Sahiplendirme İlanları

Kedi Sahiplenme

Evde miyav sesiyle güne başlamak isteyen herkes ücretsiz kedi sahiplenme düşüncesine kapılabilir. Özellikle apartman hayatına en iyi uyum sağlayan hayvanlardan birisi kediler olduğu için, en fazla sahiplenilen hayvan türlerinden birisidir. Yüzyıllardır insanlarla birlikte yaşamaya alışmış olan bu hayvanlar kolaylıkla bulundukları ortama adapte olabilirler.

Kedilerin bakımları da genellikle zorlayıcı değildir. Temel ihtiyaçları karşılanıp gereken ilgi ve sevgi gösterildiği sürece kediler mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. İyi bakıldıklarında 15 yılı aşkın bir süre sahiplerinden ayrılmazlar.

Uzun yıllar boyunca evinizi bir kediyle paylaşmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız sizleri farklı nedenlerle sahiplenmeyi bekleyen kedilerlerle tanıştırmak için hazırız. Kimi zamen maddi nedenlerle, kimi zaman sağlık sorunlarıyla evlerinden ayrılması gereken kediler veya hayvan severler tarafından bakılan bir kedinin yavruları aradığınız huzur olabilirler. 

Erkek Kedi Sahiplenme

Kedilerin özellikleri cinsiyetleriyle doğrudan ilişkili olabiliyor. Erkek kedilerin hareketli ve oyuncu olmaları yeni evlerine alışmaları sürecinse sizi biraz zorlayacak olsa da hemen ortama ayak uydurabilir ve kendilerini evlerinde hissedebilirler. Evinizde beslediğiniz başka canlılara da kolaylıkla uyum sağlayabilyecek bir kedi arıyorsanız erkek kedilerden bir tanesini sahiplenmeyi düşünebilirsiniz. 

Dişi Kedi Sahiplenme

Erkek kedilerin aksine daha sakin ve oturaklı olan dişi kediler alıştıkları ortamdan uzaklaşmayı pek sevmezler. Bu nedenle yeni evlerine alışma süreleri biraz daha uzun olsa bile çok daha korumacı ve sahiplenici olurlar. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği dişi kedilerden bir tanesine kapılarınızı açmak, dostluğuna sahip olmak istiyorsanız Petarkadaş üyelerinin açtığı ilanlardan faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Kedi Sahiplendirme

Bir kediyle evinizi paylaşma düşüncesi kulağa çok hoş geliyor ancak ücretsiz kedi sahiplendirme nasıl olur birçok kişi bilmiyor. İnsanlar kedi sahiplendirme ilanları aracılığıyla kolayca kendilerine en yakın ve aradıkları özelliklere uygun kedileri bulabiliyor. Böylece hem yuva arayan kediler kimsesiz kalmamış oluyor hem de ücretsiz kedi sahiplenme özelliği sayesinde yüzlerce lira harcamatan kurtulursunuz.

Artık kedisine bakamayacak olan veya sokakta bir kedi bulan kişiler, kedinin fotoğraf ve bilgilerini barındıran bir ilan oluşturuyorlar. Bu ilanlar aracılığıyla hem sahiplenmeden önce kedinin nasıl olduğu görülebiliyor hem de şu anki durumu hakkında detaylı bilgi alınabiliyor. Anlaşma sağlandığı durumda ücretsiz bir şekilde kedi yeni sahibine veriliyor.

Sahiplendirme kediler için önemli olduğu kadar kedi sahipleri için de oldukça önemlidir. Petarkadaş kedi sahiplendime ilanları sayesinde dişi kedileriniz için en ideal yuvayı bulabilir ve yeni dostlarıyla mutlu bir şekilde yaşamaları için ilk adımı atabilirsiniz. İşlemler hakkında bilgi almak için Petarkadaş'a üye olabilir, daha önce sahiplendirme veya sahiplenme gerçekleştirmiş kullanıcılarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yavru Kedi Sahiplenme

Bir kedinin yavruluk döneminden itibaren tüm gelişimine şahit olmak çok keyiflidir. Kısacık boyu, minicik patileri ve ince sesli miyavlamasıyla herkesi mest ederler. Yavruluk döneminde oyun oynamayı çok sevdiklerinden imkanı olan herkes bu güzel duyguları yaşamak için yavru kedi sahiplenme fikrini düşünebilir. Yetişkin bir kediye göre eve daha kolay alışan yavru kediler, sahiplerine daha fazla bağlanabilirler. Ayrıca ırkı her ne olursa olsun yavru kedileri eğitmek daha kolaydır. Kuralları olan bir ortamda yavrular uyumlu olacaklardır.

