Cennet Kuşu Özellikleri

Cennet Kuşu Özellikleri

Cennet kuş ırkı, genellikle Endonezya'da yaşar . Doğal habitatı Endonezya olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Cennet İspinoz İspinoz türlerinden birisidir. Büyük boyutlu olan bu kuşlar diğer kuşların arasında hemen dikkat çekecektirler.

Cennet Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Cennet çok uzun ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 30 yıldan uzundur.

Cennet Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Cennet konuşamayan kuşlardandır.

Cennet Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.Cennet çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Cennet Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Cennet oldukça sosyal kuşlardır. Hem kendi türünden hem de başka türlerden kuşlarla arkadaşlık kurabilirler. Kafeslerinde kendi ırkından bir eş olması oldukça iyi olur.Ayrıca Cennet’in insanlarla etkileşimi normaldir. Eğer keyfi yerindeyse sahibiyle sosyalleşip oyunlar oynayabilir.

Cennet Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.Cennet zeki kuş ırklarındandır. Bu kuşlar sahiplerinden ve çevreden bir şeyler öğrenmeyi severler. Bu kuşlara bir şeyler öğretmek zorlayıcı değildir.

Cennet Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.Cennet ırkının genel sağlık durumu oldukça iyidir. Bilinen pek fazla genetik hastalığı olmadığı gibi sık sık da hastalanmazlar. Bu nedenle Cennet sahiplenme düşüncesinde olan kişiler hemen bir Cennet sahiplenebilir.

Cennet Bakımı Kolay Mı?

Cennet bakımı pek zor değildir. Biraz tecrübe sahibi olan herkes bir Cennet yetiştirebilir.En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Cennet İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.Cennet ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için doğru bir tercih olmayacaktır. Bu kuşun bakımını daha önce kuş bakmış, belli düzeyde tecrübesi olanlar üstlenmelidir.

Cennet Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Cennet ırkı yaklaşık olarak 14 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 27 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Cennet Kuşu

Son Cennet Kuşu Pet Üyelerimiz

Cennet Kuşu Son İçerikleri

Sponsorsponsor