N&D kedi mamaları hakkında

Başlatan mehmet lutfi · 96 Cevap

mehmet lutfi

8 ay önce

Gönderildi: 7 yıl önce
N&D kedi mamaları hakkında tüm sorularınız Veteriner Hekim Pelin Ersoylu tarafından bu forumda cevaplanacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Katıldı: 51 yıl önce

merhaba, ilk soruyu ben sorayım :)

http://www.adresemama.com/N-D-NATURAL-DELICIOUS-TAVUKLU-VE-NARLI-KEDI-MAMASI-15-KG-ISIMLIK-HEDIYELI,PR-1402.html
http://www.adresemama.com/N-D-NATURAL-DELICIOUS-DUSUK-TAHILLI-TAVUKLU-NARLI-YETISKIN-KEDI-MAMASI-15-KG-ISIMLIK-HEDIYELI,PR-8341.html

aynı gramajda olan aynı isimdeki 2 mamanın fiyatı neden birbirinden farklı? birine düşük tahıllı denmiş diğerinde bu ibare yok, tahılsız mı pahalı olan demek?

teşekkürler şimdiden :)

bende 2.soruyu sorayım hemen:) 1yaşında van melezi kedimi 6aylıkken sahiplendim yaşına kadar royal canin kitten kuru mama ve hergün konserve yedi.6 ayda 3kez mantar tedavisi gördü (aşı,hap,lokal tedavi) malesef mantarı ara sıra tekrarlıyor.artı karaciğerde orta düzeyde yağlanma ve trigliserid yüksekliği var.yaş mamayı kestik royal canin fit32 kuru mama ile besleniyor artık.ama çok kaşınıyor. N&D tavuklu narlı tahılsız sipariş verdim bu mama cilt hassasiyetine ve karaciğer yağlanması üzerinde nasıl etki yapar?teşekkürler uzun oldu kusura bakmayın:)

Ahsen Yılmaz Katıldı: 7 yıl önce

kedimde uzun süredir devam eden kaşıntı ve tüy dökülmesi var. Su anda hills optimal care kullanıyorum. Alerjiden dolayı tahılsız başka bir mamaya geçmeyi düşünüyorum. Acana ve N&D arasında kararsız kaldım. N&D mama alerjiye iyi gelir mi ? Tüy problemlerimize nasıl bir etkisi olur? Teşekkürler

pelin ersoylu Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: haydana

merhaba, ilk soruyu ben sorayım :)

http://www.adresemama.com/N-D-NATURAL-DELICIOUS-TAVUKLU-VE-NARLI-KEDI-MAMASI-15-KG-ISIMLIK-HEDIYELI,PR-1402.html
http://www.adresemama.com/N-D-NATURAL-DELICIOUS-DUSUK-TAHILLI-TAVUKLU-NARLI-YETISKIN-KEDI-MAMASI-15-KG-ISIMLIK-HEDIYELI,PR-8341.html

aynı gramajda olan aynı isimdeki 2 mamanın fiyatı neden birbirinden farklı? birine düşük tahıllı denmiş diğerinde bu ibare yok, tahılsız mı pahalı olan demek?

teşekkürler şimdiden :)

Merhaba,

N&D NATURAL DELİCİUOS TAVUK&NARLI KEDİ MAMASI İÇERİĞİNDE %70 TAVUK ETİ,%30 SEBZE-MEYVE, %0 TAHIL BULUNDURMAKTADIR.YANİ MAMA TAHILSIZDIR.BU NEDENLE FİYAT DÜŞÜK TAHILLIYA ORANLA DAHA YÜKSEKTİR.

İÇERİKTEKİ ET ORANI ARTIKÇA FİYATTA YÜKSELMEKTEDİR.

ARALARINDAKİ FİYAT FARKI BUNDAN KAYNAKLANMAKTADIR.

