Maşa Kızımız Rahatsız

Başlatan Mert Sekizsu · 2 Cevap

Mert Sekizsu

2 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
Merhabalar öncelikle. Maşa adında Siyam Irkı bi kedimiz var. Gayet sağlıklı ve kızgınlığa girdiğinde deli gibi bağıran bi kedimiz :) Bundan 1 ay önce taşındık. Ve 2 hafta önce de Dedemin cenazesi nedeni ile memlekete gitmek durumunda haliyle kedimizden 1-2 hafta ayrı kaldık. Kedimi yine siyam ırkında bi kedisi olan bi Arkadaşıma verdim. Daha önce de onunla çiftleştirip yavru almıştık. Şimdi asıl soruma geliyorum. Memleketten gelip kediyi aldığımda kedim çok zayıflamıştı. Arkadaşım da çiftleştiğini söyledi. Kedimin hamile olduğundan eminim. Vücudunda mantara benzeyen birşeyler çıktı. Veterinere götürdük. 10 Günlük hamile kediye Mantar aşısı yapılabileceğini söyledi ve yaptı. 170 Lira ücret verdik. Fakat değişen tek şey bacağındaki mantar bitti boynunda çıkmaya başladı. Ufaktan ufaktan baya dağılıyor. Mantar aşısı haricinde yavrularımıza da birşey olmadan nasıl kurtarabiliriz durumu? Lütfen yardımcı olun. Veterinere daha önce 2 defa ben gittim. Pek anlamıyorum veteriner işlerinden. Ablam götürüyordu şu zamana kadar artık o da yok. 170 Lira verdim ama hiç araştırmadım. Kazıklandım mı yani bu ücret tarifesi varmı? Nasıl kurtarırım durumu hiç bilmiyorum. Öğrenciyim bi miktar bursum var. Elimden geleni yapmaya hazırım. Bana yardımcı olurmusnunz?

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

muayene ve aşı vb. toplam ücret ise makul. 
ama eğer 10 dakika bakıp bir mantar aşısı yaptı ise ücret absürt. 

şahsen hamile hayvanlarda aşılamaya dikkatle yaklaşıyorum. aşı inaktif olsa dahi oluşabilecek başka reaksiyonlardan ötürü eğer çok ama çok gerekliyse uygulamayı doğru buluyorum ki mantar aşısının kedilerdeki etkinliği ile araştırma sayısı az.

topikal tedaviye devam etmenizi öneriyorum. battikon olabilir, eğer çok yalıyorsa \"strese\" sokmadan yakalık kullanabilir. ancak hamile olduğunu unutmayın. topikal tedaviye rağmen yayılma devam eder ise sistemik ilaçlar hamilelikte kullanılmaz. bunun yerine bağışıklığını desteklersiniz. geçmiş olsun.

Mert Sekizsu Katıldı: 2 yıl önce

Orijinalden alıntı: imipenem

muayene ve aşı vb. toplam ücret ise makul. 
ama eğer 10 dakika bakıp bir mantar aşısı yaptı ise ücret absürt. 

şahsen hamile hayvanlarda aşılamaya dikkatle yaklaşıyorum. aşı inaktif olsa dahi oluşabilecek başka reaksiyonlardan ötürü eğer çok ama çok gerekliyse uygulamayı doğru buluyorum ki mantar aşısının kedilerdeki etkinliği ile araştırma sayısı az.

topikal tedaviye devam etmenizi öneriyorum. battikon olabilir, eğer çok yalıyorsa \"strese\" sokmadan yakalık kullanabilir. ancak hamile olduğunu unutmayın. topikal tedaviye rağmen yayılma devam eder ise sistemik ilaçlar hamilelikte kullanılmaz. bunun yerine bağışıklığını desteklersiniz. geçmiş olsun.

Çok teşekkür ediyorum. Muayene ve Aşı toplam 15 dakika sürdü. Gidip biz dedik kedimiz mantar galiba diye . Bakıp aşılaması sadece 15 dakika.   *Tedavi için battikon siparişi verdim. Biraz yalanan bi kedi. İnşallah sonuç verir. Sürekli aynı kuru mamayı yediği için farklı vitaminler alsın diye 2 farklı kuru mama da aldım. Farklı farklı yaş mamalar aldım. Haftada 1 öğün vermek şartı ile. Yeterki kedim iyileşsin. Hamilelikten dolayı diye tahmin ediyorum. Önceden de çok ufak çıkardı 1 haftada geçerdi. Şimdi ilk defa bu kadar büyük görüyorum. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben tedavi sürecini bilgilendireceğim. Belki diğer arkadaşlara da yardımcı olur.