Köpeğimin tuvaleti yüzünden komşularla kavga!

Başlatan Emrahmerve karadağ · 17 Cevap
Gönderildi: 6 yıl önce
bugun yine kaba olmamak icin cok tuttum kendımı ama sanırım basarılı olamadım. arka komsumuz sureklı sıkayet ediyor birilerini. biz daha tasınmamısken dip komsumuzun kopeğini sikayet ediyormus sımdı sıra bizde. sorunumuz ise kopegımız arka bahceye tualetini yapması. tum gun isteyim bide gelince bu kadının konusmalarını cekiyorum. aksamdan aksama eve gelen temmuz her gece sadece bir kez buyk tualetini yapıyor arka bahceye normalde annemlerde diegoyla birlikte kalırlar. zaten diegonun bahceye tualet yapma huyu yok bir tek temmuz yapıyor. her neyse bugun gelmiş kopegın tualetlerinin koktugunu soyluyo. haklıdır belki bilmyrum ama ben zaten her yaptıgında ustune kum atıp suluyorum kokması mümkün mü bilmıyorum. en sonunda konusurken bagırdım '' konusmayın burda gidin sikayet edin onlar gerekli cevabı vericekler size dedim ''  bahcesi ve karnesi olan ve hic havlamayan kopegı nasıl sıkayet edicek bilmyrum ama sabırsızlıkla beklıyrum.  

Beril Güneysu Katıldı: 9 yıl önce

Var malesef böyleleri. He belki cidden kokuyordur. Ama bu bana abartı gibi geldi. Bende uğraşıyorum böyleleriyle. Sıkmayın canınızı. Olabildiğince göze batmayın ve tuvaletini de yapmamasını sağlayın falan filan

tuğçe karadeniz tuğçe karadeniz Katıldı: 6 yıl önce

Sanırım komsunuz yanlizlikdan yada dislanmislikdan böyle davranıyor eger kopeginiz tuvaletini bahceye yapiyorsa muhtemelen fazla toprak olan yer seciyordur isterseniz kireçlenme yapin o zamn fazla koju olmaz hem mikropda olmaz :)

Katıldı: 51 yıl önce

Bence köpegin dışkısı degil sorun komşuda bizde yan komşuyla aynı durumdayız mesela alt komşumda aynı mesafede iki komşumla aramda tel örgü var koksa alt komşumda söyler her sordugumda bahçedeki domatesler falan kokuyo diyo alt komşum üst komşumda pislik kokuyo diyo yani sorun onun beyninde bence.Ben bikeresinde arka bahçeyi kapattım köpeklerime bukezde sözde pireler bizim bahçeden onun bahçesine zıplıyormuş hemde bacaklarına :) neyse onuda takmadım şimdide bu hafta kavgaya geldi çilek ekmiş benim kedilerim gidip çileklere yatıyormuş buda mümkün degil kedilerim hep gözümün önünde birde asla gitmezler oraya son sorunumuzda sarmaşıklarımızın yaprakları onun bahçesine düşüyormuş süpürmekten yorulmuşlar halbuki tel örgüde çok güzel duruyorlar heryer yeşil gözüküyo.yani anlıcanız siz azınızla kuşta tutsanız sonuç degişmicek yine bi bahane bulurlar dik durun şikayet edinde demeyin sahiplide olsa geçenlerde bi savcı köpegi tutuklatmış iki komşu kavgası yüzünden bilmem izledinizmi haberlerde.arama motorundan bulup okuyun haberi zavallı köpek zincire baglamış polisler sanırım.okadar üzgün duruyoki.Birde ben bu son olayda şunu anladım komşularla tartışmamak gerekiyo alttan alın ama dediklerinide uygulamayın son kavgamda 3 kedimi kaybetti çünkü.

Oya Caymaz Katıldı: 6 yıl önce

Bence köpeğinizin dışkısını örtüp sulamak yerine, bir poşetle alıp çöpe atarsanız sorun daha kolay çözülür.

Nilufer Yaman Katıldı: 7 yıl önce

Ben de poşet taşıyp alıyorum. Hem kimseye laf söyleyecek fırsat vermemek için hem de çocuklar falan oynuyor sokakta. Çocuğum olsa Ben de istemem kaka olan biyerde oynasın düşüp kalksın.

Emrahmerve karadağ Katıldı: 7 yıl önce

hayır tualetini uluorta yapmıyor evimiz tek katlı müstakil kendi bahcemize yapıyor onunla pek bi alakası yok o bizim bi yan komsumuz :)  aynen evde tek ve bütün gün oturuyor ve sonuc ben hedef oluyorum :)

Sevgi-Fatih Onar Dursun Katıldı: 6 yıl önce

Bencede bir poşetle temizleyin derim ayrıca istediği kadar şikayet etsin hiç birşey olmaz benim arkadaşım bu konularda uzman :) hemde havlamayan köpeğe hiçbirşey yapamazlar şikayet ettiğinde (havlayan köpek için ) gelip şikayet edenin evine ses ölçer cihaz takıyorlar ve köpek çokta havlasa gelip o cihazın yanındada havlasa hiç bir şey olmuyor belirli bi sayısı var o sayıyı geçerse köpeği alırlar oda mümkün değil zaten onun dışında tuvalet yüzünden hiçbir şey yapamaz hayvan dışarı yapıyor sonuçta o kadar sokak hayvanları var bunlar boş şeyler sizde hiç muhattap olmayın bence bir poşetle temizleyin konuşsun konuşsun sussun.

Emrahmerve karadağ Katıldı: 7 yıl önce

aynen bugun isten döner dönmez ilk isim bu olucak zaten. tesekkür ederim herkese :)  kucuk bi yerde yasıyoruz zaten sıkıntı olucagından değil yazlıkcı kendisi tatilinin son günlerinde aksiyon istiyo sanırım :)

Nilufer Yaman Katıldı: 7 yıl önce

Sizin bahçenizden mi yan eve koku gidiyormuş :P yok artık! Kimi kötü insan gördüğü yerde tekmeler kimi de nefretini böyle huzursuz ederek kusuyor sanırım. Dinleyip cevap verip sinirinizi bozmasına izin vermeyin. Yoksayın ilerleyin bence.

Özlem Fondip Katıldı: 6 yıl önce

Herkeste var böyle sorunlu bir komşu,bizim kız da kızgınlığa girdiğinde sabaha kadar uyumayıp ona ninni söylediğim halde,az da olsa sesini duydu diye alt komşu şikayete gelmişti.Anlattım durumu bu dönem geçsin kısırlaşacak diye ben çekmek zorunda mıyım dedi.Bu arada kendisi tüm gün iki çocuğuna bas bas bağıran,çocukları pencereye çıkıp karşı binaya bizi kurtarın diyen tipler.Ben de sizin veletleri çekmek zorunda değilim ama çekiyorum dedim.Kediyle çocuk bir mi demez mi? Evet dedim haklısınız benimkine sus kızım deyince anlayamaz çünkü aklı yok,sizinkiler de anlayamaz sustan fakat akılları var sözde dedim.Bir daha da kapıma böyle bağıra çağıra gelirseniz polis çağırırım dedim çat kapattım yüzüne.Az bile yapmışsınız siz.Dinsizin hakkından ima soz gelir :D Bir daha uğramadı bile bizim kata.