Annesini kaybeden gözleri sorunlu yavru tekir yuva arıyor

Momo

Kedi · Tekir Kedi · Yavru · Dişi
İzmir · Menderes · 2022-08-03
Sahiplenmek için başvur

Özdere Çukuraltı Güneş Sitesi civarında, bir aracın altında ezilmek üzereyken fark ettiğimiz 5-6 haftalık tekir yavrunun gözlerinin her ikisi de enfeksiyonlu olduğu için şu an 2 haftadır bir veteriner kliniğinde tedavi görüyor.

Gözleri gün geçtikçe iyiye gidiyor ama veteriner, hiçbir zaman normal bir kedi görüşüne sahip olamayacağını söylemekle birlikte en az %25 kadar görebileceğini söylüyor. Bu şekilde sokakta yaşamına devam etmesi de mümkün değil, en azından bir miktar büyüyüp gözleri olabildiğince iyileşene kadar bakıma ihtiyacı var.

Sahiplenecek yuvanın, aynı zamanda belli bir süre kullandığı göz damlalarını da uygulamaya devam etmesi gerekiyor.

Bizim de 2 tane kör kedimiz bulunduğundan bu miniği sahiplenemiyoruz ama bulduğumuz yere bırakırsak yaşama şansının olmadığını da çok iyi biliyoruz. En azından sokaktan izole olabilecek, güvenli bir bahçede büyümek onun için yeterli olacaktır. Çünkü kendi kedilerimizden de edindiğiniz tecrübeye göre zamanla kör kedilerin diğer duyuları oldukça keskinleşiyor ve yaşadıkları çevreye neredeyse görüyor gibi adapte olup yaşamlarını gören kediler kadar olağan sürdürüyorlar.

Mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

İlan Numarası : 260113
ÜCRET İSTENİRSE GÜVENMEYİN!

Herhangi bir sebeble ücret istenilirse sakın güvenmeyin ve .

YASAL UYARI!

İlan sahibinin aşı, sigorta, nakliye veya herhangi bir ücret istemesi durumunda göndermeyip bize şikayet etmeniz gerekmektedir. Bahsedilen bilgileri ve ücretleri göndermeniz durumunda petarkadas'in hiç bir sorumluluğu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

Sosyal medyanda paylaş,

bu can yuvasını bulsun!

Sahiplendiren
Ashley Profile Picture
Ashley
Sponsor
Sponsor