Yavru kedileri kendime nasıl alıştırabilirim?

Başlatan beyzapamuk beyzapamuk · 5 Cevap
Gönderildi: 6 yıl önce
Benim yurdun bahçesinde baktigim 3 minik yavru kesim 1 de anneleri var kedilere her ogün yemek versem bile annesi haric yavrulari sevdirmiyor sadece bir yavru yaklasiyor tabi oda sevdirtmiyor sadece onlar varken yemek vereceğim de bana hirlayip kovmaya calisiyolar sizce kedileri kendime nazil alostirmaliyim ne yapmaliyim

Erdal Dimli Katıldı: 10 yıl önce

Eğer sahiplenip hayatlarının sonuna kadar bakamayacaksanız alıştırmamalısınız. Ulaşabilecekleri bir yere yiyecek ve su bırakıp uzaklaşmanız daha doğru olacaktır.

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Turan Kurnaz Katıldı: 11 yıl önce

Alıştırma... 
Sonra herkesi senin kadar iyi niyetli sanıp yaklaşıyorlar... Sonra tekme yedikleride oluyor, taş atıldıkları da...
Bırak insanlara uzak yaşasın...
Sen doğru olanı yapıp onlara uzaktan yemek-su vermeye devam et.... Hatta beslenirken, sen, görmesinler bile... 

beyzapamuk beyzapamuk Katıldı: 6 yıl önce

Yanliz ben yurtta kaliyorum onlarda yurdun sinirlari içerisinde yasiyorlar okulla yurtta karesi karsiya benim onalti birakmak gibi bi sansim yok ayni sjnirlar icerisindeyiz çünkü

Uzel Uzel Katıldı: 10 yıl önce

7 göbek sülalesi ev kedisi olan, evde doğmuş kedilerimi 2 aylık kadarlarken alıp 7/24 bir arada vakit geçirmeme rağmen örneğin Meyan 5.ayına girmeden benimle duygusal bağ kurmaktan uzaktı. Bilirsiniz, 3-4 yaşlarına kadar çocuklar da böyledir.
Dolayısıyla sokakta binbir çeşit gürültüyle, henüz tehlikleli veya tehlikesiz sınıfından hangisine yerleştirmesi gerektiğini çıkarsayamadığı türlü türlü canlıyla ve makineyle yüzyüze olan yavruların böyle davranması çok normal.
Ha bazı sokak kedileri de var ki, genelde annesi sokulgan olanlardan çıkarlar ve tabi kötü muameleyle karşılaşmamış olanlardan, daha insan canlısı olurlar. Mizaç meselesi... Yavru kediler diye fabrikasyon tek bir prototip yok ki. Hepsi ayrı deneyimlerden geçen ayrı ruhlar. O yüzden onları kendine alıştırmanın da bir reçetesi yok.

beyzapamuk beyzapamuk Katıldı: 6 yıl önce

Teşekkürler :D