Sultan Papağanı Kuşu Özellikleri

Sultan Papağanı Kuşu Özellikleri

Sultan Papağanı , Avustralya ’ye özgü olan Papağan ırklarından birisidir. Evde ve kuşhanelerde bakıldıkları için dünyanın her yerinde Sultan Papağanı ile karşılaşılabilir ancak bu kuşların doğal habitatı Avustralya’dir.Sultan Papağanı Gri, Sarı, Beyaz renklerde tüylere sahip Papağan türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Sultan Papağanı Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri türden türe bazı farklılıklara tabidir.Kimi kuş ırkları 50 yıla yakın bir süre yaşıyorken bazıları yalnıza 6-8 yıl yaşamaktadır.Kuşların ömürleri genetik hastalıklar, çevre koşulları gibi birçok faktöre göre değişim gösterir.Sultan Papağanı orta uzunlukta ömre sahip bir kuş ırkıdır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 15-20 yıl arasındadır.

Sultan Papağanı Konuşur Mu?

Bazı kuşlar taklitçi yapıda oldukları için insanlardan duyduğu kelimeleri tekrar eder ve bunun sonucunda konuşuyor olarak tasvir edilir. Kuşların konuşmaları uzun uzun diyaloglar olmasa da belli başlı kelimeleri net bir şekilde söyleyebilirler. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olanlar kuşun konuşma yeteneğinin olup olmamasını da göz önünde bulundurmalıdır. Kimileri kuşuyla birkaç kelimelik sohbetler etmekten zevk alırken bazıları için bu durum önemsiz olabilir.Sultan Papağanı konuşamayan kuşlardandır.

Sultan Papağanı Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar benzersiz sesleriyle bilinen canlılardır. Değişik melodilerde şakılar söyleyip eşsiz sesleriyle şakırlar. Kısacası kuş sahiplenmek sesiyle meşhur bir dost edinmektir. Sessiz bir ev istemeyen herkes kuş sahiplenerek bu durumu ortadan kaldırabilir. Bazı kuşlar çok ötücü yapıdayken bazıları sessiz karakterlidir.Sultan Papağanı çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Sultan Papağanı Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Sultan Papağanı en sosyal kuş ırklarından birisidir. İletişim yeteneği gelişmiş olan bu kuşlar, herkese ve her yere kolayca uyum sağlayabilir.Ayrıca Sultan Papağanı’in insanlarla olan etkileşimi çok iyidir. Sahibiyle birlikte vakit geçirip temas halinde olmaktan keyif alır.

Sultan Papağanı Zeki Midir?

Kuşlar zekaları dışında başka özellikleriyle bilinirler. Ancak kendi içlerinde zeki ırkların olduğu göz ardı edilmemelidir.Sultan Papağanı normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Sultan Papağanı Sağlık Durumu Nasıldır?

Bazı kuş ırklarının doğuştan gelen genetik hastalıkları vardır.Sultan Papağanı ırkının genel sağlık durumu oldukça iyidir. Bilinen pek fazla genetik hastalığı olmadığı gibi sık sık da hastalanmazlar. Bu nedenle Sultan Papağanı sahiplenme düşüncesinde olan kişiler hemen bir Sultan Papağanı sahiplenebilir.

Sultan Papağanı Bakımı Kolay Mı?

Sultan Papağanı bakımı kolay kuşlardandır. Sahibi hiç uğraştırmazEn temel gereksinimleri aksatılmadığında ve olması gereken ilgi gösterildiğinde rahat bir yaşam sürerler. Bu ırka daha iyi bakmak isteyenler ırkına ait özellikleri öğrenmelidir.

Sultan Papağanı İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuşa sahiplenecek kişiler hangi kuş ırkını tercih etmeleri gerektiğine karar veremeyebilirler. Ona kuş isimleri içerisinden seçim yapmak, yeni bir yaşam alanı yaratmak keyifliyken hangi cins bir kuş sahipleneceğine karar vermek zordur.Sultan Papağanı il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

Sultan Papağanı Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemine girdiklerinde kendilerine uygun bir eşi isterlerse yumurtlayarak yavru sahibi olurlar.Kuşlar yumurtlayıp ardından kuluçkaya yatan hayvanlardır. Sultan Papağanı kuluçka süresi genellikle 18 gün kadar sürer.Kuluçka süreci bitip yavrular yumurtadan çıktıktan yaklaşık 35 gün sonra yavrular tüylenecektir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Sultan Papağanı

Son Sultan Papağanı Pet Üyelerimiz

Sultan Papağanı Son İçerikleri

Sponsorsponsor