Ankara Köpek Parkı

Başlatan emre isiksoy · 71 Cevap

emre isiksoy

9 yıl önce

Gönderildi: 9 yıl önce
arkadaşlar ankara\\'da köpek parkı olup olmadığını bilen var mı acaba? internetten aradığımda ankara büyükşehir belediyesinin antalyaya yaptığı ya da desteklediği bir projeden başka bişey bulamıyorum \\\"köpek parkı\\\" diye aratınca. semt onemli değil köpeğimi salıp yola çıkacak araba çıkacak kaybolacak vs sorunları düşünmeden serbestçe arkadaşlarıyla oynayabileceği bir yer arıyorum bilen varsa lütfen beni bilgilendirsin aksi halde her hafta batıkentten seğmenler parkına gitmeye devam edeceğim.

fatoş güngör Katıldı: 13 yıl önce

Ben de Batıkentte köpeği rahatça salabileceğimi düşünmüştüm :( İlkyerleşim\\'deki parklar bana uygun gibi görünmüştü

emre isiksoy Katıldı: 9 yıl önce

ben zaten ilkyerleşimde ali dinçer parkının yakınındayım ama o park sokak köpeği ve küçük çocuk dolu o yüzden salamıyorum rahatça çocuklar korkabilir daha doğrusu aileleri tepki gösterebilir. goldenların samimiyetini biliyorsunuzdur biraz sırnaşık tipler. sokak köpekleri de dün saldırdı bize son anda fark ettim bana doğru koştuklarını köpeği bacaklarımın arasına alıp onlara duruşumla üstünlük sağlamaya falan çalıştım sonuçta onlar da canlı vurmak istemedim o yüzden. korkmuyorum tamam ama arthur\\'a zarar vermeleri an meselesiydi. bir de tabi güvenlik tasmasız köpek dolaşmasına izin vermiyor. hatta ve hatta bazı parklarda çimlere çıkarmamıza bile müsade etmiyorlar

fatoş güngör Katıldı: 13 yıl önce

hayal kırıklığı yaşadım...ben de çok sokak köpeği gördüm,sakin oldukları için sorun olmayacağını ummuştum.
hüseyin tek parkının oraya taşınıyoruz,orası ve yakındaki parklar sakin oluyordu her gidişimde.birkaç akşam o civarda siyah bir labradoru rahatça oynarken gördüm,hoşuma gitmişti.caddeye de uzaklar ama batıkente pek gitmedim tabii ne kadar izin veriliyor bilmiyorum.
çankayadayım.küçükesattaki parkları hiç beğenmemiştim.yıllar önce köpekler itfaiyenin yanındaki bir parkta toplanıyordu,biz de orada salıyorduk ama şimdi ne durumda,bilmiyorum.zaten küçücük ve cadde üstü,ne kadar güvenli olur ki..bir sürü park dolaştım zamanında,düzgün bir tanesine denk gelmedim.umarım birileri tavsiyede bulunur.

tunga kutlu Katıldı: 9 yıl önce

eryamanlarda var.isterseniz oraya gidin harika biryer

Cansu --- Katıldı: 13 yıl önce

Evet Eryamanda var..:)Fazla köpek besleyen oldugu için ve herkes buna bir şekilde alıştıgı içinde Eryamanın özellikle köpek nüfusunun fazla oldugu yerlerde neredeyse hiç sıkıntı çıkmıyor.Nadir sorun çıkabiliyor....Eryaman 1. Etap da Etimesgut belediyesinin yaptırdıgı küçük çitlerle çevrilmiş bir alan var.Eğitim parkurları falan da var ancak orası da kalabalık oldugu için sadece 30 dk gibi bir süre oynatıp ardından sizden sonraki gruba vermeniz gerekebiliyor...Kavga,dövüş oldugu için hepsi aynı anda aynı ortamda olmuyor malesef.Onun dısında 4.Etapdaki Duygu Parkını da önerebilirim ancak şu sıralar kimse o bölgeye takılmıyor.
Goldenlar,cockerlar,terrierler,..vs fazlasıyla var o bölge de...:)

ne biçim bi şehir ankara ya burada da (batıkent) nerden baksanız 2 evden birinde köpek var ama ne bu sorunu çözmek için bir girişim ne de çaba var. duygu parkını deneyeceğim eryamanı pek bilmiyorum belki haberleşip topluca gidilebilir. hem sanal sürünün yanında gerçek bir sürü de oluştururuz. zira sosyal bi köpek olmasını isterim arthurcuğumun :)

umut ve ezgi ezgi Katıldı: 9 yıl önce

100. Yılda Çiğdem mahallaesi girişinde çok güzel bir köpek parkı var haberiniz olsun... tellerle çevrili geniş bir alan çok rahat edebileceğiniz bir yer..

Kalus Krikoryan Katıldı: 9 yıl önce

Orijinalden alıntı: habilis

100. Yılda Çiğdem mahallaesi girişinde çok güzel bir köpek parkı var haberiniz olsun... tellerle çevrili geniş bir alan çok rahat edebileceğiniz bir yer..

Geçen oralardan geçerken, benim sıpayı biraz gezdiriyim diye durdum. Bahsi geçen yere gittim, içeri girmek üzereyken köpeğin biri hart, hurt saldırarak gelmeye başladı. Allahtan telin arkasındaydık. Kısaca bu tip yerler genel olarak, hır gürün rahat çıkabileceği ve ilk gelen kapar mantığının olduğu yerler :D

Seğmenler parkında tasmasız köpek gezdirmek sözde yasak :) Ama orada da hır gür çıkabiliyor köpekler arasında.

En güzel yer, seğmenlerin bir üstü Japon Parkı.

Ya da akşam 22:00 sonrası Seğmenler tekrardan bir opsiyon olabiliyor. Ama Mojonun hain saldırısına uğramanızda mümkün :D

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda sayfasında kurallar ve yöneticiler hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Arthur su an gel git dur olaylarini bilmiyor kopek gordugu zaman deliriyo ciftlesmeye falan calisiyo bahsettiginiz yerlere salsam 1-arthur her kopege atlamaya kalkar 2-diger kopeklerden birisi arthura saldirir ortamda disi kopek olunca erkekler kapisiyor, bazi kopekler durup dururken saldiriyor.. Ama ben basket sahalarinda tenis kortlarinda degil cimlerde araba vs korkusu olmadan oynatmak istiyorum :(

cengizhan barut Katıldı: 9 yıl önce

Valla biraz heç oldu ama,dikmen vadisinin ortalarına doğru çimden biyer var orda köpek sahipleri getiriyor hergün oraya bende götürüyordum ankara\\'dayken