Detaylar

Gece İçin Yuva, Ankara

Gece yaklaşık 1 yıl önce Ankara Birlik mahallesinde sokakta karşılaştığımız bir köpek. Biraz kafasını okşayınca beni eve kadar takip etti. Saatler sonra tekrar evden çıkınca onun hala bahçe kapısında beklediğini gördüm ve Gece ile dostluğumuz o vakit başladı. Simsiyah pırıl pırıl tüyleri vardı. Bembeyaz dişleri ve tertemiz yumuşacık patileri vardı. Kaybolduğunu düşünüp uzun bir süre sahibini aradık ama bulamadık. Sonunda kendisini bahçenin içine atmayı başardı ve 2 3 ay öğle bahçemizde takıldı, İlk başta binamızdan ve etraftaki bina insanlarından kötü tepkiler aldık. Kocaman siyah bir kurt herkesi korkutuyordu haliyle. Ama okadar cana yakın ve iyi huyluydu ki herkesi kendine aşık etti. Sevgi delisi, sürekli konuşan, mırıldayan koca bir köpek. Sonra ona bir kulübe yaptık ve apartmanca ona bakmaya başladık. Tasmasında ki telefon numaramı görüp biri tarafından arandım; köpeğinizi bacağı kanıyor diye. Hemen gidip veterinere yatırdık. Bir başka köpek tarafından ıssırılmıştı. Tedavi gördükten sonra veterinerin tavsiyesi bir süre gözetimde kalması gerektiği ve fazla hareket etmemesiydi. Bu nedenle onun kulübesinin etrafına çitle ufak bir bahçe yaptık. Geceleri atlayıp çıkmasın diye de uzunca bir kayışla kulübesine bağladık. Ancak akşamları bizimle eve gelmek istemeye başladı (önceleri kesinlikle ne eve girerdi ne arabaya binerdi) bir kaç kez eve aldığımızda evden çıkmak istemediğini gördük üzüntüyle. Ev sıcaklığını, aile olmayı sevmişti belliki. Ancak evde eşimle beraber bir erkek bir dişi köpeğimiz var. 3 köpeğe birden evde bakabilmemiz köpeklerin sağlığı açısından da bizim maddi manevi durumumuz açısından da çok zor. O nedenle geceyi sahiplendirmek istedik. Bir sürü insan aradı geldi ama hiçbirine emanet edemedik, güvenemedik. Güvenebildiklerimiz sonra dan vazgeçti ve gece yine bize kaldı bizde sahiplendirmekten vazgeçtik. Ancak Gece şuan özgüveni son derece yüksek ve kurt dominantlığıyla sokak köpeklerine havlamaya ulumaya başladı. Yaklaşık 2 aydır her gece bahçeyi koruyor kendince ve bunu da o gür sesi ile havlayarak uluyarak yapıyor. Yan apartmanımızdan nihayet şikayet geldi. Bu havlamayı çözemezseniz zabıtaya haber vereceğiz, sonradan kötü olmayalım dediler. Bu nedenle tekrar ilan açma gereği hissettik. Gece herkese çok sıcak davranan ancak sahip duygusunu zamanla kazanan bir köpek. Ona sabırla ve sevgiyle bakacak, hayatı, işi ve evi düzene girmiş, 12-13 yıl bu köpekle beraber yaşayacağının farkında olan bir aile arıyoruz. İlgililer benimle iletişime geçebilirler.

Sahiplendiren

Açıklama

PETBUL İlan No: 111058
PETBUL'a Eklendiği Tarih: 21-11-2016 saat 18:32
İletişim
Herhangi bir ücret talep edilmesi yasaktir. Eger böyle bir durum ile karsilasirsaniz Lütfen bize bildirin

Ücret talep edilmesi yasaktır. Aşı, sigorta, ulaşım veya herhangi bir ücret istenirse asla göndermeyin

İletişim Bilgileri: 0538✱✱✱✱✱✱✱✱✱✱ (İletişim bilgileri için tıklayınız)
Kurallar
 • ÜCRETSİZDİR!
  Hiçbir ilan ticari, para kazanmak, mama karşılığı vs. amacıyla olamaz.

 • BARINAĞA BAĞIŞ KARŞILIĞI SAHİPLENDİRME OLABİLİR!
  - İlan sahibi bir hayvan barınağına bağış yapılmasını isteyebilir. Bu banka dekontuyla veya barınağın verdiği bir belgeyle kanıtlanır.
  - Bağış sadece hayvan barınaklarına yapılabilir. İlan sahibi bağışın kendisine gönderilmesini talep edemez!

 • PET ARIYORUM İLANLARI AÇILAMAZ!
  Köpek, kedi vs. pet arıyorum ilanları açılamaz. PETBUL, sadece sahiplendirme ilanları içindir.

 • YAPTIRIM!
  Aksi davrananların ilan ve/veya üye hesapları uyarı dahi olmadan silinir.


Sahiplenmek istediğiniz evsiz hayvanın iletişim bilgilerinden göndericisi barınak veya gönüllüyle telefon, mail vb. yollarla iletişime geçmelisiniz. Her barınak veya gönüllünün kendine has, fakat ticari olmayan şartları olabilir, Petarkadaş üyesi olmanız gerekli değil!

"PETBUL, Evsiz Hayvanları Sahiplendirelim" projesi barınak ve gönüllülerin desteğiyle işleyen sosyal fayda amaçlı bir projedir. Lütfen, web sitenizden destekleyin!

Evsiz hayvan ilanları eklemek için Pet Arkadaş üyesi olmalısınız, üye olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra üye girişi yaparak evsiz hayvan ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

14 üye şu anda sitede. Ayrıca 1217 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar