Sahiplendirme İlanları

Sokak Köpeği Sahiplenme

Sokak köpeği sahiplenmek sanıldığından çok daha önemli ve kıymetli olmasına rağmen sokak köpekleri safkan bir cins olmadığı için sahiplenme kategorisinde pek fazla tercih edilmez. Oysaki Sokö sahiplenilmeye en ihtiyaç duyan köpeklerdir. Sokaklardaki binlerce tehlikeye karşı yaşam mücadelesi veren bu köpeklerin birer sıcak yuvaya ihtiyacı vardır. Şehirlerde yaşamakta oldukça zorlanan canlılar için imkanı olan her hayvan severin kapılarını açması gerekir.

Aşıları yapılmadığından, yeterli beslenemediklerinden ve temiz ortamlarda yaşamadıkları için en fazla hastalık ve ölüm oranları sokak köpeklerinde görülür. Sokaklarda yaşam mücadelesi veren bu meleklere sahip çıkabilmek için imkanı olan herkes Sokö (sokak köpeği) sahiplenmeyi düşünmelidir. Sokaktan köpek sahiplenmek sadece bir canlıya yuva olmak demek değil, aynı zaman da diğer köpeklere de umut olmak, başka hayvan severlere örnek olmak demektir. 

Ne yazık ki şehir hayatlarımız çoğu canlı için hiç el verişli değil. Neredeyse her insan sokakta kötü şartlar altında yaşayan köpekleri gördüğünde sokak köpeği nasıl sahiplenilir sorusunu soruyor fakat sahiplenme aşamasına geçmekte oldukça zorlanıyorlar. 

Yavru Sokö Sahiplenme

Sokak köpekleri, bilinçsiz ve takipsiz bir şekilde sürekli olarak çiftleştikleri için her yıl binlerce yeni sokö yavru dünyaya gelmektedir. Yavru sokö (sokak köpeği) sahiplenme, miniklere yeni bir hayat sunmaktır. Çünkü dünyaya gelen birçok yavru sokaktaki tehlikeler nedeniyle daha yetişkin olamadan hayatını kaybetmektedir.

Yavru sokak köpeği bakımı, cins köpeklerin bakımından çokta farklı değildir. Aşılama ve veteriner problemleri dışında yavru sokak köpeklerinin en ünlü cins köpeklerden pek farkı yoktur. Yavru sokak köpekleri çok kolay şekilde eğitilebilir ve evinize alışabilirler. Sokak köpeği yavrusu olarak da bilinen yavru Sokö'lar için çok büyük masraflar yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Sitemizde 43 sokö (sokak köpeği) sahiplenme ilanı mevcuttur. Sıcak birer yuvaya ihtiyacı olan sevimli dostlarımıza kayıtsız kalmayarak içlerinden bir tanesine evinizin kapısını açabilirsiniz. Ona karşı yapacağını her iyilikte, sevgiyle size bakan bir çift göz göreceksiniz.

Ücretsiz Sokö (Sokak Köpeği) Sahiplendirme

Sokaklarda yardıma ihtiyacı olan köpekleri gören duyarlı vatandaşlarımız gereken tedavilerini ve aşılarını yaptırarak onları sahiplendirmeye çalışırlar. Sitemizde ücretsiz sokö (sokak köpeği) sahiplendirme yapılmaktadır. Bu köpeklerden bir tanesini bile sahiplenmeniz bir yaşamı kurtarmanız anlamına gelir.

Binlerce liraya cins köpekler satın almak yerine, sıcak yuvaya ihtiyacı olan bir sokak köpeği sahiplenebilirsiniz. Kahramanını bekleyen bir canı kurtarıp onunla ömürlük dost olabilirsiniz.  Sokaktan bir köpeğe ev sahipliği yaparak köpeklerin ticari amaçlarla kullanılmasını da engelleyebilirsiniz.

Sponsorsponsor