Sokak köpekleriyle tanıştırmalı mıyım?

Başlatan Gizem Erdoğan · 0 Cevap

Gizem Erdoğan

2 saat önce

Gönderildi: 2 saat önce
Merhaba. 4,5 yaşında alman-labrador kırması bir Paşa'm var. Bugün parkta (boş) yürüyüş yaparken bir sokak köpeği geldi. Paşa'ya oturup beklemesini söyledim, oturup köpeğin yanına gelmesini bekledi. Fakat ben bu konuda çok rahat edemiyorum.Köpeğim heyecan seviyesi çok yüksek ve normalde yabancı insaara karşı agresif bir köpek. Fakat başka bir köpek görüldüğünde illa yanına gitmek istiyor. Gidemeyince, izin vermediğimde deliriyor geçen arabalara bile havalayip ziplamaya çalışıyor falan.

Neyse bu gördüğümüz diğer köpek başta yanımıza gelmedi döndü gitti derken tekrar parka bu sefer bize doğru gelmeye başladı. Ben hoşt falan deyip uzaklaştırdım bu sefer benimki delirdi yine. Tasmasini çekistiriyor, gittiği yolları kokluyor, peşinden gitmeye çalışıyor.

Diğer köpeğe de üzüldüm tabi, hoşt deyip uzaklaştırmak falan çok canımı sıktı. Ne yapmalıyım bu konuda sizce? Gördüğü her köpekle tanışmasına izin mi vermeliyim? Benimki heyecanlı biraz, burada uysal bir köpek var onu da her gördüğünde zıplayarak falan gidiyor üzerine. Köpek bundan büyük ama dönüp gidiyor. Ben de tedirgin oluyorum. Tanımadığım bir köpekle tanistirirken ya yanlışlıkla bir yerine zarar verirse o köpeğin, o köpekte sinirlenip saldirirsa falan diye. Ne yapmalıyım sizce?