Yakın zamanda yavru köpek sahibi olan ya da olmak isteyenler

Başlatan Ayşen Akkaya · 4 Cevap

Ayşen Akkaya

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Herkesin bildiği şeyleri tekrar edeceğim belki ama olsun. Özellikle Şans ı gezdirirken sıkça rastlıyorum böyle kişilere, Şans ı seviyorlar iyi hoş sonra \"aa benim de köpeğim vardı 2 aylık-3 aylık eve tuvaletini yapıyodu o yüzden köpeği sattım\\sahiplendirdim\" gibi cümleler kuruyorlar.
Arkadaşlar bu bir insan değil benim çişim geldi, tuvalet ne tarafta diyemez, ya da eve geldiği an tuvaletini sizin ayırdığınız alana yapmayabilir. Yavru olması da büyük bir etken tabi ki. Neden böyle küçücük ve aşılabilecek şeyler yüzünden insanlar dostlarını bırakırlar ki ben anlamıyorum ve anlamakta istemiyorum.
Lütfen bir köpek sahiplendiyseniz bunları unutmayın ya da bir köpek sahipleneceksiniz iyice düşünün özellikle yavru köpek için

Hilal Üstün Katıldı: 3 yıl önce

Aynısı bizim başımıza da geliyor. Ne güzel anlatmışsınız..

Emre Celik Katıldı: 3 yıl önce

Bizimki hergün ortalama 15~20 kere yapıyor evin içine.. İnsanlar soruyorlar satarmısın felan diye ne zaman görseler ama benim cevabım 'insan evladını satarmı' oluyor her seferinde.. İnsan evladı da doğduğunda uzun bir süre altına yapıyor, yavru köpekler daha kısa sürede tuvalet yapmasını öğreniyorlar bu bakış açısıyla bakarsan :)

Hikmet Usta Katıldı: 3 yıl önce

Evet cok haklısınız. 16 yaşında bir kız evlat sahibiyim ve kızım 1,5 yaşında tuvaletini öğrendi. Şimdi minik 2,5 aylık bir köpeğimiz var ve küçücük boyuyla doğru yere ciş, kaka yapmayı öğrenmeye çalışıyor bayağıda basarılı ama elbet kazalar oluyor. Yeri geliyor 10-15 kere çiş kaka temizliyorum. Eşim artık bana \"kaka avcısı\" diyor :))Köpek sahibi olmanın , çocuk sahibi olmaktan farkı yoktur keske herkes bunu bilerek ve düşünerek köpek sahiplense.

Gizem Sarıkaya Katıldı: 3 yıl önce

Bana da parktaki herkes çocuklarım çok istiyor biz de alacağız diyor. Ben Gofreti küçük çocukları istedi diye alıp 2. Gün suratına bakmayan çocukların olduğu bir evden aldım ve giderken suratına bile bakmadılar. Benim de alacaklara tavsiyem köpek sorumluluğu alamayacak olan 2 gün sonra oyuncak bebek gibi sıkılacak olan çocuklarınıza sırf istediler diye köpek almayın.