Detaylar

Bacagını Kesılmekten Kurtardık Bır Yuva Bulamadık :(, İstanbul

Kaza geçirdiğinizi, bacağınızın paramparça olduğunu, o halde bir yol kenarında 15 gün kurtarılmayı beklediğinizi, yaralarınızın kurtlanmaya başladığını düşünün. Kurtarıldıktan sonra bir de ameliyat için beklediğinizi, aylar süren tedavi üzerine ameliyatın başarılı sonuç vermediğini, bacağınızı basamadığınızı, üzerinde yaralar açıldığını ve tüm bu çektiklerinizin üstüne bacağınızın kesilmesine karar verildiğini.

Soket bunları yaşadığında henüz 8 aylıktı. Neden ameliyata rağmen bacağına basamıyor, üstüne üstlük yaralar açılıyor diye röntgen çektirdiğimizde bacağının içinde tekrar kırılmış bir kemiğin devamlı etine battığını, vucudunun ölü kemik parçalarını atabilmek için yaraları açtığını gördük. O haliyle sokaktaydı ve herşeye rağmen dünyanın en mutlu, en sevgi dolu köpeğiydi.

Yaşam azmine, her daim sallanan kuyruğuna, genç yaşına kıyamadık, son kez şansını deneyelim, 3 bacaklı kalmasın dedik. Çok kritik bir ameliyat geçirdi, alanında en iyi doktorlar imkansız denileni başardı ve kızımızın bacağı kesilmekten kurtuldu. O bacak biraz kısa kaldı ama şu an canavar gibi koşup oynuyor.

Artık klinikten taburcu olma zamanı geldi. Tekrar geldiği sokaklara bırakmak istemiyoruz. Hayatınızda göreceğiniz en sosyal kelebeklerden biri. Karşılaştığı kimseyi kendini sevdirmeden bırakmaz, yerlere yatar göbeğini sevdirir, sarılır, türlü sirinlikler yapar. En kötüsü de herkese çok güvenir, arabalardan hiç korkmaz, bu da sokakları onun için aşırı tehlikeli yapıyor.

Klinikte kaldığı süre boyunca tuvalet eğitimi de aldı, hatta minik bir ödül karşılığı oturmayı bile öğrendi :) Şu an 1.5 yasinda, kısırlaştırılmış, tüm aşıları tam. Kısacası tek eksiği ömürlük yuvası.

Soket'in ömürlük ailesi ben olurum, yaşadıklarına inat çok mutlu bir hayatımız olur derseniz bize ulaşın.

İletişim: 0554 937 11 27 - 0542 816 00 27 /facebook.com/TugceMaya (Yoğun çalışıyorum lütfen öncelikle facebooktan mesaj atarak ulaşmayı tercih edin)

Ataşehir/ İstanbul

Sahiplendiren

Açıklama

PETBUL İlan No: 159664
PETBUL'a Eklendiği Tarih: 06-04-2019 saat 23:44
İletişim
Herhangi bir ücret talep edilmesi yasaktir. Eger böyle bir durum ile karsilasirsaniz Lütfen bize bildirin

Ücret talep edilmesi yasaktır. Aşı, sigorta, ulaşım veya herhangi bir ücret istenirse asla göndermeyin

İletişim Bilgileri: 0554✱✱✱✱✱✱✱✱✱✱ (İletişim bilgileri için tıklayınız)
Kurallar
 • ÜCRETSİZDİR!
  Hiçbir ilan ticari, para kazanmak, mama karşılığı vs. amacıyla olamaz.

 • BARINAĞA BAĞIŞ KARŞILIĞI SAHİPLENDİRME OLABİLİR!
  - İlan sahibi bir hayvan barınağına bağış yapılmasını isteyebilir. Bu banka dekontuyla veya barınağın verdiği bir belgeyle kanıtlanır.
  - Bağış sadece hayvan barınaklarına yapılabilir. İlan sahibi bağışın kendisine gönderilmesini talep edemez!

 • PET ARIYORUM İLANLARI AÇILAMAZ!
  Köpek, kedi vs. pet arıyorum ilanları açılamaz. PETBUL, sadece sahiplendirme ilanları içindir.

 • YAPTIRIM!
  Aksi davrananların ilan ve/veya üye hesapları uyarı dahi olmadan silinir.


Sahiplenmek istediğiniz evsiz hayvanın iletişim bilgilerinden göndericisi barınak veya gönüllüyle telefon, mail vb. yollarla iletişime geçmelisiniz. Her barınak veya gönüllünün kendine has, fakat ticari olmayan şartları olabilir, Petarkadaş üyesi olmanız gerekli değil!

"PETBUL, Evsiz Hayvanları Sahiplendirelim" projesi barınak ve gönüllülerin desteğiyle işleyen sosyal fayda amaçlı bir projedir. Lütfen, web sitenizden destekleyin!

Evsiz hayvan ilanları eklemek için Pet Arkadaş üyesi olmalısınız, üye olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra üye girişi yaparak evsiz hayvan ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

1 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar