Köpeğimin istenmeyen hamileliğini sonlandırmak?

Başlatan tülay KARATOPAK · 2 Cevap

tülay KARATOPAK

8 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
Merhaba benim kız 2 yaşında golden dişi. Pazartesi günü karşıbahçedeki av köpeği bizim bahçeye tellerin altını kazıp bahçeye girmiş ve benim kızla bir kez kitlenmiş. yan bahçedeki kızımın arkadaşı olan diğer köpekde bunları görünce aynı aralıktan hemen o da girip av köpeğini ısırmış ve ayırmış. Neyseki büyütülecek bir ısırık olmamış. Neyse sonuç olarak komşumuzun köpeği benim kızı kurtarmış gibi birşey olmuş. Ancak bi 10 saniye kadar kızımın üstünde kalmış komşumuz öyle söyledi. Çok kısa sürmüş. Ama benim kızın ağzından köpükler gelmiş. Veterineri 1 hafta bekleyelim dedi yumurtaya spermin yapışması o kadar sürüyormuş. Ancak o zman ultrasyonda hamile olup olmadığını görürmüş. Ben kızımdan ne kendi cinsinden nede bu şekilde yavru almak istemedeğimi söyleyince. Hormon tedavisi yada ilk önce düşük ve aynı operasyonda kısırlaştırabileceğini söyledi. Benin sorum sizce kızım hamile kalmış olablir mi şu 5 günde bunu düşünmekten uyuyamadım. 1 haftanın dolmasını bekliyoruz. Hamile kaldıysada böyle birşey başına gelen varsa hormonu mu yoksa düşük ve kısırlaştırmayı mı tercih etti hangisi kızım için daha sağlıklı olur deneyimli kişiler lütfen yardımcı olsun.

merve avcı Katıldı: 12 yıl önce

Hamile kalmış olabilir de olmayabilir de buna bir şey diyemem ama hiçbir şekilde yavru istemiyorsanız en iyisi kısırlaştırın. Çünkü şimdi düşük yaptırsanız bile ilerde tekrar aynı olaylar yaşanabilir. 

tülay KARATOPAK Katıldı: 8 yıl önce

Bizde ona karar verdik yarın 11 de operasyona girecek kızım Allah'ın izniyle sorunsuz çıkacak inşallah