Kedi için mama seçimi?

Başlatan monzai monzai · 13 Cevap

monzai monzai

12 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
merhaba arkadaşlar...
14 - 15 yıldır kedi bakarım ve anca şu 4-5 senedir aklım başıma geldi. parazit sorunlarımız, idrara çıkamama, dışkıda anomali, halsizlik vsvs... bütün sorunların neredeyse %50 si mama kaynaklı. 3-5 kuruş kar edip sokaktakileri de doyuralım derken evdekilere zarar vermişim onca zaman..kaliteli bildiğim proplanda da tuz olduğunu ve et yerine aroma kullanıldığını söyledi bir komşum..
yabancı forumlardan ve avrupada yaşayan tanıdıklarımdan duyduğum kadarı ile ülkemizde öve öve bitiremediğimiz hills r.c. proplan gibi mamalar aslında sandığımız kadar masum değillermiş. market mamaları diye dönüp bakmadıklarını söylediler. peki durum buyken ve memlekete giren mamalar belliyken ne kullanacağımızı nereden bileceğiz?
maaşımın neredeyse 4/1i sadece mamalara gidiyor ve karşılığında da kedilerimi sağlıklı mutlu görmek hakkım... bu konuda bilgisi olanlar mama tavsiye edebilecek olanlar varsa çok sevinirim.. yada yurt içinde üretilen içeri,ği belli olan mama kullananlar varsa deneyimlerini yazabilirler mi?

Elif Cepkin Katıldı: 8 yıl önce

http://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/ isterseniz bir göz atın bir tüketici marka marka analiz yapmış bilgi vermiş bana çok yardımcı oldu sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum

Eylül Civelek Katıldı: 7 yıl önce

Yurt içinde üretilen kaliteli olarak söylenilen Bonaciboyu biliyorum. Fiyat olarak da içerik olarak da uygun. Kullanan şahsen tanımıyorum ama bu sitede kullananlar var deneyebilirsiniz.

Şeker Kapılar Katıldı: 7 yıl önce

Dünyadaki bağımısz labaratuvarlarda yapılan araştırmalar sonucu Türkiye'ye giren hills, proplan,royal canin 1 yıldız en iyi maması 2 yıldız alıyor. Acana'nın bir çok maması 5 yıldız, 1-2 tane maması 4 yıldız alıyor. Orijen 6 yıldız alıyor. Türkiye'ye gelen mamalar bunlar. Daha bir çok 6 yıldız, 5 yıldız alan mama var ama Türkiye'ye gelmiyor. Diğer markaları getirmeleri için firmalardan talepte bulunmak lazım. Türkiye'deki üretilen mamalar proplan, royal canin ayarında mamalar.

Ali Kul Katıldı: 6 yıl önce

monzai monzai Katıldı: 12 yıl önce

Orijinalden alıntı: masal8834

http://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/ isterseniz bir göz atın bir tüketici marka marka analiz yapmış bilgi vermiş bana çok yardımcı oldu sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum

çok teşekkür ederim
bakıyorum hemen

Elif Cepkin Katıldı: 8 yıl önce

Orijinalden alıntı: zank

Orijinalden alıntı: masal8834

çok teşekkür ederim
bakıyorum hemen

rica ederim ne demek..

Orijinalden alıntı: olayufku

Dünyadaki bağımısz labaratuvarlarda yapılan araştırmalar sonucu Türkiye'ye giren hills, proplan,royal canin 1 yıldız en iyi maması 2 yıldız alıyor. Acana'nın bir çok maması 5 yıldız, 1-2 tane maması 4 yıldız alıyor. Orijen 6 yıldız alıyor. Türkiye'ye gelen mamalar bunlar. Daha bir çok 6 yıldız, 5 yıldız alan mama var ama Türkiye'ye gelmiyor. Diğer markaları getirmeleri için firmalardan talepte bulunmak lazım. Türkiye'deki üretilen mamalar proplan, royal canin ayarında mamalar.

sanabella bir tık önde sanki 
şimdiye kadar bunu anladım.. bazı petlerin beğenmeme riski var ama.. en çok hills şaşırttı beni ... meğer avrupada kötünün iyisiymiş

Orijinalden alıntı: hayvansevereyll

Yurt içinde üretilen kaliteli olarak söylenilen Bonaciboyu biliyorum. Fiyat olarak da içerik olarak da uygun. Kullanan şahsen tanımıyorum ama bu sitede kullananlar var deneyebilirsiniz.

ona da bakayım bir

Levent Gürsel Katıldı: 6 yıl önce

Öncelikle faydalı konuyu başlatan arkadaşımıza teşekkürler.

Bende bu konuda uzun araştırmalar yaptım.Türkiye'de kedilerimize yedirebileceğimiz en kaliteli mamalardan biri Farmina Matisse...Fiyat olarak da uygun.Kalitesi oldukça iyi.

Kedim severek tüketiyor..Kesinlikle bu markanın ürünlerini öneriyorum.

Bu arada hepimizin problemlerinden biride kedi kumu..Rossmann marketlerde satılan Winston marka 5 Kg kedi kumunu öneriyorum.Kokuyu hapsediyor...Fiyatı uygun.

farmine mattise de önerilen mamalar içinde genelde