Ücretsiz yavru kedi sahiplenmek sizlere sadece bir yavrunun büyüdüğünü, geliştiğini gözlemleme şansını sunmaz. Bir yavru kediyle aynı evi paylaşıyorsanız her canlının yavrusuna bakış açınızın oldukça değişeceğinden emin olabilirsiniz. Yavru kediler hayatınız boyunca tatmadığınız duyguları kısa zamanda sizlere sunacak ve onları sahiplendiğinize minnettar olmanızı sağlayacaktır. 

Erkek Yavru Kedi Sahiplenme

Yavru kedi sahibi olmak isteyen hayvan severlerin bazı durumlarda cinsiyetler arasında seçim yapmak istediklerini görebiliyoruz. İnsanlar bu konunun neden önemli olduğunu ilk bakışta anlayamasalar bile bir erkek yavru kediyle dostluk kurmak isteyen insanlar için de özellikle ilanlarımızı hazır tutuyoruz.

Erkek yavru kediler evde tek başlarına kalmaktan pek hoşlanmazlar ve ufak tefek yaramazlık yapabilirler. Eğer çalışan bir insansanız ve evde kedinizi kısa aralıklarla da yalnız bırakmak zorunda kalıyorsanız erkek yavru kedilere daha sıcak bakabilirsiniz.

Dişi Yavru Kedi Sahiplenme

Dişi yavru kediler erkeklerin aksine evde daha sakin bir hayat sürerler ve evde olmaktan mutlu oldukları için açık alanlarda kaçmaları, kaybolmaları çok daha düşük ihtimaldir. İleride kedinizin yavrularını da görmeyi planlıyorsanız dişi bir yavruya kapılarınızı açarak hayalinizi yaşamaya başlayabilirsiniz. Petarkadaş petbul sayesinde kolaylıkla aradığınız cinsiyette kedileri bulabilir ve bakımını üstlenebilirsiniz.

Kedi Nasıl Sahiplenir?

Bir kedi besleyecek imkana ve zamana sahip olup kedi nasıl sahiplenilir bilinmeyebilir. Önemli olan bir kediye bakabilecek gereksinimlere sahip olmaktır. Nasıl sahiplenileceği noktası oldukça kolaydır. Kediler çeşitli kurum ve kuruluşların barınaklarından sahiplenilebilir. Hayvan bakım merkezlerine müracaat edilip işlemler başlanır. İlk olarak kedi seçimi yapılır, ardından barınağa bu kediye iyi bakılacağı kanıtlanır. Bazı kurumlar evrak isteyebilir veya kedi sahiplendirme sözleşmesi imzalatabilir.

Barınakları dolaşıp bir kedi bulmak istemeyen kişiler ise yeni yuva arayan kedileri sahiplenmektedir. Yeni yuva arayan kediler cins kedi sahiplenme sitelerinde ilan oluşturulmuş olan kedilerdir. Petarkadas.com'da kedi sahiplendirme ücretsiz olarak yapılır. İlanı açan kedi sahibiyle iletişime geçip anlaştıktan sonra kedi yeni evine gider.

Hangi kediyi sahipleneceğinize karar verdikten sonra vermeniz gereken ikinci karar kedinin isminin ne olacağıdır. Birbirinden farklı kedi isimleri arasından can dostunuzun karakterini yansıtan, ona yakışacak, sevimli bir isim bulabilirsiniz.

Kedi Sahiplenme Masrafları

Bir kedinin tüm bakımını üstlenmek sanıldığı kadar kolay bir karar değildir. Kediler de diğer çoğu evcil hayvan gibi başlı başına hayatları olan, kendi zevkleri ve masraflar olan canlılardır. Bir kediye en doğru şekilde bakabilmeniz, ihtiyaçlarını aksatmamanız için türlü masraflarla karşılaşabilirsiniz.  Yeni dostunuzun size manevi olarak katacakları yanında pek önemi olmayan maddi masrafları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz;

  • Mama Kabı
  • Su Kabı
  • Yatak
  • Temizlik Ürünleri
  • Kum
  • Tasma

Tamamen ücretsiz kedi sahiplendirmesi yapan kullanıcılarımız kimi zaman ayrılmak zorunda oldukları kedilerin eşyalarını da sahiplenmek isteyenlerle paylaşabiliyorlar. İmkan olmadığı durumlarda listedeki önemli ihtiyaçları karşılamak için masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sahiplendirme kediler olduğu kadar eski sahipleri için de önemli bir adımdır. Yani bir kediye bakacağınıza emin olmadan hem masum bir kedinin hem de onu sahiplendirmek zorunda olan hayvan severe karşı sorumluluklarınız olduğunu unutmamalısınız.

