Pug Tuvalet Sorunu

Başlatan Selen Şükür · 13 Cevap

Selen Şükür

5 yıl önce

Gönderildi: 5 yıl önce
Arkadaslar Merhaba. 6 aylık bir pugum var. 2 buçuk aydır bende ve iki buçuk aydır tuvalet eğitimini veremedim. Artık bu konuda kafayı yemek üzereyim. Evdeki halimi sirkeyle sildim, cis yaptığı yeri sirkeyle sildim çamaşır suyuyla sildim. Mamasını düzenli verdim, düzenli yürüyüşe çıkardım. Bir kaza olursa diye eve gazete koydum çişini üzerine yapsın diye. Ama yok. Canı isteyince çişi halinin ortasına canı isteyince gazeteye. Artık çok bunalmış bir durumdayım. Puglarda tuvalet eğitim zor hepsini biliyorum. İzlemediğim video okumadığım yazı kalmadı ama yok. Ödül mamasını da denedim. Her şeyi yaptım kısaca. Artık ne yapacağım bilmiyorum. Gözümün içine baka baka halinin ortasına tuvaletini yaptı az önce ve dışarıdan yeni gelmiştik. Köpeğe vurulmaz tabiki ama az önce dayanamadım poposuna bir tane vurdum. Sonra oturdum ağladım. Bunu yaptığım için. Ceza verilmeli mi onun için de yok deniyor. Ceza verilecekse ne gibi bir ceza vermeliyim onu da bilmiyorum ama benim yapmadığım hiçbir şey kalmadı. Elimden geleni yaptım. Lütfen deneyimi olan arkadaşlar benimle paylaşsınlar. Video veya yazı görmek istemiyorum artık çünkü yazılan yapılan her şeyi yaptığımı düşünüyorum.

Berna Dündar Katıldı: 6 yıl önce

Merhaba, sıkıntınızı anliyorum biz de benzer seyler yasadik kizimi egitirken.yatak da koltuk da mahvoldu. Bu arada kendisi bir fransiz bulldog, inatci bir ırk olarak biliniyorlar. Ben cisini her yanlis yere yaptiginda onu gazetesinin uzerine koyup gazeteyi gosteriyordum. Sert bir sesle. Asla koklatmak basini bastirmak falan demiyorum bakin bunlar yanlis.Bu arada eminim biliyorsunuzdur aninda mudahale sart. Yani siz yokken yaparsa ve siz eve geldiginizde ona kizarsaniz ne oldugunu, neye kizdiginiizi anlamayacaktir. Bir de tuvalet egitimi icin spreyler var tuvletini yapmasini istediginiz yere fislatiyorsunuz onlari da denediniz mi?

hilmi ravalı Katıldı: 12 yıl önce

Evt çok can sıkıcı bi durum oluyor.ben kendi yaptığımı anlatayım denemek isterseniz belki faydası olur.önce sadece salonda olmasına izin verdim yani diğer odalara gitmesi yasaktı yatağını da salona koydum mamasını suyunu falanda.Halıyı kaldirdim.hasta petlerinden koydum onun görebileceği çok uzak olmayan bi bölgeye salonda.hareketlerinden anladığım an pete götürüyordum ve petten o çıkıyordu ben tutup yine üstüne koyuyordum tabi bu 5 6 kez oluyo sonra tutamiyor ve pete yapıyor.3 5 derken kendi gidip pete yapmaya başladı.kolay gelsin.ha bide su var bütün odalara girip çıkmaya başladığında hepsinin halisini kaldırdım anlıyacağınız 9 ay hali kullanmadim.:-)

Orijinalden alıntı: hilbur

Evt çok can sıkıcı bi durum oluyor.ben kendi yaptığımı anlatayım denemek isterseniz belki faydası olur.önce sadece salonda olmasına izin verdim yani diğer odalara gitmesi yasaktı yatağını da salona koydum mamasını suyunu falanda.Halıyı kaldirdim.hasta petlerinden koydum onun görebileceği çok uzak olmayan bi bölgeye salonda.hareketlerinden anladığım an pete götürüyordum ve petten o çıkıyordu ben tutup yine üstüne koyuyordum tabi bu 5 6 kez oluyo sonra tutamiyor ve pete yapıyor.3 5 derken kendi gidip pete yapmaya başladı.kolay gelsin.ha bide su var bütün odalara girip çıkmaya başladığında hepsinin halisini kaldırdım anlıyacağınız 9 ay hali kullanmadim.:-)

Evet ben de nerdeyse 1 yil sonra halimi tekrar kullanmaya basladim.

