Kedimi veterinere nasıl götürebilirim?

Başlatan Elifnaz Kurt · 6 Cevap

Elifnaz Kurt

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Merhaba yanlış yere mi yazıyorum bilmiyorum şimdiden özür dilerim öyleyse. Sitede kedim var daha once de yazmistim davranislarini. Neyse ben rahat edemiyorum artik mama aldim diger tum kediler cok istahla yedi ama benimki yemiyo. Davranislari da pek normal degil kuyrugu kesik zaten... Daha onceden travma gecirmistir.. ama ben yine de emin olamiyorum cok huzursuz surekli miyavliyor. Burada, cok yakinda 10 dakika yuruyerek gidebilecegim bir klinik var. Kedi dibimden ayrilmiyo ama cok korkak site disina da cikmak, bilmiyorum korkarim bir sey olucak diye. Takip etmesine guvenemem. Araba falan gelir o riske giremem. Çok üzülürüm bir şey olursa. Kucagima da gelmez cunku duramiyo yerinde zaten. Kiyamiyorum onu boyle gorurken. Goturmeyi cok istiyorum nasıl yapabilirim? Bu arada araba gibi imkanlarım yok lisede okuyorum şuan.

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Çantaya koymadan götüremezsiniz. Kucağınıza gelse bile alıştığı bölgenin dışına çıktığınız an atlar ve kaçar. Sizi takip etmesi de aynı şekilde, alıştığı bölgenin sınırlarından çıkmaz sizi takip ederek.
Bir taşıma çantasına veya içine rahatça girebileceği başka büyükçe bir çantaya koymalısınız.

Elifnaz Kurt Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: neseyarali

Çantaya koymadan götüremezsiniz. Kucağınıza gelse bile alıştığı bölgenin dışına çıktığınız an atlar ve kaçar. Sizi takip etmesi de aynı şekilde, alıştığı bölgenin sınırlarından çıkmaz sizi takip ederek.
Bir taşıma çantasına veya içine rahatça girebileceği başka büyükçe bir çantaya koymalısınız.

Merhaba oncelikle tesekkurler. Ben de farkindayim oyle mumkun degil. Peki icine nasil koyacagim? Bide yolda aglarsa diye cok korkuyorum etkilenirse vs. Ama yapacak bir sey yok sanirim.

Yakınmış zaten, 10 dk ağlar biraz, bir şey olmaz merak etmeyin :) Bizimkiler de çantada kapalı kalmayı sevmez, mızıldanırlar hep veterinere giderken :)

Yakalayabiliyor musunuz? Eğer yakalayabiliyorsanız, kaçmıyorsa çantaya koymanız daha kolay olur. Hatta koliye bile koyabilirsiniz madem gideceğiniz mesafe kısa. Ama açılmamasına dikkat etmeniz gerek.
Olmazsa yiyecekle, oyuncakla kandırmayı deneyin çantaya sokmak için.

Elifnaz Kurt Katıldı: 3 yıl önce

Aynen yakin ya koliye falan gerek yok o tasima cantalarindan alirim cunku pahali bir sey degilmis baktimda simdi. Umarim aglamaz. Yol 10 dakika ama simdi uzulur bana bir daha guvenmezse cok uzulurum. Umarim iyi olur

Dönünce mama verin, sevin (izin veriyorsa). Biraz tedirgin olur tabi ama öyle hemen sizden uzaklaşmaz korkmayın. Siz mama verip ilgilenmeye devam ettikçe gelir yine yanınıza :)

gizem tökel Katıldı: 4 yıl önce

Box a koyup üstünü örtüyle örtmenizi tavsiye ederim. Mama olarak kuru mamaya ek, daha az yediği saatlerde 40-50 gr kadar pişmiş tavuk ciğeri verebilirsiniz zamanla iştahı açılacaktır.