TEŞEKKÜRLER

Orijinalden alıntı: nazlim35

bende 2.soruyu sorayım hemen:) 1yaşında van melezi kedimi 6aylıkken sahiplendim yaşına kadar royal canin kitten kuru mama ve hergün konserve yedi.6 ayda 3kez mantar tedavisi gördü (aşı,hap,lokal tedavi) malesef mantarı ara sıra tekrarlıyor.artı karaciğerde orta düzeyde yağlanma ve trigliserid yüksekliği var.yaş mamayı kestik royal canin fit32 kuru mama ile besleniyor artık.ama çok kaşınıyor. N&D tavuklu narlı tahılsız sipariş verdim bu mama cilt hassasiyetine ve karaciğer yağlanması üzerinde nasıl etki yapar?teşekkürler uzun oldu kusura bakmayın:)

MERHABALAR,

KAŞINTININ PEK ÇOK NEDENİ OLABİLİR.N&D TAHILSIZ KEDİ MAMASI İÇERİĞİNDE TAHIL BULUNDURMADIĞI İÇİN EĞER TAHILDAN KAYNAKLANAN BİR ALLERJİ İSE FAYDASINI GÖREBİLİRSİNİZ.İÇERİĞİNDE BULUNAN ZERDAÇAL DERİ PROBLEMLERİNDE İYİLEŞTİRİCİ ETKİYE SAHİPTİR.YİNEDE VETERİNER HEKİMİNİZİN TAVSİYELERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDERSENİZ DAHA İYİ OLUR.

GEÇMİŞ OLSUN

Orijinalden alıntı: lokumrasley

kedimde uzun süredir devam eden kaşıntı ve tüy dökülmesi var. Su anda hills optimal care kullanıyorum. Alerjiden dolayı tahılsız başka bir mamaya geçmeyi düşünüyorum. Acana ve N&D arasında kararsız kaldım. N&D mama alerjiye iyi gelir mi ? Tüy problemlerimize nasıl bir etkisi olur? Teşekkürler

MERHABA,

KAŞINTI VE TÜY DÖKÜLMESİNİN PEK ÇOK NEDENİ OLABİLİR.TAHILSIZ İÇERİĞE SAHİP OLDUĞU İÇİN TAHILDAN KAYNAKLANAN ALLERJİ SORUNLARINA FAYDA SAĞLAYABİLİR.İÇERİĞİNDEKİ ZERDEÇALDA DERİ PROBLEMLERİNE İYİ GELMEKTEDİR.

YİNE DE VETERİNER HEKİMİNİZE DANIŞARAK HAREKET EDERSENİZ DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ.

TEŞEKKÜRLER

Ahsen Yılmaz Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: vetpelin

Orijinalden alıntı: lokumrasley

MERHABA,

KAŞINTI VE TÜY DÖKÜLMESİNİN PEK ÇOK NEDENİ OLABİLİR.TAHILSIZ İÇERİĞE SAHİP OLDUĞU İÇİN TAHILDAN KAYNAKLANAN ALLERJİ SORUNLARINA FAYDA SAĞLAYABİLİR.İÇERİĞİNDEKİ ZERDEÇALDA DERİ PROBLEMLERİNE İYİ GELMEKTEDİR.

YİNE DE VETERİNER HEKİMİNİZE DANIŞARAK HAREKET EDERSENİZ DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ.

TEŞEKKÜRLER

ben teşekkür ederim

mamamız bugün geldi nazlı sevdi yiyecek gibi lakin taneleri çok küçük olduğu için çiğnemeden yutuyor bu sorun olur mu? Birde protein ve yağ oranı eski mamamıza oranla çok yüksek karaciğer yağlanması olan kedime yedirmede tereddütlüyüm

arkadaşlar N&D tavuklu narlı tahılsız kedi mamamız geldi,denedim mama ile ilgili nacizane yorumumu yapmak istiyorum. mamanın içeriği,protein oranı herşey iyi olabilir lakin mamanın taneleri yetişkin bir kedi mamasının olmaması gerektiği kadar küçük.. zavallı kedim mama kabından mikro tanelere ulaşabilmek için savaş veriyor,ve büyük uğraşlar sonucu yakalayabildiği mamaları hiç çiğnemeden mideye indiriyor..kusursuz bir mama yarattığını iddia eden Farmina markası bu ayrıntıyıda düşünmeliydi..

ipek altun Katıldı: 11 yıl önce

merhaba,

ürünün içeriğinde frenk üzümü tozu oldugu yaziyor. bildiğim kadariyla üzüm hem kopeklere hem de kedilere zehir olabilecek bir meyve. bu içeriğin olmasi zarar verir mi ? 
teşekkurler