İskoç Süslü Kanaryası Kuşu Özellikleri

İskoç Süslü Kanaryası Kuşu Özellikleri

İskoç Süslü Kanaryası , İskoçya 'da keşfedilmiş ve yaygın olarak orada yaşayan kuş ırklarından birisidir. İskoç Süslü Kanaryası ırkının doğal habitatı İskoçya’dir ancak iyi bakıldıkları sürece dünyanın diğer bölgelerinde yaşamlarını sürdürürler.İskoç Süslü Kanaryası Sarı renkli Kanarya türlerinden birisidir. Orta boyutlu olan bu kuşlar iyi bakıldıklarında türünün üzerinde boylara sahip olabilirler.

İskoç Süslü Kanaryası Ne Kadar Yaşar?

Kuşların ne kadar yaşayacağı birçok nedene bağlı olarak değişir.Bazı kuşlar 10 yıldan az yaşarken bazı kuşların ömrü neredeyse bir insan ömrü kadardır.Kuşların ömürlerini belirleyen birçok faktör vardır.İskoç Süslü Kanaryası kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

İskoç Süslü Kanaryası Konuşur Mu?

Birçok kuş ırkı insan seslerini tekrar edebilme yeteneğine sahiptir. Yalnızca birkaç kelime konuşabilen kuşlar olduğu gibi onlarca kelimeyi hafızasında tutup konuşabilen kuşlar da vardır. Kuş sahiplenme isteyen kişiler kuşun konuşma becerisinin olup olmamasına göre sahiplenme fikrini gözden geçirebilirler. Bazı kişiler kuşlarının konuşma yeteneğine sahip olmasını ve ona bir şeyler öğretmenin heyecanını yaşamak ister.İskoç Süslü Kanaryası konuşamayan kuşlardandır.

İskoç Süslü Kanaryası Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar ötüşleriyle bilinen canlılardır. Her bir ırkın kendine özgü sesleri, çığlıkları ve melodileri vardır. Kısacası kuş sahiplenen kişiler evlerine sesli bir birey dahil ederler. Evde sessiz sessiz oturmayı sevmeyenler bir kuş sahiplenerek sessizliği ortadan kaldırabilirler. Birçok kuş ırkı şen şakrak şekilde öterken bir kısmı sessiz olmayı tercih eder.İskoç Süslü Kanaryası ırkı orta derecede ses çıkartan kuşlardandır. Bir şeyler dikkatini çektiğinde veya oyun esnasında çok sesli olabilirlerken normal zamanlarda pek fazla sesli değillerdir.

İskoç Süslü Kanaryası Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

İskoç Süslü Kanaryası oldukça sosyal kuşlardır. Hem kendi türünden hem de başka türlerden kuşlarla arkadaşlık kurabilirler. Kafeslerinde kendi ırkından bir eş olması oldukça iyi olur.Bunun yanı sıra İskoç Süslü Kanaryası insanlarla etkileşimde bulunmaktan keyif alır. Sahibiyle oyun oynayıp omzunda veya elinde durmayı sever.

İskoç Süslü Kanaryası Zeki Midir?

Kuşlar genellikle zeki olmayan hayvanlar olarak nitelendirilir ancak bazı ırklar oldukça zeki özellikler barındırır. İskoç Süslü Kanaryası zeki kuş ırklarından birisi değildir. Kolay öğrenebilen bir yapıları yoktur. İskoç Süslü Kanaryası ırkına bir şey öğretmek üstün çaba ve zaman gerektirir.

İskoç Süslü Kanaryası Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların doğuştan gelen hastalıkları ne kadar yaşayacaklarını belirleyen en önemli ölçütlerden birisidir.İskoç Süslü Kanaryası pek fazla genetik hastalığı olan bir kuş ırkı değildir. İyi bakıldıkları sürece sık sık hastalanmazlar. Bu nedenle İskoç Süslü Kanaryası sahiplenme düşüncesine sahip olan kişiler düğer özelliklerine de göz atıp bu kuşu tercih edebilir.

İskoç Süslü Kanaryası Bakımı Kolay Mı?

İskoç Süslü Kanaryası bakımı çok kolay olan kuşlardandır. İskoç Süslü Kanaryası bakmak herkesin başarabileceği bir olaydır.Temel ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılandığında sağlıklı ve mutlu geçen ömürleri olur. Bu kuşa daha iyi bakmak isteyen kişiler hakkında detaylı bilgi edinmelidir.

İskoç Süslü Kanaryası İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

Kuş sahiplenme kararı almak kolay değildir ancak yuvaya katılacak yeni üye için yapılan hazırlıklar oldukça keyiflidir. Örneğin kuş isimleri arasından en yakışanı bulmak zor ama eğlencelidir.İskoç Süslü Kanaryası il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

İskoç Süslü Kanaryası Üreme Süreci

Kuşların üreme dönemi geldiğinde uygun bir eşleri varsa yavru sahibi olabilirler.Kuşlar yumurtladıktan sonra yavruların sağlıklı bir şekilde gelişmesi için kuluçka sürecine geçerler. İskoç Süslü Kanaryası ırkının kuluçka süresi yaklaşık olarak 14 gündür.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 14 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler İskoç Süslü Kanaryası

Sponsorsponsor