Galah Kakadu Kuşu Özellikleri

Galah Kakadu Kuşu Özellikleri

Galah Kakadu , Avustralya'da yaygın şekilde yaşayan kuşlardandır.Galah Kakadu ırkının doğal habitatı Avustralya’dir ancak başka bölgelerde de iyi bakıldıkları sürece yaşayabilirler.Galah Kakadu Gri, Kırmızı renklerde tüylere sahip Kakadu türlerinden birisidir. Büyük boyutlu olan bu kuşlar diğer kuşların arasında hemen dikkat çekecektirler.

Galah Kakadu Ne Kadar Yaşar?

Kuş ömürleri ırk özelliklerine göre değişimlere tabidir.Kuş ırklarının bazılarının ömürleri oldukça uzunken bazı kuşlar kısa ömürlüdür.Kuşların yaşam süresi çevre koşullarından, hastalıklardan, streste göre değişir.Galah Kakadu çok uzun ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 30 yıldan uzundur.

Galah Kakadu Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri sayesinde insanlardan duydukları kelimeleri söyleyebilmektedirler. Sınırlı sayıda kelime söyleyebilen kuşlar varken bir yandan da uzun cümleler kurarak bir insanla konuşuyormuş hissi yaratan kuşlar vardır. Kuş sahiplenme düşüncesi olan kişilerin kuşun konuşup konuşmamasına göre kararlarını netleştirebilirler. Kuşunun yalnızca güzel ezgili şarkılar değil ayrıca birkaç kelime konuşmasını isteyenler de olabilir.Galah Kakadu gerekli ilgi gösterildiğinde birkaç kelime konuşabilen kuşlardır.

Galah Kakadu Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar harika ezgileriyle fark yaratan canlılardır. Kendilerine özgü ezgilerle birbirinden farklı melodilerde öterler. Kısacası bir kuşa yuva olmak eşsiz sesli bir dost edinmektir. Sessiz bir evde yaşamaktan sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına renk katabilirler. Bazı kuşlar sürekli olarak öterken birtakım ırklar sessiz yapıdadır.Galah Kakadu ses çıkarmayı seven kuşlardandır. Ötüşleriyle var olduğunu daima hissettirir.

Galah Kakadu Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Galah Kakadu bazı zamanlarda sosyalleşebilirken bazen asosyal tavırlar sergileyebilir. Kafesinde bir eş bulunması sosyal yanlarını geliştirmesinde katkıda bulunur.Bunun yanı sıra Galah Kakadu insanlarla etkileşime girmekten hoşlanmaz. Sahibinin onunla oyun oynaması Galah Kakadu’i rahatsız edecektir.

Galah Kakadu Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkmazken bazı kuş ırkları üstün zeka gerektiren işler başarabilir. Bu nedenle kendi içlerinde belli zeka düzeyine göre ayrışırlar.Galah Kakadu normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Galah Kakadu Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların kendi ırkına özgü ciddi genetik hastalıkları olabilir.Galah Kakadu ırkının sağlık durumu çok iyidir. Kuşlar sık hastalanan canlılar olsalar da bu ırk oldukça sağlam yapılıdır. Sık sık veterinere götürme ihtiyaçları olmadığından Galah Kakadu sahiplenme oldukça avantajlıdır.

Galah Kakadu Bakımı Kolay Mı?

Galah Kakadu bakımı pek zor değildir. Biraz tecrübe sahibi olan herkes bir Galah Kakadu yetiştirebilir.İyi bir şekilde bakıldıklarında sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Bu kuşlara iyi bakmak isteyen kişiler temel gereksinimlerini çok iyi bilmelidir.

Galah Kakadu İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez bir kuşun bakımını üstlenecek kişiler hangi ırkı tercih etmesi gerektiği konusunda kararsız kalırlar. Bir kuşun büyüme aşamalarını görmek, kuş isimleri seçmek, onunla oynamak çok keyiflidir.Galah Kakadu ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için uygun değildir. Bu kuşa bakmak ciddi derecede tecrübe ister. Bu nedenle evde kuş bakmak isteyenler ilk olarak başka ırklara yönelmelidir.

Galah Kakadu Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemleri geldiğinde uygun bir eşleri varsa yumurtlayarak yavru sahibi olabilirler.Sorunsuz bir şekilde çiftleşebilen kuşlar yumurtlar ve kuluçka dönemi başlar. Galah Kakadu ırkının kuluçka dönemi yaklaşık olarak 24 gün sürmektedir.Kuluçka süreci bitince yavrular teker teker yumurtadan çıkar. Dünyaya gelen yavrular genellikle 50 gün sonra tüylenmeyi tamamlar.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Galah Kakadu

Sponsorsponsor