Özay Öztürk Katıldı: 5 yıl önce

Merhaba öncelikle söylediklerinize katılmıyorum yada biz istisnayız. Maya şuan 10 aylık ve biz tuvalet sorununu 3-4 aylıkken tamamen çözdük. İlk başlarda her yere yapıyor ve bulaştırıyordu. Ped koyuyordum pedi parçalayıp başka yere yapıyordu vs vs. Daha sonra çiş damlası aldım ve ped e sabah akşam olmak üzere damlattım ve ped e yapmaya başladı. Ara sıra fire veriyordu fakat onlar dert bile değildi. 3-4 aylıkken her gün düzenli dışarıya çıkartmaya başladım. Ve zamanla eve geldiğimde pedine ve odasına hiç bir şey yapmadığını gördüm. Düzenli çıkartmaya devam ederken tuvaletini yaptığı zamanlarda delice severek karşılık verdim. 1 hafta kadar garanti olması için pedi odasında tuttum ve daha sonra pedi de kaldırdım. Mesela bazı akşamlar " bu akşamda çişe çıkartmayacağım ped yayıcam ve pede yapsın " diyorum fakat asla ama asla yapmıyor pedine. Mecburen yine dışarıya çıkartıyorum. Özetle benim sürecim çiş damlası ve düzenli dışarıya çıkartmaktan geçti.

Selen Şükür Katıldı: 5 yıl önce

Arkadaşlar ben zaten eve yapsın istemiyorum. Çiş için olan losyonu denemedim yalnızca ama söyle de bir durum var gazetenin üzerinde sürekli çişi oluyor zaten. Ben hep bir altına sakliyorum çiş yaptığını yani. Ve biz git gide geriliyoruz. Bu gece kalkmış benim yatağıma çişini yapmış. Ben neden böyle yapıyor anlamıyorum gerçekten.

Orijinalden alıntı: kizimcarsaf

Arkadaşlar ben zaten eve yapsın istemiyorum. Çiş için olan losyonu denemedim yalnızca ama söyle de bir durum var gazetenin üzerinde sürekli çişi oluyor zaten. Ben hep bir altına sakliyorum çiş yaptığını yani. Ve biz git gide geriliyoruz. Bu gece kalkmış benim yatağıma çişini yapmış. Ben neden böyle yapıyor anlamıyorum gerçekten.

Size bastan anlatmamin sebebi ztn soylediklerinizdendi en bastan egitime baslamaniz lazim bizde 2 yasindaki kopege eve yaptirmiyoruz 3 4 aylikken ztn basliyor disari cikmalar.he en bastan baslamam derseniz sunu onerebilirim aklimin yettigince sabah 7 bi baslayin gece 12 ye kadar 3 veya 4 saatte disari cikarin.2 gun bunu yapin ztn yaptigi saatleri belirlemis olursunuz sonrasinda o saatlere gore 5 saatte iki sonra 6 saatte oyle uzatir gidersiniz.ayrica yemek saatleri belli olmali disinda vermemelisiniz.cisini yaptigi yerleri deterjanla silmeyin amonyak kokusu tekrar yapmasini saglar.he bide hayatinizda bi degisiklik varmi evlilik bebek eve yeni gelen biri ev degisikligi yada herhangi bi rutinin degismesi mesela onunla su kadar saat oynuyosaniz son gunlerde oynayamiyosaniz ilgi cekmek icinde yapar yani psikolojik bi durumda olabilir.

Selen Şükür Katıldı: 5 yıl önce

Size bastan anlatmamin sebebi ztn soylediklerinizdendi en bastan egitime baslamaniz lazim bizde 2 yasindaki kopege eve yaptirmiyoruz 3 4 aylikken ztn basliyor disari cikmalar.he en bastan baslamam derseniz sunu onerebilirim aklimin yettigince sabah 7 bi baslayin gece 12 ye kadar 3 veya 4 saatte disari cikarin.2 gun bunu yapin ztn yaptigi saatleri belirlemis olursunuz sonrasinda o saatlere gore 5 saatte iki sonra 6 saatte oyle uzatir gidersiniz.ayrica yemek saatleri belli olmali disinda vermemelisiniz.cisini yaptigi yerleri deterjanla silmeyin amonyak kokusu tekrar yapmasini saglar.he bide hayatinizda bi degisiklik varmi evlilik bebek eve yeni gelen biri ev degisikligi yada herhangi bi rutinin degismesi mesela onunla su kadar saat oynuyosaniz son gunlerde oynayamiyosaniz ilgi cekmek icinde yapar yani psikolojik bi durumda olabilir.

Yani aslında yok ama genelde erkek arkadaşım bize gelip gittikten sonra oluyor. Onu kıskanıyor olabilir mi ki?

Yani aslında yok ama genelde erkek arkadaşım bize gelip gittikten sonra oluyor. Onu kıskanıyor olabilir mi ki?

Kiskancliktan yapiyor o olabilir evt

Eger bu yuzden yapiyosa ki oyleye benziyo bence iyice arastirin ne yapmalisiniz ben yasamadim yanlis bilgi vermek istemem.direk kiskanclikla ilgili bi konu acarsaniz mutlaka arkadalar yardim ederler bilenler vardir aramizda.umarim atlatirsiniz.

biz de evde yalniz biraktigimizda yapiyordu olmadik yerlere hatta kardesime biraktigimizda kizdigi icin onun yatagina da yapmisti tuvaletini. Biz eve her geldigimizde bir odul getiriyorduk boylece bizi cezalandirmak yerine sevinerek karsiliyordu. Ayni sekilde kardesim de ona ilk goturdugumuzde odul biskuvisi veriyor. Belki sizde de ise yarar. Gelen misafiriniz de odul verirse onun gelisine kizmaz boylece.