PETSOZLUK

Köpeğimizin Tüy Bakımı Ve Size Yakınlığı

Başlatan yildirim yildirim · 1 Cevap
Gönderildi: 11 ay önce
PETSOZLUK

Köpeğimizin Tüy Bakımı Ve Size Yakınlığı 

Özellikle yavru köpeklerin tüy bakımları her gün ve düzenli yapılmalıdır. Bunun amacı yalnızca tüylerin düzgün durması ve dökülmesinin azaltılması değildir. Doğru yapılan tüy bakımı köpeğinizin kucağınıza gelmekten çekinmesini önler; ayrıca köpeğin sahibiyle arasındaki bağı da güçlendirir. Düzenli olarak köpeğin kucağa alınması, onun vücudunu tanımanızı sağlayacaktır.. Yavru köpeğinizin vücudunu tanımanız bir sağlık sorununu olduğunda farketmenizi kolaylaştırır. Özellikle yavru köpeğinizin ilk zamanlarında bu çok önemli olabilir. 

Tüy Bakımı  

Köpeğinizin tüylerinin uzunluğunu ya da kıslaığını dikkate almadan, yavru köpeğinizin tüy bakımı düzenli bir şekilde her gün yapmalısınız. Köpelerin genel çoğunluğu, tüylerinin taranmasından hoşlanır. Özellikle de erken yaşta bakıma başlanırsa. 

Köpeğinizin kendisine ait olanl fırçasını kullanarak, tüylerini bir süre taramayın; yalnızca tüm vücuduna yavaşça dokunmanız yeterli. Tarama süresini her gün uzatın ve yaptığınız işi kabul edip bir süre kıpırdamadığında, taramaya ara verp onu ödüllendirin. Bir yürüyüş, bir oyun ya da yiyecek ile ödüllendirebilirsini. Bu şekilde ödül ile köpeğinize alışkanlık kazandırabilirsiniz. Masanın üstünde tüy bakımı yapmak öenmlidir çünkü köpeğiniz bir veterinere ya da kuaföre gittiğinde zaten buna maruz kalacak. Köpeğinizin masaya alışması için tüy tarama işlemini bir masada yapabilirsiniz  

Köpeğinizin bazı hassas bölgeleri vardır. Köpeklerin, özellikle de yavru köpeklerin baş bölgeleri çok hassastır. Dolayısıyla baş kısmını fırçalarken daha da nazik davranmalısınız. Yavru köpeğiniz kıpırdanmaya başlarsa, duruncaya kadar onu sıkıca tutun. Onunla sakince konuşun ve her durduğunda ona bir ödül vermeye çalışın. 


DAHA FAZLASI İÇİN ZİYARET ETMENİZ BENİ ÇOK SEVİNDİRİR PETSOZLUK

yildirim yildirim Katıldı: 11 ay önce

Gönderildi: 11 ay önce
daha fazlası için ziyaret etmeniz mutlu eder