Terrier Ailesi

23 Haziran 2016 00:38
nazarby

ACIL YARDIM

2.5-3 aylık Maltese cinsi bir köpeğim var.
Ilk geldiği zamanlar tuvaletini balkona yapmayı öğrenmişti şimdi ise nereyi bulursa yapıyor. İlk geldiğindeki o disini kaşımak için yaptığı masum hataketleri artık resmen ısırma alışkanlığı oldu elimi ciziyo ve canımı yakıyo. Kurumamayı tek tek atarsam anca yiyo. Bu gün bacağima 3 defa cifleşme haraketi yaptı bu neden oluyo ben napmalıyım? Hayır deyin falan diye klasik cevaplar yazmayin cunku hayir dedigim zaman bunu oyun olarak algiliyor anlamiyor. Lutfen yardimci olun cıldırmak uzereyim

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

26 Haziran 2016 21:30
kuzey1234

Messi 7aylık tuvaleti kısa sürede öğrendi ama o dönemde bulduğu yere yapıyordu.Odalara girişi engelledim kapıları kapatarak biz yokken de sadece koridorda kalıyor.Spreyler çok işe yaradı tavsiye ederim.Ancak ısırma huyu hala geçmedi şu an ergen o yüzden daha da agresif vazgeçmeden hayır diyoruz.Hatta hayır deyince hırlıyor ve havlıyor.Çiftleşme hareketine gelince oyuncak köpeği kaldırdık bu sefer oğluma yapmaya çalışıyor dikkat dağıtıyoruz bu hafta da kısırlaştıracağız tabii veteriner tavsiyesi ile.Bizde şuan başka bir sorun en küçük sese havlaması .

Alıntı Yaparak Cevapla

26 Haziran 2016 21:53
nazarby

Orijinalden alıntı: kuzey1234

Messi 7aylık tuvaleti kısa sürede öğrendi ama o dönemde bulduğu yere yapıyordu.Odalara girişi engelledim kapıları kapatarak biz yokken de sadece koridorda kalıyor.Spreyler çok işe yaradı tavsiye ederim.Ancak ısırma huyu hala geçmedi şu an ergen o yüzden daha da agresif vazgeçmeden hayır diyoruz.Hatta hayır deyince hırlıyor ve havlıyor.Çiftleşme hareketine gelince oyuncak köpeği kaldırdık bu sefer oğluma yapmaya çalışıyor dikkat dağıtıyoruz bu hafta da kısırlaştıracağız tabii veteriner tavsiyesi ile.Bizde şuan başka bir sorun en küçük sese havlaması .

Sprey kullandim fakat kokusunu alinca hapsurmaya basladi pek etkisi oldu diyemem bizimkine su an balkona yapiyor ama arada ufak sorunlar yaratabiliyor oda zamanla duzelir umarim, bizim minik fazla havlamiyo sukur

Alıntı Yaparak Cevapla

27 Kasım 2018 00:25
ayyuce1

Aşıları tamamlanınca sık sık dışarı çıkararak dışarıda tuvaletini yaptığında ödüllendirerek tuvalet eğitimi verebilirsiniz şuan çok küçük olduğu için her 2 saatte bir tuvaleti geliyordur bunun içinde bebek altını değiştirirken kullanılan pedleri kullanarak tuvaletini oraya yapmayı sağlayabilirsiniz. Ona özel küçük bir alan yaratmalısınız tuvaletini yapacağı uyuyo yemek yiyebileceği bir alan . Tuvaletini yapmadan bu alandan çıkarmayacaksınız . Tabi biraz sabırlı bir iş

Alıntı Yaparak Cevapla

27 Kasım 2018 00:28
ayyuce1

Isırma konusundada bende aynı şeyi yaşadım o saldırganlık değil de oyun olarak görüyor elinizini dişlemeye çalışınca elinizi çekmeyin bir oyuncağını verin ve ona yönelmesini sağlayın sinirli davranmayın o zamanda inatlaşıcaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

27 Kasım 2018 00:29
ayyuce1

Isırma konusundada bende aynı şeyi yaşadım o saldırganlık değil de oyun olarak görüyor elinizini dişlemeye çalışınca elinizi çekmeyin bir oyuncağını verin ve ona yönelmesini sağlayın sinirli davranmayın o zamanda inatlaşıcaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

27 Kasım 2018 00:32
ayyuce1

Alıntı Yaparak Cevapla