OĞLUM ÇILDIRDI LÜTFEN ACİL

Başlatan Elif Ezgi Altun · 5 Cevap

Elif Ezgi Altun

7 yıl önce

Gönderildi: 4 yıl önce
Merhaba arkadaşlar uzun yazdim lütfen okuyun ne yapacağimi bilmiyorum. bir dişi goldenim ve bir erkek rottweilerim var. dişinin son 10 gundur donemiydi ve kanamasi bitti şuan çiftleşmeye hazir normalde erkek kopeklerle hiç oynamaz ama şuan onune gelenle oynuyor bir tek abisine izin vermiyor beraber buyudukleri için. isiriyor ve ben bir suredir problem olduğu için yanyana getirmiyordum dişi isirinca mikrop kapip yara olmasindan korktuğum için. (daha once bir kez oldu yarasi uzun surede iyileşmişti).oğlum kizim onu isirsa da herşeyi goze alip yine yanaşmaya çalişiyor.normal zamanda çok iyiler ama abi kardeşler. Çok uzatmadan dunku olaya geleyim geçen sene yine tam bu zamanlar benzeri olmuştu ancak ozaman engelledim ve tekrarlamadi bir kerelikti. oğlum 4.5 yaşinda sadece bir kez çiftleşti. dun gece beni gordugunde eve doğru yuruyorduk 2-3 gun gormedi beni. beni gordüğü andan itibaren yolda çildirmiş gibi bana kerkinmeye çalişti. ilk defa boyle birşey yaşadik kendisi 70 kilodan fazla çok iri boyu uzun ve heybetli sokakta gordugunuz erkek rottlarin iki kati. normal zamanda bile soz dinlemese beni çekse çok zorlanirim tutmakta öyle bir köpek ama çok itaatkar bir hayvan dün nasl boyle birşey oldu hala inanamiyorum inanin ki sinirlerim ve vucudum harap oldu saatlerce uğraştim telefonum bile kirildi yere düşürmekten cünkü saatlerce boğuştuk yolda asla durmadi. bacaklarimin şuan boydan boya heryeri mosmor ve çizik içinde kaldi ve derin çizikler bunlar ve inanin heryerim aciyor. kolyelerime kadar kopartti yol boyu insanlar balkonlara çikti bağriş çağriştan. bana ordan yardimci olmaya çaliştilar ne yaptiysam engelleyemedim uzaktan goren biri o bana saldiriyor ben de onu engellemeye çalişiyorum diye algilardi yanliş anlamayin tek çarem tekme tokat dalsam da fayda etmedi hiç etkilemedi aksine daha çok gaza geldi oğlum yapma hayir desem de dinlemedi çildirmiş gibiydi gozler kipkirmizi saatler geçse de hiç durulmadi asla durmadi surekli uzerime cikmaya çalişti ve ben hem annesi oldugum icin cok uzuldum hem cok yoruldum hem de gercekten bacaklarim cok kotu oldu. onu evimin yakininda güç bela bir taniďiğimin boş evine koydum ama başka birinin bir sureliğine ona bakmasi mumkun değil bir kişi var oğlumu taniyan o da şuan burda yok. cok saldirgan ve yanina kimseyi yaklaştirmaz. internete acilen bir ilan koydum dişi aramak için.ben ilk defa boyle birşey yaşadim ve şuan ne yapacağimi bilmiyorum neden boyle davrandi? ne yapmaliyim çunku tuvalete çikarmak için yanina gideceğim ve bir kez daha ayni şeyleri kaldiramam vurmaktan parmaklarim morarmiş gerçekten sinirlerim de çok bozuldu ne laftan ne vurmaktan anliyor. lutfen yardim edin

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Köpeğinizi çiftleştirmeniz sizin açınızdan birşeyi değiştirmez fakat akıbeti belli olmayan birsürü yeni köpeğin doğmasına vesile olmuş olursunuz. Kısırlaştırın.. ayrıca köpeğinizi bu yüzden kendinizden uzaklaştırmayın. O birşeyin bilincinde değil hormonları neye zorluyorsa ona göre davranıyor. Tasma takın, yanınızdayken bağlayın, yemekle oyuncakla dikkatini bozun ama bir yere kapatmayın bu nedenle.

