Kedi diş taşı ve agız problemi

Başlatan Deniz Dedeoğlu · 3 Cevap

Deniz Dedeoğlu

4 yıl önce

Gönderildi: 8 ay önce
Merhaba kedimin diş problemiyle ilgili danışmaya ihtiyacım var. Diş etleri çok kızarık diş taşı var çok fazla. yiyecekleri çiğnemeden yutuyor dişleri rahatsız diye ayrıca koku ve salya da yapıyor.
Git bir veterinere sor diyebilirsiniz ama yaşı büyük olduğu icin korkuyorum anestezi zarar eder mi diye 7.5 yaşında çünkü bir de görsel ekledim ama çok az açabildim ağzını hiç izin vermiyor sinirleniyor. O işaretlediğim yerler neden siyah hic bilmiyorum bilgisi olan varsa Allah korusun benzetmek gibi olmasin tarif edebilmek icin söylüyorum insanda deri hastalığı olur ya kedimin ağzının içi de siyah beyaz ağzının kenarında da siyah kabuk oluyor

Nimet Canlı Katıldı: 8 ay önce

Gönderildi: 8 ay önce
Merhaba bahcede besledigim yavru kedimin agzi cok kotü kokuyordu baktim dis eti siyah durumumuz da yok veterinere götüremiyorum sizce nesi var evde dogal yolla tedavi edebilirmiyim? Yardimci olurmusunuz lutfen😟

Mevlüde Köksal Katıldı: 8 ay önce

Gönderildi: 7 ay önce
Merhaba kedimin 3-4 gündür ağız kokusu vardı salyası akmaya başladı ağız içinde siyahlıklar var halsiz sürekli uyuyor. Yardımcı olur musunuz

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

Gönderildi: 7 ay önce
kedilerde ağız kokusu, salya artışı gibi durumların en sık sebepleri arasında şunlar vardır.
diş hastalıkları
bakteri ve virüslerin neden olduğu genel hastalıkların ağızda oluşan yansımaları
ağız içinde oluşan tümörler
böbrek rahatsızlıkları
karaciğer rahatsızlıkları
ve diyabet olarak sayabiliriz.

bu saydığım hastalıklar için bir veteriner muayenesi şart. fotoğraf ile teşhis veya tedavi olası değil.
kedinizin yaşını da göz önüne aldığınızda veteriner muayenesi ve bir check up öneriyorum. kedinizin agresif ve yaşlı olması onun profesyonellerin elinde tutulamayacağı anlamına gelmez. durumuna göre zararı minimum seviye de sakinleştirici türde ilaçlar bulunmakta. yine klinik ziyaretleri öncesi agresif kedilere verilen sakinleştirici haplar da piyasada mevcut. onun için işi bilen bir gözün görmesi gerekli işlemleri yapmasında bir sakınca yok. geçmiş olsun.