Köpekler Vişne Yer Mi?

Köpekler Vişne Yer Mi?

Birlikte yaşadığımız köpekler zamanla bizlere benzemeye başlarlar. Önce duygusal benzemeler başlarken zamanla beslenmemiz bile ortak olabiliyor. Köpekler vişne yer mi diye soruyorsanız köpeğiniz artık sizinle beraber vişne yemeye çalışıyor demektir. Dilerseniz sağlık açısından vişne ve köpekleri inceleyelim.

İçindekiler

  Köpekler Vişne Yer Mi?

  Meraklı olduğunu söylediğimiz bu sevimli dostlarımızın yeme veya ısırma konusunda özel bir ilgileri vardır. Bizlerin yediği ve evimizde yer alan meyve, sebze, meyve kurularına da ilgileri oldukça yüksektir. Ancak pek çok gıdaya ilgi duysalar dahi yememeleri daha iyi olabilir. Özellikle toksik özelliği olan gıdalardan köpeklerimizi uzak tutmalıyız.

  Siz vişne yerken köpekler yine bir merakla size yaklaşırlar. Tabağınızı veya elinizdekini koklamaya çalışırlar. Ama köpeklerin amacı vişne yemek değil, sizinle aynı besine ortak olmaktır. Yani köpeğinizin canınızın vişne çektiğini düşünmemelisiniz İşin sağlık boyutunu düşünmesek bile köpeğinize vişne vermemelisiniz.

  Sağlık konusuna değinecek olursak işler biraz daha ciddileşecektir. Vişne köpekler için doğrudan toksik maddeler içermektedir ve köpeklerin vişne tüketmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Köpeklerin vişne tüketimi sıradanlaşmaya, alışkanlık olmaya başladığında böbrek yetmezliği gibi rahatsızlarla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz.

  Köpekler Vişne Suyu İçer Mi?

  Köpeğinizin vişne yiyemediğini öğrendiğinize göre artık bu konuda çok dikkatli olacağınıza eminiz. Ancak soracağını tek sorunun bu olmadığını da adımız gibi biliyoruz. Tamam, köpekler vişne yememelidir. Peki, köpekler vişne suyu içer mi? Aslında bakacak olursanız bir meyve ile suyu arasında içerik bakımından neredeyse fark yoktur.

  Vişnenin tüm özelliklerine sahip olan vişne suyunun tek farkı sıvı olması ve mevsimi dışında da tüketilebilir olmasıdır. Bu durumda mantıklı düşünecek olursanız köpeklerin vişne suyu içmesinin de oldukça zararlı olduğunu görebilirsiniz. Net bir yanıt vermek gerekirse, veteriner hekim tarafından köpeklerin vişne suyu, vişne kurusu, vişne tüketmesi önerilmemektedir.

  Pet_Paw 822 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor