Köpek kıyafetleri ve aksesuarları

Başlatan Rasim Aydan Güven · 38 Cevap
Gönderildi: 7 yıl önce

Son günlerde bazı evcil hayvan sahiplerimizin köpeklerine çeşitli aksesuar almak istediklerini ve bu aksesuarlara çok paralar vermemelerini istediğim için benim de alışveriş yaptığım site hakkında bilgi vermek istiyorum.

Sitemizin linki

http://www.aliexpress.com/category/200002885/dogs.html?isrefine=y

Örnek vermek gerekirse burada köpek yakalıklarından köpek kulübesine kadar herşey bulunmakta ve bazı ürünlerin fiyatları da ülkemize göre oldukça uygun. 

İlk olarak uzun yürüyüşlerde yanımıza alabileceğimiz suluk bulunmakta

Fiyatı 3,70$ ve Türkiyedeki fiyatı ise 15-20 TL arası

Köpek yatağı

Fiyatı 7$- 12,5$ arası ve çeşitli renk ve boy seçenekleri mevcut

LED Tasma ( Gece dolaştırmalarında olası kaçmalarda yerini bulmamızı kolaylaştırır.)

Fiyatı 3,90$

Daha örnek vermek isterim ancak ürün çeşitleri fazla olduğundan buraya sığmaz.

Sıra geldi ödeme seçeneklerine

Sitede mastercard ve visa geçmekte. Ayrıca benim gibi kredi kartı kullanmayanlar için ön ödemeli kartlar bulunmakta. Bu kartlar sayesinde hem içine yüklediğiniz para kadar alışveriş yapabiliyoruz hemde içinde size ait bir bilgi olmadığından güvenlik konusundaki problem en aza iniyor. 

Alışveriş yapacağımız satıcılar

Burada özellikle dikkat etmemiz gereken satıcıların sipariş (order) ve geri bildirim ( feedback) oranlarının yüksek olması ve geri bildirim yüzdelerinin yüksek olması (%95 üstü diyebiliriz ) . Bu sayede alışverişlerde yaşayabileceğimiz problem risklerini en aza indirmiş oluruz.

Alışveriş yaparken altını çizdiğim yerlere dikkat ederseniz oluşabilecek risk en aza inmiş olur.

Önemli: İngilizce bilmeyenler için sitenin sağ üst köşesinde çevir kısmı var. Buradan türkçe dil seçeneğini seçerek rahatça dolaşabilirsiniz.

Site kurallarına uymayan bir şey varsa yöneticilerin beni uyarması halinde söyledikleri şekilde konuyu düzeltebilirim.

Rasim Aydan Güven Katıldı: 7 yıl önce

Fotoğrafları yazıların altına koymakta sorun olduğu için üst tarafa koymak zorunda kaldım.

serkan bekitener Katıldı: 7 yıl önce

Güvenilir bir sitemi kaç günde geliyor ?

Katıldı: 51 yıl önce

Ben bu siteden alışveriş yapmak istemiştim ama büyük ürünler getirirsem sorun olacağı söylenmişti. Kedi ürünleri almak istiyorum ben de :) Sizin getirdiğiniz büyük ebatlı yada ağır ürün oldu mu?

Yataklar ilgimi çekti    güvenilir bir siteyse hemen sipariş edecez :)

Site güvenli. Daha önce birçok kez alışveriş yaptım. Paypal ödeme sistemine benzer bir ödeme sistemleri var. Kutu boyutu hakkında net bir fikrim yok ama yatak gibi yumuşak ürünleri katlayarak en ufak hale getiriyorlar. Çünkü kargo ücretini fazla ödemek onlarda istemiyor. Kargo geliş süresi ise benim alışverişlerimde 15-20 gün arasında değişti.

Gümrükteki fiyat sınırı 75 euro ama siz 50$ geçmeyen ürünler alırsanız gümrükte takılma gibi bir sorun yaşamazsınız.

aydin yesil Katıldı: 8 yıl önce

teşekkürler..daha  önce de duymuş ve girmiştim siteye..
ama alısveriş yapmamıstım..şimdi yaparım..

Benzer bir yabancı siteden alışveriş yaptım kargosu 3 günde geldi ama ups kargo tam tamına aldığım ürünün 3 katı para aldı.bence yurt içinde ki pethop mağzaları ndan almak uygun neyle karşılaşacağiını bilmiyorsun.özellikle yeni açılmış eticaret siteleri müşteri çekmek için indirimler yapııyor bunları takip etmek bence çok doğru.Hatta birkaç adres verebilirim bile :)

Orijinalden alıntı: kitcan

Benzer bir yabancı siteden alışveriş yaptım kargosu 3 günde geldi ama ups kargo tam tamına aldığım ürünün 3 katı para aldı.bence yurt içinde ki pethop mağzaları ndan almak uygun neyle karşılaşacağiını bilmiyorsun.özellikle yeni açılmış eticaret siteleri müşteri çekmek için indirimler yapııyor bunları takip etmek bence çok doğru.Hatta birkaç adres verebilirim bile :)

Adresleri verirmisiniz ? :))

www.markapet.com

Ama favorim adresemama ve petburada diğerleri ne kadar güvenilir bilmiyorum birkere markamama dan sipariş verdim problem yaşamadım petmekandan dün verdim daha sonra yazarım sonucunu