Teşekkürler! Bu yavrucak sahiplendirildi.

Detaylar

Bu Canı Biz Kurtardık, Siz Yaşatmak İstemez Misiniz?, İzmir

Öncelikle yazdığım isme bir alışkanlığı yoktur. Sahiplenen kişi kolayca kendi istediği isme alıştırabilir. Köpek dişi, veteriner bize erkek dediği için nişanlımla "Horoz" dedik kısa bir süre.
3-4 aylık kırma bir köpek. 2-3 Hafta önce Balçova'da yolda ölmek üzere bulduk. Nefes darlığı çekiyordu. Veteriner önce durumunun iyi görünmediğini kaza geçirmiş, tekme yemiş olabileceğini ve çok küçük olmasının da durumu zorlaştırdığını ama elinden geleni yapacaklarını söylediler. Neyse ki korktuklarımız olmadı ve bizim ufaklık hayata tutundu. Veterinere ilk gittiğimizde gözlerini bile açamıyordu, ayağa kalkınca titreyip düşüyordu. Gece yapılan antibiyotiklerden sonra ertesi gün neredeyse sağlıklı gibiydi. Hala devam eden nefes darlığı dışında. Yapılan testler sonucu boğmaca teşhisi koydu veteriner. Bu diğer tahminlerimize göre ölümcül olmayan bir hastalık olsa da tedavisi daha uzun süren bir hastalık dedi. 1.5 hafta kadar veterinerde antibiyotik tedavisi gördü. Şuan çok hareket ettiği zamanlarda hırıltısı dışında sağlık durumu iyi. Sabah akşam, yarım yarım olmak üzere kullandığı bir ilacı var sadece.(Sahiplendirme durumunda o da verilecektir) İç parazit ve dış parazit aşılarını veteriner yaptığını söyledi. Ancak diğer aşılar için hastalığının üzerinden 15-20 gün geçmesi gerektiğini söylediğinden daha yapılmadı. Balçova Central Animal Veteriner'de köpeğin kaydı bulunmaktadır. Tuvalet eğitimi vardır ancak veterinerde alıştığı için sokağa değil, hasta bezlerinin üstüne yapıyor. Tek zorluğu hastalığına rağmen hiperaktif bir köpek. Dişleri kaşındığı için de oyunlarını genelde ısırarak oynuyor. Şuana kadar hiçbir zarar vermedi ya da bir yerimizi kanatmadı oyun ısırığı olduğu için ama çocuklu bir aile alırsa sorun yaşayabilir. Köpeğimiz olduğundan ve çalışan biri olduğumuzdan bakamıyoruz. Sağlık durumu da stabil hale geldiği için yuva arıyoruz. Boğmaca geçirdiğinden korunaksız bir bahçe iyi bir yuva olmayacaktır. Evde bakılması daha sağlıklı olur. Zaten küçükken ciddi bir rahatsızlık geçirdiğinden boyu kısa kalacak dedi veterineri. Sahiplendirmedeki tek şartımız ise çok nadir bile olsa görebilmek. Ve onun hayatını önce bizim, sonra sizin kurtardığınızı bilerek iyi bir bakım. Mecbur olmasak, uyumamak için son ana kadar direnip oyun oynarken küçücük kafası avuçlarınızda uyuyakalan bu haylaz çocuğu kimseye vermezdik. Sahiplenen kişiye tüm iletişim bilgilerimizi vereceğiz. İyi, kötü her şeyden haberdar edebilir. Her yardıma ihtiyacı olduğunda hiç düşünmeden bize ulaşabilir.

Sahiplendiren

Açıklama

İlan Durumu:
Aktif değil, ailesine kavuştu, sahiplendirildi. :)
PETBUL İlan No: 140266
PETBUL'a Eklendiği Tarih: 05-12-2017 saat 09:04
İletişim
Herhangi bir ücret talep edilmesi yasaktir. Eger böyle bir durum ile karsilasirsaniz Lütfen bize bildirin

Ücret talep edilmesi yasaktır. Aşı, sigorta, ulaşım veya herhangi bir ücret istenirse asla göndermeyin

İletişim Bilgileri: Ailesine kavuştuğu için iletişim bilgileri aktif değil.
Kurallar
 • ÜCRETSİZDİR!
  Hiçbir ilan ticari, para kazanmak, mama karşılığı vs. amacıyla olamaz.

 • BARINAĞA BAĞIŞ KARŞILIĞI SAHİPLENDİRME OLABİLİR!
  - İlan sahibi bir hayvan barınağına bağış yapılmasını isteyebilir. Bu banka dekontuyla veya barınağın verdiği bir belgeyle kanıtlanır.
  - Bağış sadece hayvan barınaklarına yapılabilir. İlan sahibi bağışın kendisine gönderilmesini talep edemez!

 • PET ARIYORUM İLANLARI AÇILAMAZ!
  Köpek, kedi vs. pet arıyorum ilanları açılamaz. PETBUL, sadece sahiplendirme ilanları içindir.

 • YAPTIRIM!
  Aksi davrananların ilan ve/veya üye hesapları uyarı dahi olmadan silinir.


Sahiplenmek istediğiniz evsiz hayvanın iletişim bilgilerinden göndericisi barınak veya gönüllüyle telefon, mail vb. yollarla iletişime geçmelisiniz. Her barınak veya gönüllünün kendine has, fakat ticari olmayan şartları olabilir, Petarkadaş üyesi olmanız gerekli değil!

"PETBUL, Evsiz Hayvanları Sahiplendirelim" projesi barınak ve gönüllülerin desteğiyle işleyen sosyal fayda amaçlı bir projedir. Lütfen, web sitenizden destekleyin!

Evsiz hayvan ilanları eklemek için Pet Arkadaş üyesi olmalısınız, üye olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra üye girişi yaparak evsiz hayvan ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.

Gelen Cevaplar
05 Aralık 2017 14:01
uk99

GÜNCEL

Alıntı Yaparak Cevapla  

06 Aralık 2017 09:47
uk99

Aydın - Söke'de bir talibi var kızımızın. Ama kişinin yaşının ufak olması, yaşadığı yerin bize uzak olması ve Horoz büyüyünce ona bahçede bakacak olması kafamı kurcalıyor.
Lütfen uygun ortamları sağlayabilen başka bir kişi iletişime geçsin. İçime sinmeyen bir yere vermek istemiyorum onu.


GÜNCEEEL...

Alıntı Yaparak Cevapla  

07 Aralık 2017 15:25
uk99

GÜNCEL!..

Alıntı Yaparak Cevapla  

08 Aralık 2017 15:13
uk99

Güncel

Alıntı Yaparak Cevapla  Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

3 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar