Pitbull köpeğim kanlı ishale yakalandı. Kurtulma şansı nedir yardım!!!

Başlatan Sinan Özer · 0 Cevap

Sinan Özer

7 ay önce

Gönderildi: 7 ay önce
Merhabalar. 3 aylık dişi pitbull bluenose yavrum dün gece kanlı ishal oldu. Dışkısından kan gelmeden bikaç gün önce kusuyodu ama kanlı ishal yoktu. Bir kaç gün veterinere götürdüm serum vs. taktılar ama kanlı ishal teşhisi konulmadı tabi ortada kan yoktu ama kanlı ishal olmuş veteriner enfeksiyon kapmış olabilir diyerek bir kaç iğne yaptı serum taktı vs. Durumu bi akşam iyi oldu sabah yine aynı.... Veterinere tekrar götürdüm serum falan taktı bu sefer damardan verdi eve geldim yine aynı. Dün akşam dışkısından kan geldi veterineri aradım sabah erkenden getir dedi ben kan geldi diyorum o sabah getir diyor!! Hemen başka bir yer buldum gözüm döndü. Çünkü son nefesine gelmiş gibiydi. Hemen bir hastaneye yatırdık kanlı ishal teşhisi konuldu ve serum takıldı düne göre şuan iyi ama uzman veteriner hekim çarşamba günü tedaviye cevap verecektir dedi. Elim kolum bağlı bekliyorum dayanamadım internetten araştırdım ve polyglob isimli 5 ml 750 ₺ olan bir ilaç buldum. Hemen aradım bu ilaçtan varsa tedavisine ekleyin dedim. Var dediler pahalı dediler falan ama ben varsa tedaviye başlayın demekte ısrarlıydım. Öncelikle 2 ml ile tedaviye başlandı ve bugün 16:00dan beri ishali kesti kusmayı kesti ama daha iyi oldu demek için çok erken 2 gündür hastanede yatıyor. Bu polyglob ilacını kullanan var mı etkili midir.??