Yavru köpeğin yetişkin bir köpekle bir arada olması?

Başlatan cansu smsk · 7 Cevap

cansu smsk

9 yıl önce

Gönderildi: 7 yıl önce
arkadaşlar, yarın öğleden sonra 2 günlüğüne henüz anne altından, bir aşısı yapılmış bir puppy bize misafir olacak. evde de 8 aylık french bulldogum var. yavru köpeğin sağlığı açısından tehlike var mı?
hiç bu kadar ufak bir köpek bakmadım ve aşırı narin geliyor, panikteyim..

şimdiden sağolun

Burak Topal Katıldı: 7 yıl önce

Yavru kaç günlük? Sakınca var mı diye soruyosun bi de (: tabi ki var dostum, daha o yavrucağın iç-dış paraziti yapılmamıştır. Aşıları olmamış. Seninki alfa dog havasına girip bi yerlere işer ya da kakasını yaparsa, bu yavrucakta yalarsa eyvahlar olsun. Ne yapcan o zaman? Bence tedbirli ol ve yavruyu getirme.

cansu smsk Katıldı: 9 yıl önce

Orijinalden alıntı: prednisone

Yavru kaç günlük? Sakınca var mı diye soruyosun bi de (: tabi ki var dostum, daha o yavrucağın iç-dış paraziti yapılmamıştır. Aşıları olmamış. Seninki alfa dog havasına girip bi yerlere işer ya da kakasını yaparsa, bu yavrucakta yalarsa eyvahlar olsun. Ne yapcan o zaman? Bence tedbirli ol ve yavruyu getirme.

kafamı kurcaladığı için ve meraktan soruyorum; ben bugün yeni bir yavru almaya kalksam süreç nasıl olacak? 

Burak Topal Katıldı: 7 yıl önce

En azından karma ve kuduz aşıları olana kadar diğer hayvanlarla ve o hayvanların dışkılarıyla temasta bulundurmamak. Ayrıca iç-dış parazit önemli. İlaveten 45 günlükten önce sakın ha sakın bi yavruyu anacığından ayırmayın. Tuvalet eğitimini soracak olursan eve girdiği andan itibaren çeşitli tuvalet eğitimi metodları deneyebilirsin, hiç pes etme ama hiç bir zaman da yavrucak bi köpecikten hemen tuvalet eğitimi almasını bekleme. Zamanla artık. Mama konusunda karar sana kalmış. Bana sorarsan çiğ diyet beslenme şekli en uygunudur, en sağlıklısıdır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

elif başak aksoy Katıldı: 15 yıl önce

Kendi köpeğinizin iç-dış parazit uygulamaları ve aşıları düzenli ve tam ise, başka hayvanlara karşı da agresif tutumları yoksa yavru için tehdit oluşturmaz. 

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

cem kofoglu Katıldı: 7 yıl önce

yaw sizin köpeğiniz nasıl olsa evde bir sorun olmaz çok güzel oynarlar :)

cansu smsk Katıldı: 9 yıl önce

herkese teşekkürler vet.imizde sizin verdiğin bilgileri onayladı harika birkaç gün geçirdik. bizim oğlanın patilerinin hijyeni ve kıskanmaması için ekstra ilgi gösterdik.  ama ufaklığın tüm derdi onunla olduğu bizi gözü görmediği için sıkıntı olmadı:)

Katıldı: 51 yıl önce

ben olsam çok haşır neşir ettirmezdim.çünkü bir köpeğin aşılarının olması vücudunda mikroorganizma olmadığı anlamına gelmez.sadece bu mikroorganizmalarla kendi bünyesi açısından mücadele edebileceğini ve bertaraf edebileceğini gösterir.yani bulaştırma açısından bir bulaşçı rolü oynayabilir.ayrıca aşılar, aşılı bir köpeği bile %100 hiçbir zaman korumaz.ki yavru köpek almış birisi,köpeği dışarı çıkarttığında sayfalar dolusu akıl verip,hiç bir köpeğe yaklaştırma diyenler bunda nasıl bir beis görmüyorlar ilginç doğrusu.en azından parazit tedavilerini,karma ve kuduz aşılarının bitmesini bekleyin derim ben.hiçbir şey de olmayabilir ama olumsuz bir durum olabilir de.bunun kimse garantisini veremez.