OLMUYOR KEDİM EVE ALIŞAMIYOR!!!

Başlatan İrem Eker · 7 Cevap

İrem Eker

6 yıl önce

Gönderildi: 4 yıl önce
Arkadaşlar kedim 1 yaşında bir tekir. Annesi sokakta beslediğim bir kediydi balkonumda doğum yaptıktan 1 ay sonra malesef melek oldu. Kardeşlerini sahiplendirip ponçiğe ben annelik yaptım. Doğdu, büyüdü hala aynı evde. Ama aşamadığımız bir problem var neden kedim eve alışmıyor ?? 18 Temmuz tarihinde kısırlaştırma ameliyatı yapıldı önceden kedi için evden kaçıyor sanıyoduk ama öyle değilmiş sürekli bahçeye kaçıyor o binadan o binaya o bahçeden o bahçeye koşuyor. Ben onun peşinden koşturup duruyorum yakalamak için. Artık çevremdekiler kötü gözle bakmaya başladı sanki kediyi zorla evde tutuyorum doğasından ayırıyorum gibi. 

Bu kedi 1 senedir bende ve sürekli dışarıyı istiyor, çıkınca ya diğer kedilerle kavga ediyor yada yola koşuyor. Her seferinde yakalayıp eve getiriyorum ama olmuyor alışmadı siz kedi sahipleri nasıl alıştırdınız kedinizi eve?? Ne yapmam lazım sokaktaki kedilerim bile balkona gelip uyuyor, dışarı çıkınca yanıma geliyor bu kedi neden onlar gibi olamadı? 

Ev ona hapis mi oluyor ne yapacağımı şaşırdım artık yardım edin :((((((

Metin Yılmaz Katıldı: 4 yıl önce

Valla hiç evimde kedi beslemedim ama sokaktakilerle ilgilenmeye çalışıyorum. Bir de yan komşumuz olan bir teyze sahiplenmişti sokaktan, sizin anlattığınız gibi o da. Bazen bizim evde bile karşılaşıyoruz kendisiyle, evden kaçarken bacağını kırmışlığı bile var. Teyze sürekli kovalayamıyor tabi ve gayet rahat er yada geç dönüyor her zaman. Muhtemelen dışarıda arkadaşlar edinmiştir ve bu yüzden sürekli gezme peşindedir. Evden gitmesi sorun değil, eve gelmemesi sorun bence. Sizi, evinizi benimsemese bile mama kabını benimsemiştir en kötü ihtimal acıkınca geri döner.

ipek öz Katıldı: 7 yıl önce

kaçmamasını istiyorsanız nasıl önlemler aldınız
ayrıca kısır erkek kedilerin dışarıda yiyeceği kalitesiz mamalar ileride ciddi sorun yaratabilir

başak bige türk Katıldı: 6 yıl önce

bence kedin çok enerjik onunla çok oyun oynayıp yorarsan belki evde durabilir 

başak bige türk Katıldı: 6 yıl önce

bence kedin çok enerjik onunla çok oyun oynayıp yorarsan belki evde durabilir 

İrem Eker Katıldı: 6 yıl önce

Orijinalden alıntı: sask

Valla hiç evimde kedi beslemedim ama sokaktakilerle ilgilenmeye çalışıyorum. Bir de yan komşumuz olan bir teyze sahiplenmişti sokaktan, sizin anlattığınız gibi o da. Bazen bizim evde bile karşılaşıyoruz kendisiyle, evden kaçarken bacağını kırmışlığı bile var. Teyze sürekli kovalayamıyor tabi ve gayet rahat er yada geç dönüyor her zaman. Muhtemelen dışarıda arkadaşlar edinmiştir ve bu yüzden sürekli gezme peşindedir. Evden gitmesi sorun değil, eve gelmemesi sorun bence. Sizi, evinizi benimsemese bile mama kabını benimsemiştir en kötü ihtimal acıkınca geri döner.

Böyle bir riski maalesef alamıyorum. Arabanın önünden koşmasını ve kaçmayışını gördüm geçen gün. Giderse geri dönmeyeceğine eminim. Ama dediğiniz gibi arkadaş bulmuş . Onun yanına gidiyor hep.

İrem Eker Katıldı: 6 yıl önce

Orijinalden alıntı: panpo

ayrıca kısır erkek kedilerin dışarıda yiyeceği kalitesiz mamalar ileride ciddi sorun yaratabilir

Gezdirme tasmamız var onunla gezdiriyorum dışarda. Biliyorum mama yemiyor sadece toprağı kokluyor, yatıyor, yuvarlanıyor kedi gördüğünde peşinden gidiyor . Eninde sonunda yakalanıyor. Ama evde herkesin cam açma korkusu var ponçik kaçmasın diye .)

ipek öz Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: kabukseker

Orijinalden alıntı: panpo

Gezdirme tasmamız var onunla gezdiriyorum dışarda. Biliyorum mama yemiyor sadece toprağı kokluyor, yatıyor, yuvarlanıyor kedi gördüğünde peşinden gidiyor . Eninde sonunda yakalanıyor. Ama evde herkesin cam açma korkusu var ponçik kaçmasın diye .)

cam açma korkusu başka bir şey önlem almanız bambaşka birşey önlemini alırsanız herkes rahat rahat camda açar ponçikte kaçmaz