Bursa\'daki köpek çiftliklerinin hiçbiri denetlenmiyor!

Başlatan Deniz Hak · 17 Cevap

Deniz Hak

8 yıl önce

Gönderildi: 8 yıl önce
arkadaşlar merhaba, Bursalı hayvan severolarak, geçen haftalarda bursadaki bir çok çitfliği gezme imkanı bulduk. bir çok çifliğe gittiğimizde çok kötü şartlarla karşılaştık.Bazılarına tarim il müdürlüğü denetim yapmış ve ceza kesmiş.Bazılarına uyarı yapılmış, ama bir çoğunada hiç ugranmamış bile.Lütfen cevresinde köpek çiftliği olan bilen kişiler Tarim il müdürlüğüne şikayet etsinler. Ben şikayet ediyorum ama henüz cevap alamadım. http://www.bursatarim.gov.tr/index.?Icerik=Iletisim adresinden şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Lütfen duyarsız kalmayın.Bursalı tüm hayvan severleri birleşmeye, Ruhsatsız köpek çiftlikerinin cezalandırılmasına davet ediyoruz.

Akın Ulusoy Katıldı: 10 yıl önce

Merhaba Bursa da çook fazla köpek çiftliği var hangilerini gezme şansınız oldu?Güzel sağlıklı üretim yapanlar da varda bana göre merak ettim.

Deniz Hak Katıldı: 8 yıl önce

Çalı yolunda kangal çiftliği var.içerisi igrenç durumda.ruhsat izin belgesi hiç bir şey yokmuş.ve köpekler çok kötü durumda.

Demirci köy tarafında smart dog var.orasıda berbat durumda.

akçalarda bir çiftlik var içeride 400-500 köpek var .hayvasnların hepsi kötü durumda.gidip görmelisiniz.

hiç birisine ceza kesilmemiş.hepsi kötü şartlarda çalışıyorlar.gidilip görülmeli.

teleferik tarafında rot üreten süleyman isminde biri var onunda köpekleri çok kötü

gene rott üreten fırak ismişnde biri var.onunda köpekleri çok kötü.

hepsi kaçak hepsi saglıksız.

liste daha da uzayabilir. hepsini internetten arama yaparak adreslerin bulabilirsiniz.

Akın Ulusoy Katıldı: 10 yıl önce

Evet Bursa da aşırı çook çiftlik var maalesef bu durumda olan umarım böylelerin hepsi kapatılır :(

güncel ama kimsenin ilgisini çekmiyor galiba

güncel arkadaşlar

emel şenkader Katıldı: 9 yıl önce

bursa hayvanlar konusunda malesef ki çok ilkel durumda.sadece çiftlikler değil.ne yapabiliriz ben de bilmiyorum.şikayet edelim de kime edelim?kimsenin umurunda değil.köpek düşmanı dolu.dışarı her çıkışımızda sinir krizi geçirip öyle geliyorum eve.çiftleikler konusunda da çok bilgim yok açıkçası.benim bildiğim tek çiftlik var o da gayet iyi durumda.gerçek anlamda berbat olan yerleri bilen arkadaşlar varsa bu konuda duyarlı olurlar umarım.

Şuan bursada ruhsatlı çiflik yok.var diyenlerde yalan söylüyor.Yeni kanunda tüm çiflikler 2012 yılı içinde yeniden ruhsatlandırılıyor.

Ama bunların denetlenmesi için birlik olmalıyız.Akçalar bölgesindeki çiflikler çok çok kötü durumda.

kimse duyarlı değil.ve köpek ticareti çok kötü şartlarda yapılıyor.

Akçalarda aydın çifliği var. içeride 300-400 köpek var.bir allahın kuluda gidip ne bu hal demiyor.

Lütfen duyarlı olalım. Bursa İl tarım müdürlüğüne şikayet edelim.

peki nasıl olacak,siz denediniz mi şikayet etmeyi?

bursa tarim il müdürlüğünü arıyarak veya tarım il müdürlüğü. web sitesinden iletişim bölümünden yazılabilir.

bizler yazdık ama geri dönen olmadı. şuan için sadece Akçalardaki çiftliklere gidilse zaten rezaleti görecekler.

basından bir kaç arkadaşla gitmeyi düşünüyorum.

Orijinalden alıntı: bursadohaydo

bursa tarim il müdürlüğünü arıyarak veya tarım il müdürlüğü. web sitesinden iletişim bölümünden yazılabilir.

bizler yazdık ama geri dönen olmadı. şuan için sadece Akçalardaki çiftliklere gidilse zaten rezaleti görecekler.

basından bir kaç arkadaşla gitmeyi düşünüyorum.

aynen,işte benden ondan bahsediyorum.geri dönen olmuyor,kılını bile kıpırdatan olmuyor.insan sağlığı bile düşünülmezken onlarınki umurlarında olmuyor malesef.basınla bişeyler yapabilme şansınız varsa çok iyi olur.