Elif Ezgi Altun Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: astroo

Köpeğinizi çiftleştirmeniz sizin açınızdan birşeyi değiştirmez fakat akıbeti belli olmayan birsürü yeni köpeğin doğmasına vesile olmuş olursunuz. Kısırlaştırın.. ayrıca köpeğinizi bu yüzden kendinizden uzaklaştırmayın. O birşeyin bilincinde değil hormonları neye zorluyorsa ona göre davranıyor. Tasma takın, yanınızdayken bağlayın, yemekle oyuncakla dikkatini bozun ama bir yere kapatmayın bu nedenle.

Merhaba cvp için teşekkürler yani hiç bir şekilde durmuyor bağladığımda devamlı olarak bağlı olduğu yerden ağlar gibi inleyerek üzerime atılmaya çalışıyor en sevdiği kemiklere kadar verdim dün gece hiç bir şekilde dikkati dağılmadı sadece bana ve bu işi yapmaya odaklanmış delirmiş gibiydi bu benim abartmam değil ben dün şok oldum görseniz hak verirdiniz yani çiftleşmesi gerektiğini düşünüyorum o zaman rahatlar diye düşünüyorum ama yanlış mı?

ece Akalın Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: sineklerintanrisi

Merhaba cvp için teşekkürler yani hiç bir şekilde durmuyor bağladığımda devamlı olarak bağlı olduğu yerden ağlar gibi inleyerek üzerime atılmaya çalışıyor en sevdiği kemiklere kadar verdim dün gece hiç bir şekilde dikkati dağılmadı sadece bana ve bu işi yapmaya odaklanmış delirmiş gibiydi bu benim abartmam değil ben dün şok oldum görseniz hak verirdiniz yani çiftleşmesi gerektiğini düşünüyorum o zaman rahatlar diye düşünüyorum ama yanlış mı?

Bu yıl ciftlestirdiniz diyelim peki ya sonraki yıl? Her dönem bu tekrarlanacak disi köpekler yılda iki kez bu döneme girerken erkek köpeklerin her daim ciftlesmeye hazırdır. Şimdi çiftlestirseniz bile 5 ay sonra aynısının olmayacağını kimse bilemez. Sonra doğan yavruların sorumluluğunu alabilecek 10 yıl boyunca onlara bakacak evlere gideceginiz garantisini kim verecek size? Daha geç olmadan kisirlastirin başka çare yok malesef

Elif Ezgi Altun Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: evansece

Orijinalden alıntı: sineklerintanrisi

Bu yıl ciftlestirdiniz diyelim peki ya sonraki yıl? Her dönem bu tekrarlanacak disi köpekler yılda iki kez bu döneme girerken erkek köpeklerin her daim ciftlesmeye hazırdır. Şimdi çiftlestirseniz bile 5 ay sonra aynısının olmayacağını kimse bilemez. Sonra doğan yavruların sorumluluğunu alabilecek 10 yıl boyunca onlara bakacak evlere gideceginiz garantisini kim verecek size? Daha geç olmadan kisirlastirin başka çare yok malesef

haklisiniz bu konuyu duşunucem

arife deniz alkan Katıldı: 7 yıl önce

dişi köpeğinizin kızan kokusu üzerinize sinmiştir güzelce bi yıkanın temiz kıyafetler giyin bir kilo etinizi alın ve oğlunuzu kapattığınız yeren çıkartın sonra da bir kısırlaştırma işlemi tamamdır. her kızan kokusu aldıkların da erkekler kafayı yer bunlar hormonel ve gayet normaldir.