Yavru kedi kaka sorunu

Başlatan Deniz Dedeoğlu · 3 Cevap

Deniz Dedeoğlu

5 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Daha once bu konu açıldıysa kusura bakmayın şimdiden ama daha once de ilan sayfasında belirtmiştim yavru bir pisi bulduk fakat hiçbir dönüş olmadığı için şuan ben bakımını üstlenmeye çalışıyorum tam bir hafta oldu bize geleli. Geldiğinde gözleri açılmıştı şuan 10 günlükten fazla olduğunu düşünüyorum her neyse uzatmayayım yatacak yer ayarladık mamasını yiyor hicbir sıkıntısı yok gazını falan da çıkarıyorum rahatlasın diye çişini yaparken gayet rahat yapıyor fazla hareket etmiyor fakat kakasini yaptırmak istediğimde çok kıpırdıyor bağırıyor zeytinyağı sürdüm karnına masaj yapmaya çalışıyorum kabızlık varsa rahatlasın diye ama çok kıpırdadığı için yaptiramıyorum evde de benden başka ilgilenen yok biri tutsun biri tuvaletini yaptırmaya çalışsın desem. başka bir yöntem var mı uygulayabileceğim ? Ondan daha küçük gözleri açılmamış yavrular bile kıpırdamadan yapıyor videolarda ben halledemedim. 7 gündür bende ama iki defa yaptı hergun yapması gerekmez mi ? Bir de kakasi ne renk olması gerekir ? Turuncu kırmızı arası bi renk çok katı değil ama sıvı da değil daha sıvı olması gerekmez mi ? Yardımlarınız için sağolun şimdiden

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Merhaba,

Yavruyu evinize almakla çok iyi etmişsiniz. Kakasını ne sıklıkta yapması gerekir o konuda bilgim yok ama katı gıdalarla beslenmediği için her gün yapmaması normal olabilir. Süt tozu ile besliyorsunuz sanırım değil mi? Süt tozu ya da anne sütü ile beslenen yavru kedinin kakası turuncumsu açık kahverengimsi bir renkte ve diş macunu kıvamında oluyor.
Gözleri tamamen açıldıysa en az 15 günlüktür yavru. 

Deniz Dedeoğlu Katıldı: 5 yıl önce

[alinti] Orijinalden alıntı: neseyarali\r\n\r\n
Merhaba,

Yavruyu evinize almakla çok iyi etmişsiniz. Kakasını ne sıklıkta yapması gerekir o konuda bilgim yok ama katı gıdalarla beslenmediği için her gün yapmaması normal olabilir. Süt tozu ile besliyorsunuz sanırım değil mi? Süt tozu ya da anne sütü ile beslenen yavru kedinin kakası turuncumsu açık kahverengimsi bir renkte ve diş macunu kıvamında oluyor.
\r\n[/alinti]\r\n\r\nilk günler keçi sütü verdim suyla karıştırarak inet sütü zararlı diye sonra toz aldık onu karıştırıp veriyorum kakasi tam tarif ettiğiniz gibi diş macunu kıvamında ben daha sıvı olması gerekir diye düşünmüştüm siz oyle deyince biraz rahatladım iste tek sıkıntım çok az yaptı diye veterinere götürmeye calısıcam bugün genel durumuna da bi baktırmak için

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

[alinti] Orijinalden alıntı: dnzddgl\r\n\r\n[alinti] Orijinalden alıntı: neseyarali\r\n\r\n
Merhaba,

\r\n[/alinti]\r\n\r\nilk günler keçi sütü verdim suyla karıştırarak inet sütü zararlı diye sonra toz aldık onu karıştırıp veriyorum kakasi tam tarif ettiğiniz gibi diş macunu kıvamında ben daha sıvı olması gerekir diye düşünmüştüm siz oyle deyince biraz rahatladım iste tek sıkıntım çok az yaptı diye veterinere götürmeye calısıcam bugün genel durumuna da bi baktırmak için\r\n[/alinti] 

Keçi sütü verebilirsiniz. İnek sütünü sindiremiyorlar ama keçi sütü vermenizde bir sıkıntı yok. Çok faydalıdır ve besleyicidir hatta. Anne sütüne en yakın olarak, süt tozu yerine öncelikle çiğ keçi sütü öneriliyor yabancı forumlarda.