İlk kez köpek besliyorum ve fazla ısırıyor

Başlatan Melorin · 1 Cevap

Melorin

1 gün önce

Gönderildi: 1 gün önce
Merhaba 4 aylık dişi pug a sahibim. Daim el ısırma atağımız var. Bunu engellemek için oyuncaklar ve kemikler aldım. Onlarla oynasada ellerimden vazgcemedi. Oyun esnasında ya da şımardığında biri sevdiğinde ısırmaya çalışıyor. Bunu engellemek için ellerime kolonya sirke bile sürdüm fakat onların tadını sevdiğini ögrenmekten başka bir işe yaramadı. Burnuna hafif vuruyorum fakat o zaman daha sert ısırıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz? Birde liderlik kavramı bizde var mı bilmiyorum. Hayır komutunu biliyor, gel git komutunda ise aileden birini görünce gec dinliyor. Oyuncaklarını oynarken bana getiriyor ya da ağzına birsey aldığında. Geceleriyse bana temas etmeden uyumuyor. Ilk defa köpek beslediğim için bu kadar ayrıntılı yazdım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Y. Emre Katıldı: 3 gün önce

Gönderildi: 10 saat önce
Merhaba;
Geçen gün sorularınla alakalı bir yazı yazdım bu sitede. Okumanı tavsiye ederim. Yazının devamında yaşadığın sorunlarla ilgili bilgiler paylaşmayı düşşnüyordum. Sorunlarına burda değinmeye çalışayım.
Isırma probleminin sebebi öncelikle 2 aydan küçükken anne ve kardeşlerinden ayrılmasından kaynaklanıyor. Diğer bir sebebi diş çıkartması ve dişlerinin kaşınması diyebiliriz. Bir sebepte avcılık dürtüleri. Elini ısırınca kaçırırsan ve ses çıkarırsan hem av olarak görür hem de çıkardıpın ses ezik bir ses olduğundan kendini senden üstün görür.
Yapman gerekenler elini ısırdığı zaman tepkisiz kalmak. Elin acısada hareket ettirme ve ses çıkarma. Bir süre sonra bırakacaktır. Diş kaşıma aparatlarından alıp vermen lazım.
Diğer bir konu ise sana temasla uyuması. Yavrunun kendi yeri olmalı ve orda yatmalı. Kendi yerinde güvende hissetmeli.
Fırsat buldukça yazılar yazmaya çalışıcam. Tecrübelerimi ve araştırmalarımı aktarıyorum. Faydalı olacağını düşünüyorum.