Mavi Başlı Papağan İspinozu Kuşu Özellikleri

Mavi Başlı Papağan İspinozu Kuşu Özellikleri
Yaşam Süresi

<8 yıl

Boyut

Küçük

Ülke

Avustralya

Mavi Başlı Papağan İspinozu kuş ırkı, genellikle Avustralya'da yaşar . Doğal habitatı Avustralya olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Mavi Başlı Papağan İspinozu Mavi, Yeşil renklerde tüylere sahip İspinoz türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Mavi Başlı Papağan İspinozu kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Mavi Başlı Papağan İspinozu konuşamayan kuşlardandır.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Mavi Başlı Papağan İspinozu Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Bakımı Kolay Mı?

En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Mavi Başlı Papağan İspinozu İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.

Mavi Başlı Papağan İspinozu Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Mavi Başlı Papağan İspinozu ırkı yaklaşık olarak 14 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 21 gün sonra tüylenme tamamlanır.