Köpek Sahipleri ●๋:

27 Şubat 2016 23:04
nurcan08

2,5 aylık yavru köpeğim var ısırıyor..

Merhabalar Köpeğimin adı oscar. 2,5 aylık golden ve alman kurdu kırması ve erkek.. Bahçe de bakıyorum. Yaşadığı alan çok geniş. Oscar ile beraber ne yazık ki yürüyemiyorum.. Bahçede yürümeye başladığımda bacaklarıma saldırıyor ve ısırmaya çalışıyor. Yüksek sesle hayır komutu veriyorum ve poposuna canını acıtmayacak şekilde vuruyorum ama ne yazık ki aynı durumla tekrar karşılaşıyorum. Kemik veriyorum olmuyor oyuncakları var oynamıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu gün onu ilk kez bağladım. Şaşırdı çok çabaladı çırpındı ama yarım saat bağladım daha sonra sakinleşti ve ayaklarımı ısırmaktan vazgeçti .. Fakat akşam tekrar ısırma girişimin de bulunuyorken ses tonumu yükselttim ve ısırmadı. Ben yanlış mı hareket ediyorum. Çok üzülüyorum yorumlarınız benim için çok değerli lütfen bana yardım eder misiniz?

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

20 Şubat 2018 12:24
miniksans

Daha 2.5 aylık emin olun ki çok normal dış çıkarttığı için ve oyun amaciyla yaptığı bir eylem. Kemirebilmesi için ödül kemiği alırsanız onunla meşgul olacaktır fakat olabildiğince elinizi ısınmasına izin vermeyin bu ilerleyen yaşlarda da devam eder aksi takdirde

Alıntı Yaparak Cevapla

23 Şubat 2018 04:52
tmiran

benim oğlum 8 ayını bitiriyor fakat hala oyunla ısırma refleksinde bulunuyor. 2,5 aylıkken sürekli her şeyi ısırmak istemesi çok normal dişleri kaşınıyor çok uzun ve zorlu bir süreç sabırlı olup her ısırmak istediğinde sert bir ses tonuyla hayır derseniz bir süre sonra öğreniyorlar. Ben oğluma hayır dediğimde elimi bırakıyor. komutlarımı yeni yeni tam anlamıyla anlamaya başladı fakat bu aşamaya gelene kadar çok fazla terlik ve minder parçaladık. Kemirmesi için uygun çubuklar var onlardan satın alabilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla

21 Ekim 2019 22:56
lussy01

Meraba. Papillon cinsi 1.5 aylık köpeğim var oda herşeyi ısırıyor. Daha bebek ama can yakıcı olabilir bazen. Kızıp hayır desem de Önleyemiyoruz.

Alıntı Yaparak Cevapla