Uyuz tedavisi? :(

Başlatan Bihter Özbıçak · 10 Cevap

Bihter Özbıçak

7 yıl önce

Gönderildi: 7 yıl önce
Arkadaşlar bundan iki ay önce kontesin yüzünün sol tarafında tüy dökülmesi başladı bi süre sonra orayı kaşıyarak yara yaptı veteriner baktığında uyuz olduğunu söyledi yüzü için antibiyotik tedavisi gördü enfeksyonu geçti ama uyuzu devam ediyor bugün 4. iğnesini oldu ama iyileşme yok gibi bi şey veteriner bizi zorlicak zor geçicek biraz diyor pek inandırıcı gelmiyor artık bilmiyorum , forumda okuduklarımda iğne harici kenazlı banyo falan denmiş ama veterinerimiz hiç böyle bir şeyden bahsetmedi :/, sizce ne yapmalıyım?

Buğra N. Katıldı: 7 yıl önce

Hangi veteriner? Forum araya pera yazarak aratırsanız bizim uyuzla mücadelemizi okuyabilirsiniz.

Bihter Özbıçak Katıldı: 7 yıl önce

okudum ilk baktığımda zaten , değirmenderede oturuyorum alper veteriner, sadece iğneyle geçmez gibi bizimkide bilmiyorum bi işe yaramıyo gibi geliyor yakınlarda gidebileceğimiz başka veterinerde yok

atakan Demir Katıldı: 9 yıl önce

Anicadada vardı bizde 2 iğne ile kurtulduk eğer ilerlememişse kenaz felan gereksiz diye biliyorum

İlerlemeden kasıt ne vücudunu sarması mı? Kontesin sadece yüzünde ufak bi yrde ve bacağınınçok ufak alanında var, hiç kaşındığını görmedim öyle bir durumda var, iğnelerden sonra olan lekellerde koyulaşmaya başladı biraz biraz tüylenme başladı, kenaz hangi evrede kullanılıyor ki

cemile&bedrettin baskan Katıldı: 9 yıl önce

Merhaba, yaklaşık 2 sene önce Ares uyuz hastalıgına yakalanmıştı. biz çok başlangıç aşamasında farkettik. göbeğinde çok ufak bir yerinde tüy dökülmesi vardı. 3 iğne 3 kenazlı banyo oldu ve geçti. ayrıca dökülen tüyleri için çinko ve biyotin içeren vitamin kullanmıştık.

Orijinalden alıntı: aares

Merhaba, yaklaşık 2 sene önce Ares uyuz hastalıgına yakalanmıştı. biz çok başlangıç aşamasında farkettik. göbeğinde çok ufak bir yerinde tüy dökülmesi vardı. 3 iğne 3 kenazlı banyo oldu ve geçti. ayrıca dökülen tüyleri için çinko ve biyotin içeren vitamin kullanmıştık.

Kontes şuanda sadece iğne oluyor 4.iğnesini dün akşam oldu, kenazlı banyo hakkında veteriner hiçbir şey söylemedi, uyuz hakkında forumdaki yazıları okuyunca bilerek mi uzatıyolar tedaviyi diye düşündüm, bugün veterineri arayıp sorucam bakalım :)

Buğra N. Katıldı: 7 yıl önce

Kaşınma yoksa ya uyuz değildir ya da demodeks türüdür.

İsmail MUTLU Katıldı: 11 yıl önce

Test yapıldı mı?

Uyuz değil mantarda olabilir?

Orijinalden alıntı: ismailkinali

Test yapıldı mı?

Uyuz değil mantarda olabilir?

ilk baktıklarında mantar dediler sonra kliniğe götürdüler klinikte uyuz teşhisi konmuş

ELİF KAYA Katıldı: 8 yıl önce

malezyan ya da başka bir tür dermatolojik vaka olabilir . kazıntı testi isteyin hekiminizden ve tekrar iletişime geçin .