzenli hale getirin . Egzersiz - eğitim - sevgi sıralamasına uyun. Kontrol sahibi olmaya başladığınızda ise forumdaki NILIF konusunu iyice okuyun ve size uygun olacak şekilde yaşamınıza adapte edin.

123456 aylin kızılcık Katıldı: 2 yıl önce

1-2 haftadır aynı sorun bizde de var.Köpeğim dişi ve kısır 14 aylık.dediğiniz gibi önünde kemiği vs. varsa be gelir gelmez hırlayıp dişlerini çıkarıyor.Ki bu hafta bena 3-4 defa saldırıda bulundu.Ellerim yara içinde.Biraz rahatsızdı ben ona bağlamıştım ama demekki alakası yok.Bende psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum genel olarak.

Orijinalden alıntı: astroo

Önce kısırlaştırın daha sonra günlerini saatlere bağlı olacak şekilde düzenli hale getirin . Egzersiz - eğitim - sevgi sıralamasına uyun. Kontrol sahibi olmaya başladığınızda ise forumdaki NILIF konusunu iyice okuyun ve size uygun olacak şekilde yaşamınıza adapte edin.

Biraz araştırdım oğlum kendini reis sanıyormuş ona patronun kim olduğunu gösterdim uygun bi biçimde tabi şiddet yok asla mamasinin yada sahiplendiği herhangi bişeyin peşinde olmadığımı hissetirdim yine şeker gibi oldu kisirlastirmaya gerek kalmadı sanırım 

Orijinalden alıntı: aylin59

1-2 haftadır aynı sorun bizde de var.Köpeğim dişi ve kısır 14 aylık.dediğiniz gibi önünde kemiği vs. varsa be gelir gelmez hırlayıp dişlerini çıkarıyor.Ki bu hafta bena 3-4 defa saldırıda bulundu.Ellerim yara içinde.Biraz rahatsızdı ben ona bağlamıştım ama demekki alakası yok.Bende psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum genel olarak.

Alfalığı kaptırmışız bunu ogrendim bu süreçte zorlu oldu ama tekrar normale döndü gözlerime bakıyor artık onunla ilgilenmem için küçük küçük cezalar  verdim o hırlama moduna geçtiği zaman Bende pitbul kesildim yüksek sesle bağırdım o vazgeçene kadar  galiba ise yaradı tabi bunun dışında sürekli dışarı çıkarıp sosyalestirdim şimdi mamasini takmıyor bile