Oğlum dışarıda ne bulsa yemeye çalışıyor

Başlatan Emre Celik · 7 Cevap

Emre Celik

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Merhabalar, çikonun karma aşıları vs. bitti ve veterinerimiz bahçeye indirebileceğimi söyledi. 3~4 kez oldu indiriyorum ve direk yerdeki küçük taşları, ne bileyim ağzına alabileceği ne görse alıp yiyor. Yeri koklamaya başlıyor, ben tuvaletini yapacağını düşündüğüm için çekmiyorum tasmasını fakat aniden taşları alıp yutuyor..

Bu tarz bir sorunu olan var mı acaba forumda ? Ne gibi bir yol izlemeliyim..

Taşları, plastikleri vs. yemesi sorun olur diyor veterinerim ve tasmasını kısa tutmamı söyledi. Bunu zaten yapıyorum fakat dediğim gibi, koklar gibi yapıyor hemen kapıyor birkaç tane küçücük taşı yutuyor daha ağzından çıkarmama fırsat vermeden.

Çiko 3 aylık french bulldog

Gizem Sarıkaya Katıldı: 3 yıl önce

Benim miniğim de aynısını yapıyor onun önünden yürüyüp yerde ne varsa cebime dolduruyorum ama yine de alıyor bir şekilde ağzında çiğniyor çiğniyor sonra atıyor yuttuğunu görmedim hiç. Yuttuğundan emin misin belki tükürüyordur?

Emre Celik Katıldı: 3 yıl önce

Kakasından küçük küçük taşlar gördüm birkaç sefer. Büyük parça alırsa ağzına biraz geveleyip çıkartıyor veya ben elimle zorla çıkartıyorum..

ayduran çatıkkaş Katıldı: 7 yıl önce

genelde demir veya vitamin eksikliğinden yapar köpekler bunu ama belki de fazla meraklıdır :) akşamları hala ağlamıyodur umarım:) çok sevimli

Emre Celik Katıldı: 3 yıl önce

Bizimkisi çok meraklı ayrıca çokta heyecanlı bende o yüzden diye düşünüyorum fakat bu merağını nasıl kırıcam onun işin içinden çıkamıyorum..

Teşekkürler ağlama sorununu çözdük çok şükür şu anda yanlız kalmaya da epey alıştı :)

Yoqq Yoqqqi Katıldı: 3 yıl önce

Köpeğimi eğitiyorum 13. Bölüm. izleyin.
Tamemen aynı sorun.

Nazlı Keskin Katıldı: 3 yıl önce

Çok dikkat etmelisiniz, henüz küçük koklayarak ve tadarak etrafı keşfetmeye çalışıyor. devamlı takip edin ve ağzına bir şey almaya çalıştığı anda hayır diyerek tasmasından geri çekin ve başını okşayın. zamanla bırakacaktır...

Özge Yavuz Katıldı: 4 yıl önce

Aynı sorun bizdede var. Ilk dışarı cikardigimizda vardi 6 aylik ve hala devam ediyor malesef. Engelleyemedik ama agzindan zorla aliyoruz cunku cok tehlikeli bir seymis bu. Yanlislikta yuttuklari bir taş yada tavuk kemigi hayatlarini riske atiyor. Arkadasimin kopegi tas yuttu bagirsagi tikandi mide ameliyati oldu. Zorlu bir surec ama bir sekilde bu huyundan vazgeçirin. Kısa tasma fikri iyi disarda bir kac egitim sekli onerilmisti bize, yere bir seyler koyup alınca kizip elinizdeki mamadan vermek gibi