Teşekkürler! Bu yavrucak sahiplendirildi.

Detaylar

Cymric, İstanbul

Araştırmacı kedi yetiştiricileri özellikle kuyruksuz kedi üretmek amacı ile çalışmalar yaparken Cymric cinsi kediler ortaya çıkmıştır. Genetik mutasyon ile elde edilen bir kuyruksuz kedi ırkı olan Cymric cinsi kediler, Britanya’nın Man Adası’nda sürdürülen çiftleştirme çabalarının bir sonucudur. Bu kediler ilk kuyruksuz kedilerdir. Bazıları bu kedilerin kedi ve tavşanın çiftleşmesi ile üretildiğini söyleseler de genetik olarak bu zaten imkansızdır.

Britanya’nın Man Adası bugün kuyruksuz kedi türleri ile bilinir. Bu kedilerin bir kısmı kuyruksuzdur, bir kısmının ise çok kısa kuyrukları bulunur. Esasında bu kedi türü Manx ırkından gelir. Manx kedi ırkının uzun tüylü türüne Cymric adı verilmiştir.
Bir kısım kuruluşlar tarafından bir kedi tür olarak, bir kısım kuruluşları tarafından da Manx ırkının bir alt türü olarak kabul edilen Cymric cinsi kedilerin fiziksel özellikleri ve bakımları ile ilgili bilinmesi gereken 12 önemli noktayı belirtmek istiyorum.

1.Bu kediler avcı yaradılışlıdır. Genlerinden gelen uyanık doğalarını ve avcılık yeteneklerini bugün de korurlar.

2.Eğer evde Cymric cinsi bir kedi varsa ayrıca bir bekçi köpeğine ihtiyaç yok demektir. Sıradışı hareketlere ve seslere çok hızlı tepki verir ve tehditkar bir tavır takınır.

3.Tetikte olmadığı zamanlar son derece sevecen, sakin ve uysal bir kedidir. Aynı zamanda oyun oynamasını çok sever, oyuncu bir kedidir.

4.Sahibine çok bağlıdır ve evin içinde odadan odaya sahibini takip eder. Ayrıca sahibinin kucağında uyuklamak en sevdiği şeydir.

5.Çok fazla konuşkan değildir. Genelde sakin ve titrek bir sesle konuşur.

6.Akıllı bir kedidir. Yakalama ve getirme oyunlarını çok sever. Küçükken eğitilmişse dışarıda tasma ile gezidirilebilir.

7.Araba yolculukları için en ideal kedidir. İyi bir uzun yol arkadaşıdır.

8.Birçok kedinin aksine bu kediler sınırlara ve kurallara uymasını bilir. Dur ve hayır konutlarına harfiyen uyar.

9.Cymric cinsi kediler yavaş büyürler. Ancak beş yaşına geldiklerinde normal boyutlara ulaşırlar.

10.Ortalama yaşamları 9-15 yıl arasıdır. Ortalama ağırlıkları 8-15 kg’dır.

11.Sağlık bakımından safkan veya melez türlerinde genetik bazı problemlere sahiptir. Örneğin kuyruk kemiği arteriti, bulanık görmeye neden olan bir hastalık, kısa omurga ve bağırsak ve sindirim sistemi rahatsızlıkları görülebilir. Bu tür rahatsızlıklar genelde dört aylıkken başlar.

12.Tüyleri çok çeşitli renklerde ve desenlerde olabilir. Uzun, yumuşak ve ipeksi tüylere sahiptir. Tüylerinin bakımı için her hafta taramak veya ölü tüylerden kurtarmak yeterlidir.

Çalışmış Olduğum Okula Sığındı. Burada, İlgileniyoruz. Sahiplenmek İsteyen Bana Telefon Numaram "Whatsapp" veya "Instagram" @evrenkizil Hesabımdan Ulaşabilir.

Sahiplendiren

Açıklama

İlan Durumu:
Aktif değil, ailesine kavuştu, sahiplendirildi. :)
PETBUL İlan No: 140842
PETBUL'a Eklendiği Tarih: 19-12-2017 saat 17:04
İletişim
Herhangi bir ücret talep edilmesi yasaktir. Eger böyle bir durum ile karsilasirsaniz Lütfen bize bildirin

Ücret talep edilmesi yasaktır. Aşı, sigorta, ulaşım veya herhangi bir ücret istenirse asla göndermeyin

İletişim Bilgileri: Ailesine kavuştuğu için iletişim bilgileri aktif değil.
Kurallar
 • ÜCRETSİZDİR!
  Hiçbir ilan ticari, para kazanmak, mama karşılığı vs. amacıyla olamaz.

 • BARINAĞA BAĞIŞ KARŞILIĞI SAHİPLENDİRME OLABİLİR!
  - İlan sahibi bir hayvan barınağına bağış yapılmasını isteyebilir. Bu banka dekontuyla veya barınağın verdiği bir belgeyle kanıtlanır.
  - Bağış sadece hayvan barınaklarına yapılabilir. İlan sahibi bağışın kendisine gönderilmesini talep edemez!

 • PET ARIYORUM İLANLARI AÇILAMAZ!
  Köpek, kedi vs. pet arıyorum ilanları açılamaz. PETBUL, sadece sahiplendirme ilanları içindir.

 • YAPTIRIM!
  Aksi davrananların ilan ve/veya üye hesapları uyarı dahi olmadan silinir.


Sahiplenmek istediğiniz evsiz hayvanın iletişim bilgilerinden göndericisi barınak veya gönüllüyle telefon, mail vb. yollarla iletişime geçmelisiniz. Her barınak veya gönüllünün kendine has, fakat ticari olmayan şartları olabilir, Petarkadaş üyesi olmanız gerekli değil!

"PETBUL, Evsiz Hayvanları Sahiplendirelim" projesi barınak ve gönüllülerin desteğiyle işleyen sosyal fayda amaçlı bir projedir. Lütfen, web sitenizden destekleyin!

Evsiz hayvan ilanları eklemek için Pet Arkadaş üyesi olmalısınız, üye olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra üye girişi yaparak evsiz hayvan ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

39 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar