Resimdeki kene mi?

Başlatan gulnihal kurt · 11 Cevap

gulnihal kurt

6 yıl önce

Gönderildi: 5 yıl önce
Merhabalar kopegimiz bahcede kalıyor uzerinde gormememize ragmen bahcede resimdeki canlılardan gördük bu pire mi bit mi kene mi? Ve belediye ilaçlama yapıyor mu? Köpeğimin dış parazit aşısı yapildi buna ragmen ara sira uzerinde oluyor. Bahceyi ilaclatirsam sorun olur mu köpeğim için

oğuzhan bey Katıldı: 6 yıl önce

Kene

Deniz Evren Tunç Katıldı: 5 yıl önce

Evet bu kene ama köpeğinize köpekler için özel olan kene ilaçlarından sürerseniz köpeğinize kene bulaşmaz. 

Deniz Evren Tunç Katıldı: 5 yıl önce

Evet bu kene ama köpeğinize Köpekler için özel olan kene ilaçlarından sürerseniz (kene ilaçları internette satılır) köpeğinize kene bulaşmaz. Ilacın kullanımını da internetten öğrenebilirsiniz.

gulnihal kurt Katıldı: 6 yıl önce

Teşekkür ederim bahçeyi ilaçlattım inşallah daha fazla bu sorunu cekmeyiz

ONUR ÇÖKELEKOĞLU Katıldı: 10 yıl önce

Dış parazit damlaları köpeğin üstüne pire kene gelmesini önlemez gelip ısırırsa öldürür. Dış parazit damlasıyla beraber pire kene için bahçedeki çimenleri yabani otları vs kesin otların üstünde pusuya yatarlar ve imkanınız varsa ziraatten alın  iki üç tane  tavuk civciv hepsini temizler büyüdüklerinde günlük yumurtada yersiniz:)

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Haha iyi fikirmis aslında düşünülebilir :) ama lilo'nun pek iyi anlaşabileceğini pek sanmıyorum civciv ve tavukla :D

ONUR ÇÖKELEKOĞLU Katıldı: 10 yıl önce

Orijinalden alıntı: cicikusss

Haha iyi fikirmis aslında düşünülebilir :) ama lilo'nun pek iyi anlaşabileceğini pek sanmıyorum civciv ve tavukla :D
Ooo colieymiş En zeki ve duygusal ırklardan, kolayca alıştırıp sosyalleştirebilirsiniz .Collieler genel olarak çiftlik hayvanlarını sever ve korurlar olay zamanında sosyalleştirmede.

Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Cok inatlasıyor bizimkisi benimle :/umarim o zamanı kacırmamısımdır

Selda Kermeyan Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: yibo

Orijinalden alıntı: cicikusss

Ooo colieymiş En zeki ve duygusal ırklardan, kolayca alıştırıp sosyalleştirebilirsiniz .Collieler genel olarak çiftlik hayvanlarını sever ve korurlar olay zamanında sosyalleştirmede.

Benim kızımda colie kırması bu eğitimin zamanı nedir ve biz verebilirmiyiz bu eğitimi illa eğitmenmi olması gerekiyor çünkü benim bulunduğum yerde bu hizmeti veren biri yok.

Lidya Delfin Eraslan Katıldı: 7 yıl önce

Merhaba, direk konuya geçeyim. Benim oğluşum da anne ve babamla zeytinlik gezmeye gitmişti 5-10 kez. Daha sonra üzerinde keneler olmaya başladı ve 7/24 annemle kene ayıkladık, yaktık. Daha sonra veterinerimizin köpeğinin de taktığı beyaz bir tasma vardı, ondan aldık. Yumuşak ve silikon gibi, ilk zamanlar tozu oluyor, yaklaşık 3-4 ay dayanıyor. Daha 2. Aydayız ve hiç böcek problemimiz olmadı. Tavsiye ederim 👍🏻 Veterininze sorabilirsiniz.