Kedi Sahiplenmenin Faydaları

Ücretsiz kedi sahiplenme insanlar için çok faydalıdır. Kediler sahipleriyle yakın bir bağ kurar. Kurulan bu bağ sonucunda sosyal bir iletişim başlar ve kedi sahipleri yalnızlık duygusu hissetmezler. Kediler eve adeta neşe ve hareket getirirler. Bir kediyle oynamak insanı daim mutlu eder ve güldürür. Bunun sonucu olarak da bağışıklık sistemi kuvvetlenir.

Bir kediyle arkadaşlık etmek hem bedene hem ruha iyi gelir. Kediler hareketli canlılar oldukları için onlarla birlikte yaşamak haliyle hareketlenmeye ve egzersiz yapmaya sebep olur. Ayrıca sevgi dolu olduklarından depresyonu azaltır. Kedi sahibi olan kişiler daha az endişeye sahip olurlar ve eskisi kadar çok strese kapılmazlar.

Yapılan araştırmalara göre kedi sahibi olan kişilerin kalp ve damar hastalıklarından ölme oranları, kedi sahibi olmayanlara göre %30 daha azdır. Kedi sevmek sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için tansiyonun düşmesini sağlar.

Cins Kedi Sahiplenme

Bir kedi için ev sahipliği yapmaya karar veren hayvan severlerin bazıları evlerinin kapılarını açacakları kedilerin cinslerine göre seçim yapmaktadırlar. Bu durum kimi zaman anlamsız görünse de kedi cinslerini inceleyerek anlayabileceğiniz gibi kediler cinslerine büyük farklılıklar gösterebilirler. Hayatınıza, yaşantınıza, ailenize ve maddi durumunuza en uygun kedi cinsini bulmak için Kedi Irkları sayfımızı ziyaret edebilirsiniz.

En çok tercih edilen, araştırılan ve ücretsiz sahiplenilmek istenen kedi türleridir. Çocuklu aileler için de kedilerin karakteristik özelliklerine göre tercih yapmak çok önemli olabilir. Her nasıl olursa olsun her hayvan sever için uygun bir cins olduğuna eminiz. Aramaktan vaz geçmemeli ve sahiplendirilmeyi bekleyen kedileri daha fazla bekletmemelisiniz.

Cins kedi sahiplenme ücretsiz olarak gerçekleştiğinde hayvanların para karşılığı transfer edilmelerini engelleyen bir unsur olarak da karşımıza çıkmaktadır. Kedilerin ticarete alet edilmelerine engel olmak, hayvanların sadece manevi olarak sahiplenmesine yardımcı olmak için ücretsiz cins kedi sahiplenme kategorimizi kullanarak en nadir bulunan kedileri bile ücretsiz olarak sahiplenebilirsiniz. Hayalinizdeki kediye kavuşurken cins kedi sahiplendirmek isteyen hayvan severlere de yardımcı olabilirsiniz.

Kedi Sahiplendirme Ne Kadar?

Sahiplenme kediler için çok ama çok önemlidir. Sokakta kendilerine yeteri kadar iyi bakamayan patili dostlarımız sağlıklı ve huzurlu bir hayata adım atabilmek için sahiplenmeyi bekliyorlar. Böylesine hayati bir durumda fiyat, ücret konuşmak biz insanlar için çok hoş durmasa bile ne yazık ki maddi imkanlarımız dahilinde her konuda araştırma yapmak ve durumumuza göre yola çıkmak zorundayız. Kedi sahibi olmak istiyorum diyorsanız sahiplenme sonrası mama ve diğer bakım ürünlerine biraz harcama yapmak zorunda kalacaksınız. Kedileri ücretsiz sahiplenmek için;

  • Petarkadaş üyelerinin kedilerini sahiplenebilir,
  • Barınaklardan kedi edinebilir,
  • Sokakta yaşayan kedilere evinizi açabilirsiniz.

Fakat sahiplenme ve sahiplendirme sonrası değil doğrudan sahiplenme işlemleri sırasında ne kadar bütçeye sahip olmanız gerektiğini merak ediyorsanız, rahat olabilirsiniz. Sahiplenme kediler için tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır ve Petarkadaş bu ücretsiz kedi sahiplendirme işlemleri ile kedilerin ticarete alet edilmelerine karşı koymaktadır. Siz de hiçbir ücret ödemeden hayatınızı kedilerle birleştirmek istiyorsanız Petarkadaş'a üye olarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Sponsorsponsor