Kısırlaştırma operasyonu sonrası yapılacaklar

Başlatan tülay KARATOPAK · 2 Cevap

tülay KARATOPAK

8 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
Kızım dün kısırlaştırıldı şimdi çok masum bir şekilde yatıyor. Veterineri antibiyotik verdi ve katı gıdayı 2 hafta yasakladı. Karnınada bepanten ile masaj yapmamı söyledi operasyon sonrası oluşan ödemin ve kaşıntısının geçmesi için. Bunların dışında kızımın keyfi için yapmam gereken var mı deneyimli olanlar yardımcı olabilir öi

Tuğba Dinçer Katıldı: 7 yıl önce

Katı gıdayı iki hafta yasakladı derken? Kuru mama yiyemeyecek mi? Ne yemesini önerdi peki merak ettim? Bizde 1hafta önce kısırlaştırdık hiç böyle bir önlem almadık. Daha once de duymamıştım kimsede.

tülay KARATOPAK Katıldı: 8 yıl önce

[alinti] Orijinalden alıntı: tubikk\r\n\r\nKatı gıdayı iki hafta yasakladı derken? Kuru mama yiyemeyecek mi? Ne yemesini önerdi peki merak ettim? Bizde 1hafta önce kısırlaştırdık hiç böyle bir önlem almadık. Daha once de duymamıştım kimsede.\r\n[/alinti]

kuru mamayı ve kemiği verme dedi en azından bie hafta ama iki hafta vermesen daha ii lur dedi. Bende zaten dana eti sakatat ilik ve kemikle besliyordum ağırlıklı olarak kuru mama kullanmıyoriuz artık zaten. Yani bizim için sadece kemiği beslenmesinden çıkardı şimdilik ve günde etin haricinde günde bir yaş mama ver dedi. beslenmesini çok abartma kendini çok yormayacak şekilde yürüyüş yaptır. İlk iki üç gün çok yürütme dedi yemeğinden kesme ama kilo almasını önlemek için daha çok yürüyüş yaptır zamanla dedi