Kediler yüzünden kist oluşur mu?

Başlatan beyzapamuk beyzapamuk · 3 Cevap
Gönderildi: 6 yıl önce
Merhaba ben yurtta kalıyorum burada 9 tane kedim var 2 anne 4 büyük 3 küçük yavru onlari çok seviyorum sıkıştırıyorum ama sürekli acaba cigerime tüyü yapisir da hasta olur muyum bu kedilerin aşısı yok diye düşünüyorum aslında i lara hic çiğ et vermedim yavruları bdugumdan beri ben bsekliyorum ama bekçi vermişti annelerine belki büyük yavrularda yemiştir sizce ne yapmaliyim bana bir şey olur mu

Alis Cet Katıldı: 7 yıl önce

Illa kist olacak diye bir kaide yok, bir suru insan sokak hayvanlariyla hasir nesir oluyor birsey olmuyor, bu bakimdan bu konuyu takinti yapmayin. Ama parazit tedavileri yapilmiyorsa risk var, yok diyemeyiz. Disari cikan kedilerde kiste sebep olabilen parazitin olma riski tabii ki daha fazla. Bir kere bence kuduz asilarini kesin yaptirin, sokakta bakiyorsaniz ve duzenli ic parazit hapi veremiyorsaniz fazla yüzgöz olmayin, yani yataginiza almayin, yuzunuze yaklastirmayin, sevdikten sonra ellerinizi yikayin ve kiyafetlerinize yapisan tuyleri yapiskanli rulo ile temizleyin. Yurtta kedilere sizi gibi bakan, seven baskalari varsa belki asi masraflarini aranizda bolusebilirsiniz?

beyzapamuk beyzapamuk Katıldı: 6 yıl önce

[alinti] Orijinalden alıntı: alisteaparty\r\n\r\nIlla kist olacak diye bir kaide yok, bir suru insan sokak hayvanlariyla hasir nesir oluyor birsey olmuyor, bu bakimdan bu konuyu takinti yapmayin. Ama parazit tedavileri yapilmiyorsa risk var, yok diyemeyiz. Disari cikan kedilerde kiste sebep olabilen parazitin olma riski tabii ki daha fazla. Bir kere bence kuduz asilarini kesin yaptirin, sokakta bakiyorsaniz ve duzenli ic parazit hapi veremiyorsaniz fazla yüzgöz olmayin, yani yataginiza almayin, yuzunuze yaklastirmayin, sevdikten sonra ellerinizi yikayin ve kiyafetlerinize yapisan tuyleri yapiskanli rulo ile temizleyin. Yurtta kedilere sizi gibi bakan, seven baskalari varsa belki asi masraflarini aranizda bolusebilirsiniz?\r\n[/alinti]\r\nNe yazik ki yurt merkezden uzak ve kediler biraz yabani yani sadece biri yakin hem 9 kedinin de karsilayabilecegimizi sanmoyorum kediler yurda girmiyor zaten disarida kaliyorlar sevdikten sonra ekimi yikiyor ve tüyleri de temizliyorum yine de bi endişe oluyo icimde ne yazik ki

Katıldı: 51 yıl önce

Belki kist bulaşabilr.Çünkü kedileriniz aşızız olduğu için tüylerinde parazit varsa ve yutarsanız olabilir.Çünkü daha önce bende aynı sorun yüzünden ultrason çekilmiştim.