Sahiplendirme İlanları

Ücretsiz Kedi Köpek Sahiplendirme İlanları

İnsanların doğasına baktığımızda bizlere en yakın tür olarak karşımıza çıkan hayvanlar, günümüz yaşam koşullarında sürekli terkediliyorlar veya kontrolsüz bir biçimde üremelerine izin veriliyor.Petarkadas.com olarak, hayvan severlerin yeni hayat arkadaşlarıyla tanışmasını, onların bu süreci en iyi şekilde atlatarak ücretsiz hayvan sahiplendirmek için tüm gereken ihtiyaçları ücretsiz olarak sunuyoruz.

Hayvan Sahiplenmek İçin Gereken Koşullar

Uzun süredir hayatımızı dostlarımızla birlikte geçiren kişiler olarak,  hayvan sahiplenmek için en büyük etkenin sevgi ve kararlılık olduğunu sizlere söylememiz gerekir. Herkesin içinde bir tutam da olsa hayvan sevgisi olduğunu bilerek üzerinde durmanız gereken kısmın kararlılık, sabır olduğunu asla unutmayın. Çünkü bu yavrularımızın bir çocuktan farkı yoktur, onlarda bizler gibi ilgiye muhtaçtır.

Eğer kararınızı verdiyseniz, bilmeniz gereken diğer bir koşul ise ilan verenlerin sahiplendirmek istediği hayvan için bizlere sunduğu bazı istekler olabilir.Hayvan sahiplenmek için gereken koşullardan bazıları şu şekildedir :

  • Hayvan sahiplenmek için yeterli alanınız var mı?
  • Aile ile birlikte mi yaşıyorsunuz?
  • Ekonomik durumunuz yeterli mi?

Ücretsiz kedi sahiplendirme ve ücretsiz köpek sahiplendirme ilanlarına başvurmadan önce bu gibi koşullara kendinizi hazırlamanız gerekmektedir.

Size uygun olan Hayvan Türü

Bu koşullar haricinde sizlerin de kendiniz için belirleyeceğiniz koşullar olması gerekebilir.Örneğin köpek türlerine göre farklı yaşam alanları gerekebilir.Hangi köpek türlerinin hangi ihtiyaçlarının olduğunu öğrenmek için, hayvan türleri sayfamızı ziyaret edebilir, direk kedi türleri ve köpek türlerine bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Bu sayede size en uygun hayvanı sahiplenebilirsiniz.

Ücretsiz Hayvan Sahiplenmenin Önemi

Bilinçli bir birey olarak yapmamız gereken belki de en önemli şeylerden biri, cinsine türüne bakmadan saf sevgiyle ücretsiz hayvan sahiplenmektir.Yukarıda vermiş olduğumuz istatistikler de net olarak gördüğümüz cins dostlarımızın bile sokağa terk edildiği gerçeğidir.Bu yüzden satın almadan önce lütfen ücretsiz sahiplendirmeyi de düşünmeniz gerektiğini unutmayın.

Petiniz için İsmin Önemi

Hayvan sahiplendikten sonra eğer sahiplendiğiniz dostunuz yavru değilse, ismini değiştirmemenizi öneriyoruz. Çünkü bütün yaşamı boyunca alıştığı ismi değiştirmek onun için anlam karmaşası yaratabilir. Ücretsiz Sahiplendiğiniz pet dünyaya gözlerini yeni açtıysa veya yavru ise sizler için hazırladığımız isim listesine buradan ulaşabilirsiniz.Özellikle ayrı olarak bakmak istiyorsanız eğer kedi isimleri ve köpek isimlerine bu sayfalardan göz atabilirsiniz.

Hayvan Sahiplenme Sonrası Masraflar

Hayvan sahiplendikten sonra bazı gerekli ihtiyaçlarınız doğacak, yavrumuzu sahiplenmeden önce bu listeye göz atarak kendizi tüm durumlara karşı hazırlayabilirsiniz.Hayvan sahiplenme sonrası ihtiyaçlarınız aşağı yukarı şu şekilde olacaktır;

  • Taşıma kabı
  • Yatak
  • Oyuncaklar
  • Mama ve su kabı
  • Tırnak makası
  • Aşı takvimi

Aşı takvimi için size en yakın veterinerlerin listelendiği sayfamıza buradan ulaşabilir, kullanıcı yorumlarına bakarak en uygun veterinerleri seçebilirsiniz.

Ücretsiz Hayvan Sahiplenme İstatistikleri

10 yılı aşkın süredir ücretsiz hayvan sahiplenme ve hayvan sahiplendirme sitesi olarak iki tarafıda buluşturmaya devam ediyoruz. Dün sitemize 50 ücretsiz kedi sahiplenme ilanı ve 100 ücretsiz köpek sahiplenme ilanı eklenirken.Bu ay ücretsiz sahiplenilen hayvan sayısı 255 olarak karşımıza çıkıyor.Sizde satın alma sahiplene destek vererek ücretsiz kedi sahiplenebilir veya ücretsiz köpek sahiplenebilirsiniz.