Altın Örtülü Rosella Kuşu Özellikleri

Altın Örtülü Rosella Kuşu Özellikleri

Altın Örtülü Rosella , Avustralya ’ye özgü olan Papağan ırklarından birisidir. Evde ve kuşhanelerde bakıldıkları için dünyanın her yerinde Altın Örtülü Rosella ile karşılaşılabilir ancak bu kuşların doğal habitatı Avustralya’dir.Altın Örtülü Rosella Papağan Papağan türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Altın Örtülü Rosella Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri türden türe bazı farklılıklara tabidir.Kimi kuş ırkları 50 yıla yakın bir süre yaşıyorken bazıları yalnıza 6-8 yıl yaşamaktadır.Kuşların ömürleri genetik hastalıklar, çevre koşulları gibi birçok faktöre göre değişim gösterir.Altın Örtülü Rosella uzun ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 20-30 yıl arasındadır.

Altın Örtülü Rosella Konuşur Mu?

Bazı kuşlar taklitçi yapıda oldukları için insanlardan duyduğu kelimeleri tekrar eder ve bunun sonucunda konuşuyor olarak tasvir edilir. Kuşların konuşmaları uzun uzun diyaloglar olmasa da belli başlı kelimeleri net bir şekilde söyleyebilirler. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olanlar kuşun konuşma yeteneğinin olup olmamasını da göz önünde bulundurmalıdır. Kimileri kuşuyla birkaç kelimelik sohbetler etmekten zevk alırken bazıları için bu durum önemsiz olabilir.Altın Örtülü Rosella ırkı çevresinden duyduğu bazı kelimeleri öğrenip konuşabilen bir ırktır.

Altın Örtülü Rosella Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar benzersiz sesleriyle bilinen canlılardır. Değişik melodilerde şakılar söyleyip eşsiz sesleriyle şakırlar. Kısacası kuş sahiplenmek sesiyle meşhur bir dost edinmektir. Sessiz bir ev istemeyen herkes kuş sahiplenerek bu durumu ortadan kaldırabilir. Bazı kuşlar çok ötücü yapıdayken bazıları sessiz karakterlidir.Altın Örtülü Rosella ırkı çok fazla ses çıkarmayan kuşlardır. Evde sürekli gürültü olmasını istemeyenler bu ırkı tercih edebilir.

Altın Örtülü Rosella Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Altın Örtülü Rosella bazı zamanlarda sosyalleşebilirken bazen asosyal tavırlar sergileyebilir. Kafesinde bir eş bulunması sosyal yanlarını geliştirmesinde katkıda bulunur.Bunun yanı sıra Altın Örtülü Rosella insanlarla etkileşime girmekten hoşlanmaz. Sahibinin onunla oyun oynaması Altın Örtülü Rosella’i rahatsız edecektir.

Altın Örtülü Rosella Zeki Midir?

Kuşlar zekaları dışında başka özellikleriyle bilinirler. Ancak kendi içlerinde zeki ırkların olduğu göz ardı edilmemelidir.Altın Örtülü Rosella normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Altın Örtülü Rosella Sağlık Durumu Nasıldır?

Bazı kuş ırklarının doğuştan gelen genetik hastalıkları vardır.Altın Örtülü Rosella genetik hastalıklara sahip olan ve sağlık durumu çok iyi olmayan bir ırktır. Altın Örtülü Rosella sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Altın Örtülü Rosella Bakımı Kolay Mı?

Altın Örtülü Rosella bakımı çok kolay olan kuşlardandır. Altın Örtülü Rosella bakmak herkesin başarabileceği bir olaydır.En temel gereksinimleri aksatılmadığında ve olması gereken ilgi gösterildiğinde rahat bir yaşam sürerler. Bu ırka daha iyi bakmak isteyenler ırkına ait özellikleri öğrenmelidir.

Altın Örtülü Rosella İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuşa sahiplenecek kişiler hangi kuş ırkını tercih etmeleri gerektiğine karar veremeyebilirler. Ona kuş isimleri içerisinden seçim yapmak, yeni bir yaşam alanı yaratmak keyifliyken hangi cins bir kuş sahipleneceğine karar vermek zordur.Altın Örtülü Rosella il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

Altın Örtülü Rosella Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemine girdiklerinde kendilerine uygun bir eşi isterlerse yumurtlayarak yavru sahibi olurlar.Kuşlar yumurtlayıp ardından kuluçkaya yatan hayvanlardır. Altın Örtülü Rosella kuluçka süresi genellikle 21 gün kadar sürer.Kuluçka süreci bitip yavrular yumurtadan çıktıktan yaklaşık 35 gün sonra yavrular tüylenecektir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Altın Örtülü Rosella

Sponsorsponsor