YALANCI GEBELİK

Başlatan burcu ünlü · 2 Cevap

burcu ünlü

1 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
Merhaba Arkadaşlar. Kedilerde yalancı gebelik diye birşey olduğunu duydum. Başına gelen veya bilgisi olan var mı. Biraz araştırdım kedilerde çok nadir olduğu, belirtilerin  tıpkı hamile kedi belirtileri gibi olduğu yazıyor ve sadece usg' de belli olduğunu öğrendim. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. 

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

kızgınlık dönemindeki hormonların etkisi ile döllenmeye hazır yumurtanın çiftleşme gerçekleşmemesi sebebiyle 40-50 gün süreyle yalancı gebelik görülebilir. köpeklerin aksine kedilerde nadirdir ve annelik davranışı, süt verme, memelerin şişmesi gibi belirtiler genelde görülmez. herhangi bir tedavi gerektirmez çoğu zaman. ileride kısırlaştırma yoluna gitmenizi öneriyorum. 

burcu ünlü Katıldı: 1 yıl önce

Orijinalden alıntı: imipenem

kızgınlık dönemindeki hormonların etkisi ile döllenmeye hazır yumurtanın çiftleşme gerçekleşmemesi sebebiyle 40-50 gün süreyle yalancı gebelik görülebilir. köpeklerin aksine kedilerde nadirdir ve annelik davranışı, süt verme, memelerin şişmesi gibi belirtiler genelde görülmez. herhangi bir tedavi gerektirmez çoğu zaman. ileride kısırlaştırma yoluna gitmenizi öneriyorum. 

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim kızımda yokmuş çok şükür dün usg ile yavrularımızı gördük. Ama böyle bir ihtimal bile beni tedirgin etmeye yetti.