Yeni british shorthair cinsli kedim yemek yemiyor

Başlatan Selen Tekinli · 1 Cevap

Selen Tekinli

2 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
2 gün önce british shorthair cinsli kedi aldım. 1sene 2 aylık. Ve erkek cinsiyetli. Ama daha bu zamana kadar, ne su içti ne hala yemek yedi. Eski sahibinden aldığım mamasını da verdim yemedi, gittim bugün başka bir marka iyi kalitede bir mama aldım onuda yemedi, artı birde yaş mama da aldım ama yemedi. Tavuklu mama yiyormuş sadece bende tavuklu aldım. Ama hiç bir şekilde yemiyor ne de su içiyor. Korkuyorum birşey olacak diye canıma. Bana tavsiye, fikir, bilgi ve bu konuda bildiğiniz herşey konusunda yardım istiyorum. Dumanım bana alışmaya başladı, ilk başlarda saklanıyordu şimdi koltukta yatıyor ve ya kucağımda uyuyor peşimde geziyor. Demişlerdi yemek yemez diye ama, ben bana alışmaya başladığı için yemesi gerektiğini düşünüyordum ama yok. Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum

Gizem Bozo Katıldı: 2 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Her ne kadar alışmaya başlasa da bu tarz ev değişikliği, sahip değişikliği kedileri çok stres altına sokan bir durum. Kediler stresliyken yemek yemez, su içmez, gerekmedikçe tuvaletlerini yapmaz, tutarlar. Ben kesinlikle mama kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Tamamen adapte olamadığındandır. Oyun oynatmayı deneyin, bu genelde ortama daha çok güven duymalarını sağlar. Bir de avucunuza az miktar kuru mama koyup ona sunun. Genelde ikramı reddetmezler 😂😂😂😂😂