Sağır Dogo Argentino - Geri Çağırmak

Başlatan Can Aran · 3 Cevap

Can Aran

5 yıl önce

Gönderildi: 5 yıl önce
Merhaba,

2 tane dogo argentinom var, bir tanesinin kulakları duymuyor. Dogo'larda ve beyaz tüylü ırklarda bu olağan bir durum. Buraya kadar herşey normal.

Bir sorum var, orman kenarında bir yerde yaşıyoruz ve her sabah köpeklerle birlikte ormanda koşmaya gidiyoruz, köpeklerimi tasmalarını açıyorum ve onları salıyorum. Maalesef sağır olana sesle komut veremediğim için bazen çok uzaklaşıyor ya da başka köpeklerle haşır neşir oluyor, bu durum beni korkutuyor, malum dogo argentino.

Benden uzaktayken ve tasme takılı değilken bir köpeği nasıl uyarırız?

İlk aklıma gelen elektrikli tasma. Henüz denemedim ama..

Forumun engin tecrübelerini bekliyorum.

Teşekkürler.

hilmi ravalı Katıldı: 12 yıl önce

Okuyunca aklima şu lazerler geldi.elektrikli tasmayi bilmiyorum canini yakarmi.bir ara cok meshurdu ya cocuklarin ellerinde oynadigi lazerler belki onunla egitebilirsiniz.

Hakkı Bey Katıldı: 6 yıl önce

Böyle bir ürün varmı bilmiyorum fakat yoksa bile yapılması çok zor olmaz sanırım,titreşimli bir tasma olabilir.Kumandalı, radyo frekanslı bişey mesela,rc model malzemeleriyle yapılabilir.

Cem Baba Katıldı: 5 yıl önce

Bu forumda sorunuza yanıt bulmanız pek kolay değil. Size tavsiyem, \"dogoforum\" diye google araması yapıp o forumda derdinizi paylaşın. Irka özel ve oldukça deneyimli kişilerin olduğu bir ortam. Selamlar.