Teşekkürler! Bu yavrucak sahiplendirildi.

whiskey

Detaylar

Geçici Yuva Arıyoruz, Muğla

Maymun ve köpek kırması diyorum ben ona, hangisine daha çok çekmiş ondan da pek emin değilim aslında. Dünyalar tatlısı, şapşal, her an her yerde oyun oynamaya hazır, pofidik bir Dogo Argentino kendisi. Arkadaşlarımın arasında hala köpekten çekinenler ilk tanışmada biraz ürküyorlar genelde ama tanıştıktan sonra benden daha çok onu özlerler, aradıklarında benden önce "Whiskey nasıl" diye sorarlar, mekan kapılarında "oooo Whiskey gelmiş" diye karşılanmaya zaten alıştım artık...
Buraya bu ilanı yazıyor olmak bile açıkçası oldukça can sıkıcı geliyor bana ama pek bir alternatifim yok gibi görünüyor ve her şeyden önce Whiskey'nin sağlık ve güvenliğini garanti altına almak zorundayım. Kısaca bahsedecek olursam: önümüzdeki Temmuz ya da Ağustos ayında Türkiye'den, büyük ihtimalle bir daha geri dönmemek üzere ayrılacağım. Gittiğimde de "böyle memleket mi olur arkadaş, ben geri dönüyorum," demeyerek düzenimi oturtana kadar geçireceğim ve yaklaşık 6 ay olarak öngördüğüm süreyi tamamlayana kadar kendisine kucak açacak birine ihtiyacımız var. Malumunuz, adı çıkmış dokuza inmez sekize, Dogo Argentino ırkını bir kere götürdükten sonra bir daha geri getirmek imkansız gibi görünüyor ve beklenmedik bir şey olur da geri dönmek zorunda kalırsam ne gibi sorunlarla karşılaşacağımı tahmin bile edemiyorum.
Kendisi 6 yaşında, oldukça enerjik, sağlıklı, tam bir oyun delisi, aynı ortamı paylaştığı insanlarla damarına basılmadığı sürece gayet iyi geçinen, kısırlaştırılmış, dişi bir Dogo Argentino. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bebekliğini kedim ve diğer köpeğimle birlikte geçirmiş olsa da, diğer evcil hayvanlarla her zaman anlaşamayabiliyor; özellikle kendi baskın tavırlarını tolere etmeyen büyük boy dişi köpeklerle sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Velhasılıkelam sokak köpüşleriyle bize karşı ilk başta ne kadar saldırgan tavırlar sergilemiş olurlarsa olsunlar bir şekilde arayı düzeltip boy, renk, ırk ve cinsiyet fark etmeksizin deliler gibi oynuyoruz.
Bu tarihte ilan vermiş olmamın sebebi, erkenden yeni arkadaş(lar)ıyla tanıştırmak ve alışma sürecine başlamak -ki ben yokken iki taraf da bocalama yaşamasın. Bebekliğinden beri benim yanımda olduğundan muhtemelen beni annesi sanıyor. Geceleri yatakta birlikte yatarız, sarılmayı, sevilmeyi ve kucağa alınmayı çok sever. Daha önce köpek yetiştirmemiş, bende ona gerçekten iyi bakılacağı izlenimi uyandırmayı başaramayan, hele ki ben yokken "bakamıyorum, ne yapayım?" diye arayarak hem benim işimi gücümü hem de Whiskey'nin huzurunu tepetaklak etme potansiyeli olan hiç kimseye verilmeyecektir. Muğla'da yaşıyoruz, "ban alayım" demeden önce göz önünde bulundurulması gereken kriterlerden biri de budur.
Öğretmenim, oldukça yoğun çalışıyorum ve mesai saatleri dışında bile telefonuma cevap veremeyebilirim. Aramak yerine Whatsapp üzerinden yazarsanız ben müsait olduğumda size geri dönerim.

Sahiplendiren

Açıklama

İlan Durumu:
Aktif değil, ailesine kavuştu, sahiplendirildi. :)
PETBUL İlan No: 145246
PETBUL'a Eklendiği Tarih: 22-04-2018 saat 14:58
İletişim
Herhangi bir ücret talep edilmesi yasaktir. Eger böyle bir durum ile karsilasirsaniz Lütfen bize bildirin

Ücret talep edilmesi yasaktır. Aşı, sigorta, ulaşım veya herhangi bir ücret istenirse asla göndermeyin

İletişim Bilgileri: Ailesine kavuştuğu için iletişim bilgileri aktif değil.
Kurallar
 • ÜCRETSİZDİR!
  Hiçbir ilan ticari, para kazanmak, mama karşılığı vs. amacıyla olamaz.

 • BARINAĞA BAĞIŞ KARŞILIĞI SAHİPLENDİRME OLABİLİR!
  - İlan sahibi bir hayvan barınağına bağış yapılmasını isteyebilir. Bu banka dekontuyla veya barınağın verdiği bir belgeyle kanıtlanır.
  - Bağış sadece hayvan barınaklarına yapılabilir. İlan sahibi bağışın kendisine gönderilmesini talep edemez!

 • PET ARIYORUM İLANLARI AÇILAMAZ!
  Köpek, kedi vs. pet arıyorum ilanları açılamaz. PETBUL, sadece sahiplendirme ilanları içindir.

 • YAPTIRIM!
  Aksi davrananların ilan ve/veya üye hesapları uyarı dahi olmadan silinir.


Sahiplenmek istediğiniz evsiz hayvanın iletişim bilgilerinden göndericisi barınak veya gönüllüyle telefon, mail vb. yollarla iletişime geçmelisiniz. Her barınak veya gönüllünün kendine has, fakat ticari olmayan şartları olabilir, Petarkadaş üyesi olmanız gerekli değil!

"PETBUL, Evsiz Hayvanları Sahiplendirelim" projesi barınak ve gönüllülerin desteğiyle işleyen sosyal fayda amaçlı bir projedir. Lütfen, web sitenizden destekleyin!

Evsiz hayvan ilanları eklemek için Pet Arkadaş üyesi olmalısınız, üye olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra üye girişi yaparak evsiz hayvan ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.

Gelen Cevaplar
09 Kasım 2018 09:47
ismaildogan6...

Sürekli olarak sahiplendirmek isterseniz bende erkek dogo arjantin var eş arıyorumm 5 yaşında oda almak isterim vermek isterseniz 🙋‍♂️

Alıntı Yaparak Cevapla  Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

25 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar