Maskeli Aşkkuşu Kuşu Özellikleri

Maskeli Aşkkuşu Kuşu Özellikleri

Maskeli Aşkkuşu , Tanzanya ’nin popüler Muhabbet Kuşu ırklarındandır. Maskeli Aşkkuşu ırkının yerli bölgesi Tanzanya olmasına karşın dünyanın çeşitli bölgelerinde bakımları yapılmaktadır. Maskeli Aşkkuşu Yeşil, Sarı renklerde tüylere sahip Muhabbet Kuşu türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Maskeli Aşkkuşu Ne Kadar Yaşar?

Her kuş ırkı birbirine yakın zaman aralıklarında yaşamaz. Bazı kuşlar çok uzun ömürlüyken bazılarının ömürleri oldukça kısadır.Kuşların yaşam süresinde geçirdiği hastalıklar, yaşam konforu gibi birçok etmen etkilidir.Maskeli Aşkkuşu kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Maskeli Aşkkuşu Konuşur Mu?

Bazı kuş türleri taklit becerilerini kullanarak insanlardan öğrendikleri kelimeleri söyleyebilirler. Birkaç kelime öğrenip onları ara sıra söyleyen kuşlar olduğu gibi basit cümle yapılarını kurabilenler de vardır. Kuş sahiplenme kararı almak üzere olanlar sahiplenecekleri kuşun konuşmasını isteyip istemediklerinden emin olmalıdır. Bazı kişiler kuşuna istediği kelimeleri öğretip keyifli zaman geçirmek isteyebilir.Maskeli Aşkkuşu konuşamayan kuşlardandır.

Maskeli Aşkkuşu Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar muhteşem ezgileriyle hayata neşe katan hayvanlardır. Muhteşem ezgileriyle birbirinden farklı melodilerde öterler. Kısacası kuş sahiplenmek eve güzel sesli yeni bir dostun gelmesidir. Evdeki sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek evi eşsiz ezgilerle doldurabilirler. Bazı kuş ırkları ötücü karakterleriyle ön plana çıkarken bazıları sessiz olmalarıyla dikkat çekmektedir.Maskeli Aşkkuşu ırkı orta derecede ses çıkartan kuşlardandır. Bir şeyler dikkatini çektiğinde veya oyun esnasında çok sesli olabilirlerken normal zamanlarda pek fazla sesli değillerdir.

Maskeli Aşkkuşu Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Maskeli Aşkkuşu oldukça sosyal kuşlardır. Hem kendi türünden hem de başka türlerden kuşlarla arkadaşlık kurabilirler. Kafeslerinde kendi ırkından bir eş olması oldukça iyi olur.Ayrıca Maskeli Aşkkuşu’in insanlarla etkileşimi normaldir. Eğer keyfi yerindeyse sahibiyle sosyalleşip oyunlar oynayabilir.

Maskeli Aşkkuşu Zeki Midir?

Kuşlar halk arasında zeki olmayan hayvanlar olarak tanınır. Oysaki bu hayvanların hem zeki hem de zeki olmayan ırkları mevcuttur.Maskeli Aşkkuşu normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Maskeli Aşkkuşu Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşlar yüzyıllardır genlerine yerleşmiş bazı hastalıklara sahip olabilirler.Maskeli Aşkkuşu sağlık durumu iyi değildir. Bu kuşlar genetik yollardan gelen birçok hastalığa sahiptir. Bu nedenle Maskeli Aşkkuşu sahipleri sık sık veteriner kliniklerini ziyaret edebilir. Maskeli Aşkkuşu sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Maskeli Aşkkuşu Bakımı Kolay Mı?

Maskeli Aşkkuşu bakımı kolay kuşlardandır. Sahibi hiç uğraştırmazKonforlu bir şekilde bakıldıklarında sağlıklı ve ırkına göre daha uzun ömürlü olabilirler. Bu ırka iyi bakmak isteyenler temel ihtiyaçlarını ve sevdiği şeyleri bilmelidir.

Maskeli Aşkkuşu İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenecek kişiler bu kararı alırken oldukça zorlanırlar. Kuş isimleri bulmak, kuş eşyaları satın almak çok heyecan vericiyken hangi ırkı seçeceğine karar vermek çok zordur.Maskeli Aşkkuşu ilk kez kuş sahiplenecek kişilerin tercih etmesi gereken ırklardandır. Bu ırkın bakımı, insanlarla iletişimi tecrübesiz kişilerin bile kolayca bakabilmesini sağlar.

Maskeli Aşkkuşu Üreme Süreci

Kuşlar uygun bir eş ve şartlar altında yumurtlayarak yavrularlar.Üreme süreci başarılı geçen kuşlar yumurtlayıp kuluçkaya yatarlar. Maskeli Aşkkuşu ırkı yaklaşık olarak 23 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka süreci bittikten sonra yavrular kabuklarını kırıp yumurtadan çıkarlar. Yumurtadan çıkan yavrular 42 gün sonra tüylenmiş olurlar.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Maskeli Aşkkuşu

Sponsorsponsor