Paraband tasma alerjisi

Başlatan onur yare · 15 Cevap

onur yare

5 yıl önce

Gönderildi: 4 yıl önce

Arkadaşlar herkese merhabalar ;

1 yaşında chıhuahua cinsi oğluma bahçeli evde oturduğumuz için leishmania korkumuzdan dolayı sivrisineklerden koruma amaçlı PARABAND  tasmamızı aldık lakin takmamızdan 2 gün sonra leo nun kaşındığını ve boynunda da  kızarıklıklar gördük.
Büyük ihtimal alerji yaptı bizden başka başına böyle bir olay gelen oldu mu ve ne yapmamız lazım ...

atilla çağlayan Katıldı: 6 yıl önce

Paraband kullanmadık kiltix kullanıyoruz.etkili bi tasma keneden bulaşabilecek rahatsızlıklardan bizde korkuyoruz.madem bu başlık altında bununla ilgili sordunuz bende bişey sormak istiyorum.bi yerde sadece paraband tasmanın sivrisinek için etkili olduğunu yazmıştı bi arkadaş bu doğrumu?kiltix korumazmı?ona göre bizde paraband olayına geçelim.

onur yare Katıldı: 5 yıl önce

sivri sineğe karşı koruma sağlayan tek tasma paraband dedi veterinerimiz bizde aldık ama 2-3 gün sonra oğlumun boynu komple kıpkırmızı oldu ...

Mehmet TASLI Katıldı: 5 yıl önce

Dun Vet ziyaretimizde bizde PAraband alip taktik.

Allerjik reaksiyonlar konusunda vet bilgi Verdi ama herhangi bir reaksiyon olusmadi Kizim da.

Son zamanlarda Suriyeden gelen gocmenler ile beraber, (Turunu hatirlayamadim suanda) bir sinek turu de artis gostermis.

Haftada bir kere Leichmania testi kullanirken, gunde 20 test kullanmaya baslamislar ki, her gun bir kopekte kesin teshis cikiyormus.

Adana bu anlamda riskli bir bolge oldugu icin, riske girmeye degmiyecegine karar verip hemen aldik.

şenay yıldırım Katıldı: 8 yıl önce

Paraband deltametrin emdirilmis tek tasma muadili yok ..leishmanianin cok oldugu bolgelerde mutlaka kullanilmali..denildigi gibi suriyeden gelen multecilerle ciddi artis gostermis her bolgede gorulmeye baslamis ..insandaki tipi ne olursa olsun kopeklerde hem deri hem ic organ tutulumu gerceklestiriyor ve kopeklerdeki formunun tedavisi yok..

oğlumun boğazı komple yara oldu dün fucidin krem ve fenistil jel sürmeye başladık bakalım inşallah en kısa zamanda iyileşir o halini gördükçe içim acıyor ..

bu iyi hali kaşınıyor sanırım kaşımaktan daha beter oldu ...

Petsiparis.com ... Katıldı: 10 yıl önce

Merhabalar,
Paraband ve Taber tasmanın temel olarak farkı ilacın tasmanın içine emdirilmiş olmasıdır. Yani üzerine su gelince tasmanın üzerindeki ilaç kolayca akıp gitmez. Bu da gerçekten etkili olduğu sürenin uzun olmasını sağlar.
Paraband tasmanın prospektüsünde sivri sineğe etkili olduğu yazmaz. Kovucu olduğu sinek; Leishmania etkenini taşıyan sinek Phlebetomus'tur yani Tatarcık sineğidir. Özellikle doğu illerimizde şark çıbanı ismi verilen yaralarla seyreden hastalık oluşumunda rol oynar. 
Paraband Tatarcık sineğini kovar.
Buraya kadar yazdıklarım prospektüsteki bilgilerdir.

Paraband gerçekten başka bazı sokucu sinekleri de kovar ama, hangi bölgede hangi sivri sinek.. Bunun garantisi verilemez. Bu sebeple Paraband iyi bir tasmadır ama hesabımızı paraband sivri sinekleri de kovar şeklinde yapmamalıyız, çünkü bu işin garantisi yok.

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Paraband aldık bizde ama henüz takmadım. Allerjik tepkiden korkuyorum açıkçası.. Hava da çok sıcak. Banyosu var yakında arkasından bir akşam takıp tepkisine bakacağım.

Deride kızarıklık ve kaşıntı olursa kullanmaya devam edelim mi , bunlar geçici yan etkilermi ?

ece Akalın Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: rescued

Dun Vet ziyaretimizde bizde PAraband alip taktik.

Allerjik reaksiyonlar konusunda vet bilgi Verdi ama herhangi bir reaksiyon olusmadi Kizim da.

Son zamanlarda Suriyeden gelen gocmenler ile beraber, (Turunu hatirlayamadim suanda) bir sinek turu de artis gostermis.

Haftada bir kere Leichmania testi kullanirken, gunde 20 test kullanmaya baslamislar ki, her gun bir kopekte kesin teshis cikiyormus.

Adana bu anlamda riskli bir bolge oldugu icin, riske girmeye degmiyecegine karar verip hemen aldik.

Hangi veterinerden aldiniz ogrenebiir miyiz? Veterinerim kendi firmalarına sordu yoktu adanaya geldigimde almak isterim fiyat bilgisi alabilir miyim bide?

ece Akalın Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: pasa66

Paraband kullanmadık kiltix kullanıyoruz.etkili bi tasma keneden bulaşabilecek rahatsızlıklardan bizde korkuyoruz.madem bu başlık altında bununla ilgili sordunuz bende bişey sormak istiyorum.bi yerde sadece paraband tasmanın sivrisinek için etkili olduğunu yazmıştı bi arkadaş bu doğrumu?kiltix korumazmı?ona göre bizde paraband olayına geçelim.

Sivriseklere sadece paraband etkili malesef ve su siralar bulamiyorum :) eski kopegimize taktigimizda odaya sinek gelmezdi ve parabandli tasma cok kokmuyor hatta hic kokmuyor diyebiliriz :) kitlix cok fena kokuyor malesef korsana almak zorunda kaldim hala alisamadim kokuya :)